Ve size söz veriyorum: Türk Milleti’nin ortak milli değeri olan Türkiye Cumhuriyeti, çağdaş uygarlık aleminin asli bir parçası olarak sonsuza dek yaşayacaktır

Metin Feyzioğlu
Odatv.com

“Yetmez ama evet” kampanyası yürüten bu ekibe, küresel güçler de destek oldu, elbette. Cumhuriyetten rövanş alırken birlikte yürüyenlerin hiçbiri diğerini kandırmadı. El ele yaptı hepsi, ne yaptıysa. Her kesimden, tertemiz vatandaşlarımız hedef alındı ve kutuplaştırıldı.

Potansiyel vaad edenleri zaten kendi elleriyle yıllar önce seçmiş, burslarla yurt dışında okutmuş, yetiştirmişlerdi. Sonra da, sermaye sağlayıp kurdurdukları gazete ve televizyonları tahsis ettiler bu “Yeni Türkiyeci”, yeni tip “aydın” ve “gazeteci”lere.

Böylece tüm Ortadoğu’nun ve sömürgeleştirilmiş milletlerin çıkış yolu olan Atatürk Milliyetçiliği, Türk Milleti, herkesin inancını yaşamasının, özgürlüğünün, bağımsızlığın ve çağdaşlığın vazgeçilmez şartı laiklik “kötü” ilan edildi. Küresel kuklacıların hedeflerindeki milletleri sömürgeleştirirken kullandıkları sözler ise baştacı yapıldı. Örneğin, Türk Milleti renkli bir mermer iken, kolayca dağılıp gidecek bir mozaiğe benzetildi. Bizi 90 yıl barış içinde yaşatmış olan yurtta barış dünyada barış ilkesi pısırık bir dış politikası ilkesi olarak takdim edildi. Bölücü örgütün ele başı dahi bilge bir barış elçisine dönüştürüldü adeta. Türkiye sonu bilinmez maceralara sürüklendi.

Zaman Atatürk’ü ve Türkiye Cumhuriyeti’ni haklı çıkardı. Çünkü Atatürk ve Cumhuriyeti kuran kadro, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerini ve dış politikasını, Yeni Ortadoğu’yu ve Yeni Türkiye’yi planlayanların aksine istihbarat örgütlerinin masalarında yazmamışlardı. Türkiye’nin kurucuları bu ilke ve politikaları, Afrika’da, Yemen’de, Kars’ta, Balkanlar’da, Çanakkale’de, Sakarya ovasında yazmışlardı. Osmanlı’nın neden çöktüğünü biliyorlardı. Bu sebeple Türkiye Cumhuriyeti’ni, tarihin verdiği derslere göre sapasağlam şekillendirmişlerdi.

Atatürkçü, Cumhuriyetçi, vatansever nice aydınımız canlarını verdi ama yitip gitmedi. Yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor bu kahramanlar.

Şehit edilişinin 27. yılında Ankara Barosu’nun önceki başkanı, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin kurucu başkanı Av. Prof. Dr. Muammer Aksoy’u ve şehit edilen tüm aydınlarımızı rahmetle anıyorum.

Ve size söz veriyorum:

Türk Milleti’nin ortak milli değeri olan Türkiye Cumhuriyeti, çağdaş uygarlık aleminin asli bir parçası olarak sonsuza dek yaşayacaktır. Çünkü Milletimiz, geleceğine ve bağımsızlığına sahip çıkma azminde ve kararlılığındadır. Bizim de görevimiz, dinlenmemek üzere çıktığımız bu yolda, yorulmadan Milletimize hizmete devam etmektir.

This entry was posted in ANAYASA, ŞERİAT - İRTİCA - KARANLIĞIN AYAK SESLERİ, YANDAŞ - ÇIKARCI - YAĞCILAR, YOBAZLIK - GERİCİLİK, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *