İkinci bir MAVİ MARMARA olayı * AKP’nin bir başka mağduriyet tiyatrosu *** T.C.Devletinin ve bakanının onuru AKP’nin EVET oylarını %1-2 arttırmak için ayaklar altına alınmıştır.* Cumhurbaşkanının siyasi yaşamı süresince Yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Önümüz çok karanlıktır. Referandumda HEP BİRLİKTE HAYIR

 Naci Kaptan
16.03.2017

13.03.2017 Basından

ÖNCE BAŞBAKAN BİNALİ’nin AÇIKLAMASI

“Hollanda’da bu ayın 14’ünde seçimler var. Biraz ona yönelik olduğunu düşünüyoruz. Çünkü mevcut iktidar partisi ile aşırı Wilders’in partisi arasında az fark var. Onun için 14’ünden önce Hollanda’da bir etkinlik yapılması çok mümkün görünmüyor ama 14’ünden sonra zannetmiyorum ki Hollanda böyle bir kısıtlama üzerinde dursun.(Hollanda Dışişleri Bakanı’na) açıkça söyledim.

Seçim öncesi gelmem sizi Wilders karşısında zorda bırakacaksa anlayış gösteririm, seçimden sonra gelirim” dedim; dostane bir yaklaşım içerisinde. “Seçim sonrasında da garanti veremem’ dedi.

HOLLANDA HÜKÜMETİNİN AÇIKLAMASI

Hollanda: Türk hükümeti olayları çığırından çıkarmak için elinden geleni yaptı .Hollanda Hükümeti de kriz üzerine şu açıklamayı yapmıştı: “İptal kararı, uygun bir çözüm bulunması için görüşmelerin sürdüğü bir sırada kamuoyu önünde yapılan tehditler nedeniyle alındı. Bakanın konuşması için yeni bir salon bulunması için görüşmeler sürüyordu ancak bu sırada Türk yetkililer Hollanda’yı tehdit etti. Bu durum mantıklı bir çözüm arayışını imkânsız kılmıştır.“

***
Durum böyle iken ve Başbakan tarafından Hollanda’nın seçim şartları bilinirken , Hollanda’da Başbakanlık tarafından etkinlik yapma kararı alınmamasına ve GELMEYİN denmesine rağmen ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın ‘diplomatik dokunulmazlığı olmayacağı’ bildirildiği halde Rotterdam’a NEDEN ve KİMİN talimatı ile gitmiştir ? İşte zurnanın zırt dediği yer burasıdır . Bu ikinci bir MAVİ MARMARA olayıdır.

BAŞBAKANIN TALİMATLARINI DİNLEMEYEN BAKANLAR

16.03.2017 Cumhuriyet

Daha sonra ortaya çıkan bilgilere göre Başbakan Yıldırım’ın devre dışı bırakıldığı ortaya çıktı

Aydınlık gazetesinin haberine göre ;
Başbakan Binali Yıldırım’ın, ziyareti Hollanda ile krize yol açan Hollanda’daki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya “. , henüz kriz devam ederken, telefonda “Ben size demedim mi 15 Mart’tan önce gidilmeyecek diye. Neden gittiniz?” diye fırçaladığı öne sürüldü.“Hükümet’te Saray’la doğrudan temasta olan bakanların Başbakan’ı devre dışı bırakarak hareket ettikleri ortaya çıktı” ifadeleri yer aldı.İddialara göre Kaya’nın Hollanda’ya geçişi gizlice yapılıyor. Hatta bakanın da içinde olduğu grup birkaç koldan hareket ederek Hollanda polisi şaşırtılıyor.

‘ERDOĞAN’DAN TALİMAT ALDIM’

Hollanda’ya nasıl gittiği tartışılan Kaya’nın açıklamalarıyla olay açıklığa kavuştu. Sürecin başından sonuna kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan’la irtibatlı olduğunu söyleyen Kaya “Eğer ki bana Ankara’dan Sayın Cumhurbaşkanımızdan ‘Artık dönebilirsin’ denilmeseydi orada ölecektim ve oradan ayrılmayacaktım. Bundan emin olabilirsiniz” dedi.

Bu durumda krizin kimin tarafından çıkartıldığı da ortaya çıkmıştır.Bin Ali Yıldırım göstermelik başbakan olarak kalmış ve bakanlar talimatı doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan almışlardır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’yi çevremizde bulunan ve sınır aşırı olan tüm ülkelerle kavgalı duruma getirmiştir.yatırımlar hızla ülkeden kaçarken ve yeni yatırımlar gelmezken darda olan ekonomi daha büyük çıkmaza girecektir. Bunu işaretleri yükselen enflasyon ve işssizlik rakamlarıyla daha belirgin olarak önümüze çıkmıştır.

Bu bir tiyatrodur ve Cumhurbaşkanının referandum oylarını arttırmak için kurgulanmıştır .Ne yazık ki küçük hesaplar peşinde koşanlar Koca Türk Devletinin ve bakanlarının onurlarının ayaklar altına alınmasına ve Yurt dışında yaşayan gurbetçilerimizin yaşamlarının zorlaşmasına hatta İkinci vatandaşlıklarının iptali sorgulamasına kadar olayların yaratıcısı olmuşlardır. Turizm sektörü ise kara kara düşünmektedir.

Cumhurbaşkanının siyasi yaşamı süresince
Yaptıkları yapacaklarının teminatıdır.
Önümüz çok karanlıktır.
Referandumda HEP BİRLİKTE HAYIR

This entry was posted in DIŞ POLİTİKA, DURUM VAZİYETİ, Gundem, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *