Perde arkası *** AMERIKA VE AVRUPA “O GECE NE OLDUĞUNU BILIYORUZ” DIYOR

CAN ATAKLI :
Sözcü/28 Mart 2017

AMERIKA VE AVRUPA “O GECE NE OLDUĞUNU BILIYORUZ” DIYOR

Önce Almanya sonra da Amerika “15 Temmuz darbe girişiminin arkasında Fethullah Gülen ve örgütünün olduğu konusundaki kanıtlar bizi tatmin etmedi” açıklaması yaptı.

En son olarak İngiltere de benzer bir açıklama ile “FETÖ izi konusunda tatmin olmadık” dedi.Başta saray olmak üzere iktidar bu açıklamalara çok öfkelendi.Birbiri ardına sert açıklamalar yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Sen ne bilirsin, sen kim oluyorsun ki, herkes haddini bilecek” türü sözler söyledi.Tabii muhataplar bu sözleri ne kadar ciddiye alır onu bilemem. Ancak tam da referanduma giden bir süreçte Türkiye’de çok tepki yaratacak bu açıklamalara acaba neden gerek duyuldu?

Darbe gecesi yakalanan cemaatçi onca subay varken “Biz tatmin olmadık” demek herhalde çok gerçekçi bir yaklaşım değil.Bana göre Amerika ve Avrupa bu açıklamalarla aslında başka bir mesaj vermek istiyor.

O mesaj da bence şudur;
“O gece ne olduğunu biliyoruz.”

Bu ciddiye alınması gereken bir durumdur.O gece ile ilgili Türk halkının fazla bilgisi yok.Hatta diyebilirim ki “o gece ile bildiklerimiz gerçeğin sadece yüzde 10’u kadardır.”

En azından o gecenin asıl aktörlerinin hiçbirinin ifadesi alınmadı. Örneğin Genelkurmay Başkanı’nın derdest edilip götürüldüğünü biliyoruz ama o sırada ne olduğunu nasıl kurtarıldığını bilmiyoruz.

MİT Müsteşarı’nın darbe kalkışmasının öncesinde Genelkurmay’da olduğunu biliyoruz ama oradan çıktıktan sonra ne olduğunu bilmiyoruz.

Başbakanın bir tünelde saklandığını biliyoruz, ama birçok bakanın nerede olduğunu bilmiyoruz.

Cumhurbaşkanı’nın darbeyi “eniştesinden!” öğrendiğini biliyoruz ama MİT’in neden bilgi vermediğini bilmiyoruz.

Göstermelik bir Meclis Komisyonu kuruldu biliyorsunuz.İlgili ilgisiz herkes konuşturuldu bu komisyonda.Buna karşı o gecenin asıl aktörleri Genelkurmay Başkanı, Kuvvet Komutanları, MİT Müsteşarı ve ilgili bakanların ifadesine başvurulmadı.

Türk halkı gerçekleri bilmiyor ama şunu biliyoruz ki Türkiye’de fink atan CIA, MOSSAD ajanları Alman ve İngiliz istihbarat servisleri o gecenin bütün ayrıntılarını biliyor.

Bunu şu nedenle rahat yazıyorum.

İktidar yetkilileri açıkça darbeden Amerika’yı ve CIA’yı sorumlu tuttular.Hükümetin verdiği bilgiyi kabul edersek CIA’nın elindeki bilginin hepimizden fazla olduğu gerçeği kendiliğinden ortaya çıkıyor zaten.

CIA İsrail ve bazı Avrupa ülkeleri ile çok içli dışlı olduğuna göre onların da o gece ile bilgisi bizden fazla demektir.

Sonuç bana göre şudur;
Türkiye’de “Evet çıkması için” ellerinden geleni yapan Amerika ve bazı Avrupa ülkeleri Erdoğan’ı şimdiden kontrol altında tutmak için darbe gecesinin gerçeklerini bir koz olarak ellerinde tutuyorlar.

Açıkçası “söz dinlemezsen açıklarız” şantajı yapıyorlar.

http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/can-atakli/amerika-ve-avrupa-o-gece-ne-oldugunu-biliyoruz-diyor-1759737/

This entry was posted in FAŞİZM, Fetullah Gülen, İSTİHBARAT KURUMLARI. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *