TOPLUM ÜLKEMİZDE OLANLARIN FARKINA VARDI * Bir AKP seçmeninin konuşması

Cumhuriyet/23.03.2017

İki dönem AKP’ye oy vermiş vatandaşın ‘Hayır’ isyanı

İki dönem AKP’ye oy vermiş bir yurttaş ülkesi adına endişeli olduğunu belirterek Türkiye’de yaşananların kendisini mutsuz ettiğini ve meclisin pasifize edildiği bir dönemde ‘Hayır’ yönünde oy kullanacağını ifade etti.

Başkanlığın oylandığı referanduma bir aydan az bir süre kaldı. Her iki cephedeki kampanyalar ise son hızda sürüyor. ‘Hayır’ diyecek olanların terörist ilan edildiği bu süreçte, AKP’ye yıllarca oy vermiş olanlar da ekonomik ve sosyal nedenlerden dolayı ‘Hayır’ yönünde oy kullanacağını söylüyor.

İstanbul Taksim’de İstiklal Caddesi’nde PİRHA mikrofonuna konuşan bir vatandaş da AKP’ye iki dönem boyunca oy vermiş biri. Emekli olan vatandaş, “Ülke işgale hazırlanıyor. Çünkü kurumlar, kuruluşlar etkisizleştiriliyor, kutuplaşma yaratılıyor. İki akraba birbiriyle siyaset konuşmaktan çekinir hale geldi. Buna benzer şeylerle ben ülkem adına üzülüyorum” diyor.

AKP’ye iki dönemdir ‘Evet’ diyen vatandaş referandumda neden ‘Hayır’ diyeceğini şöyle anlatıyor:

“Referanduma öncesi bu hükümete iki dönemdir Evet, verdim. Ama artık mümkün değil. ‘Hayır’ oyu kullanacağım. Çok basit bir deyimle televizyon alacağım eve. Ama bunu hiçbirinin fikrini almadan alıp getireceğim. Olur mu böyle. Bugün meclisi pasifize eden bir hükümet yarın diyecek ki ben köylerde muhtarlığı kaldırıyorum. Muhtara gerek yok il meclislerine gerek yok. Cumhuriyet pasifize edildi son zamanlarda. İyiye gitmiyoruz. Hiçbir siyasi kimliğim yok. Hiçbir parti dernekte görev almadım. Ama bir Anadolu insanı olarak ülkemden endişeliyim.”

Kaynak: Pir Haber Ajansı

This entry was posted in Politika ve Gundem, SEÇİM - SEÇSİS, SİYASİ PARTİLER. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *