#HAYIR! Her şeyden önce, bir zamanlar tüm farklılıklarına rağmen ortak değerleri çerçevesinde birleşebilen bu toplumu, sizler ve ötekiler diye bölüp birbirine düşman ettiğiniz için HAYIR * Ne Türk’müşüz, ne Kürt, tek milletmişiz, öyle diyor sizinki… Pek millet sayılmayız artık, ama diyelim ki öyleyiz, bu milletin adı sanı ne? Tek mi, Tekçi mi?

cumhuriyet.com.tr
Mine G. Kırıkkanat
kirikkanat@mgkmedya.com
09 Nisan 2017 Pazar

#HAYIR!

Sizlere, “Bitsin bu hasret!” diye gel gel yaptığınız, elini öpmek için yarıştığınız, kilometrelerce methiyeler düzdüğünüz hoca efendinin tetikçilerine Kozmik Oda’nın anahtarını verdiğiniz, bu devletin sırlarını peşkeş çektiğiniz için HAYIR!

Sizlere, dün biz ötekiler bu mahkemeler düzmece, kanıtlar çakma, belgeler sahte diye haykırırken; Türk ordusunu tasfiyeyle görevli FETÖ’nün Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk gibi kumpas davalarına destek, taraf olduğunuz ve hatta “Ergenekon davasının savcısıyım!” dediğiniz için HAYIR!

Sizlere, siviliyle askeriyle hepsi masum, hepsi dürüst ve hepsi yurtsever insanların hapse tıkılmasını onayladığınız, kimilerinin acıdan ölmesine, kimilerinin intiharına kılınızı kıpırdatmadığınız; hayatta kalanların da ta ki ayakkabı kutularında paralar bulunana değin haksız yere yıllarca hapiste çürümelerine seyirci kaldığınız için zaten o dünden bugüne HAYIR!

Bir kuşak, on altı yıl eder.
Muhalif emekçilerin işlerinden atıldığı, yeni iş bulamadığı, sizin ötekileştirdiklerinize iş verecek işadamlarının da ya korktuğu ya da hali kalmadığı çile iktidarınızın on beşinci yılındayız.

Sizlere, dün FETÖ orduyu ve yargıyı tasfiye ederken; siz de fırsattan istifade bağımsız basını budadığınız, ifade ve haber alma özgürlüğünü yok ettiğiniz, medyayı ele geçirip yandaşlarınıza paylaştırdığınız, bağımsızlıktan başka suçu olmayan gazetecileri içeri tıktığınız, okur yazar olan olmayan yurttaşları da korkudan sokakta, telefonda, dost meclisinde bile konuşamaz hale getirdiğiniz için bir kuşak boyu HAYIR!

Gazeteci gibi gazetecileri susturur, işten attırır ya da gülünç iddianamelerle hapse tıkarken; palyaço bile olamayacak şaklabanları gazeteci diye ekranlara, köşelere yerleştirdiğiniz; üstüne bir de muhbir tetikçi olarak kullandığınız için, size ve sizinkilere ağız dolusu bir HAYIR!

Biliyoruz, dün dündür, bugün bugün.

Dün dalaştıklarınızla bugün sarmaş dolaş olmanıza, dün özür dileyip yanaştıklarınızla bugün dalaşmanıza alıştık. Fakat yok ettiğiniz, İslama hiç benzemeyen bir dindarlık potasında eritmeye çalıştığınız kimliksizlik dayatmanıza alışamadık.

Ne Türk’müşüz, ne Kürt, tek milletmişiz, öyle diyor sizinki… Pek millet sayılmayız artık, ama diyelim ki öyleyiz, bu milletin adı sanı ne? Tek mi, Tekçi mi?

Tek adam rejimine Tekçi milleti, münasiptir elbet. Yek milleti de diyebiliriz, nasılsa Türkçenin yerine Arapçayı koymak için kolları sıvadınız… Oysa bu yozlaşmaya yanıtımız da kesin HAYIR!

Medyadan duvarlara, yalnız sizlerin boy gösterdiği ve ancak “evet” propagandasına yer olan bir referandum sürecinde, HAYIR diye haykırmak için hukuksaldan tarımsala, daha çoook neden var.

Ama on beş yıldır yaptıklarınız,
zaten yapacaklarınızın en sağlam garantisi.

İşte tam da bu yüzden HAYIR!

© 2017 www.yaynet.com.tr

This entry was posted in ANAYASA, CUMHURİYET - DEMOKRASİ - ÇAĞDAŞLIK, DEMOKRASİ-ÖZGÜRLÜK, FAŞİZM, İNSAN HAKLARI - DEMOKRASİ. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *