Perde arkası * ADIM ADIM KÜRDİSTAN’a *** BÜYÜK İSRAİL NASIL KURULUR * AKP, İşte o Barzani’yle birlikte, Diyarbakır meydanında, PKK çaputları eşliğinde, Türk Milletine meydan okurcasına, şarkılar-Türküler söyledi. AKP’liler; “Türkiye seninle gurur duyuyor” diye slogan attı. Elinden Türk kanı akan Barzani ile gurur duydular, biz utandık. Yerin dibine geçtik. Davutoğlu Barzani’ye abi“kak” hitap etti.

 

Zahide UÇAR
27.02.2017

Büyük İsrail Devleti Nasıl Kurulur?

AKP iktidara gelmeden önce Türk Devletinin kırmızı çizgileri vardı. Irak’ta kurulmak istenen Kürdistan Devleti de bunlardan biriydi.  Ege’de 20 mil kıta sahanlığı savaş nedeniydi.AKP geldi, bütün kırmızı çizgiler silinmekle kalmadı, sınır çizgilerimiz bile silinip, ülke dingonun ahırına çevrildi.

Bülent Arınç;
Ege’de 20 mil kıta sahanlığı savaş nedeni olmamalıdır” demiştir. Meğer Ege’de bulunan Türk adaları ve tartışmalı adaları Yunanistan’a peşkeş çekiyorlarmış… Arınç, peşkeşe zemin yoklaması yapıyormuş. Dün Barzani ülkemize geldi. En yüksek seviyede ağırlandı. Barzanistan çaputu Atatürk Havalimanına asıldı. Aslında bu durum ilk değildi. Barzani’nin daha önceki ziyaretlerinde de görüşme mekanına bu çaput konulmuştur. Böylece Barzani bölgesini devlet olarak tanıyan ilk ülke Türkiye oldu.

Kimdir bu Barzani?
Yahudi olduğunu artık herkes biliyor. Barzani İslam coğrafyasında çok kişiyi Nakşi Tarikatı üzerinden piçleştirmiştir. Barzani İsrail devletinin bir numaralı Truva atıdır. Özel olarak eğitilmiştir. Çok fazla parası vardır. Yolsuzlukları ayyuka çıkmıştır.

Barzani-Türkiye ilişkisine gelince;
Barzani ve Talabani’ye Özal Kırmızı pasaport vererek seyahat engellerini ortadan kaldırmıştır. AKP sonrası güç kazandılar. AKP kırmızı çizgilerimizi silince, ikisi de “artık ihtiyacımız yok” diyerek pasaportları geri iade ettiler. Yani, Barzani Türkiye’nin kucağında büyütüldü.

Talabani ve Barzani PKK’yı korudu, besledi.
AKP döneminde Barzani’nin malları Mersin serbest bölgeden eskortlar eşliğinde Irak’a taşındı. AKP Barzani bölgesini imar etti.Barzani’ye ait parti binalarında ve televizyon kanalında Türkiye’nin Doğusu Kürdistan olarak gösteriliyor.

Hatırlayın, ABD Conileri Türk Askerinin başına çuval geçirmişti. Olayın geçtiği yerde bir kişi daha vardı. Rezil saldırıyı resimliyor, Conilere destek oluyordu. O isim Barzani’nin yeğeni Neçirvan Barzani’dir. O Neçirvan Barzani de Türkiye’ye geldi. Üst düzeyde ağırlandı. Böylece Neçirvan Barzani’nin Türk Askerlerinin başına çuval geçirirken aldığı rol KABUL EDİLMİŞ oldu.

Böyle bir hükümetin düşmanı caydırıcı etkisi olur mu?
Olmadığını bir avuç Yunanistan’ın Türkiye’yi tehdit etme cesaretinden de anlayabiliriz de,Türkiye AKP DEMEK DEĞİLDİR. Geçmişte Vahdettin ve Damat Ferit’e güvenerek İzmir’e çıkanlar, gene aynı hatayı yapıyor.Barzani konusuna dönersek, Koalisyon güçleri Irak’a girdiğinde, Peşmerge Musul ve Kerkük nüfus kütüklerini yaktı. Lider konumundaki Türkmenler öldürüldü veya Barzani’ye ait hapislere atıldılar. AKP bu duruma göz yumdu.

Irak Türkmen Cephesi Güvenlik Dairesi Başkanı Emir İzzettin, Barzani mahkemeleri tarafından ömür boyu hapse mahkum edildi.Mustafa ve Mesut Barzani’nin elinde yüzlerce Türkmen’in kanı vardır.(1)

2010 Yılında IKDP’nin kuruluşunun 13. Kongresi Erbil’de yapıldı. AKP’li iki bakan ve Ömer Çelik o kongreye katıldı. Kongrede Barzani;  “Kerkük Kürdistan’ındır. Bunu tartışmaya dahi açmıyoruz” dedi.

Barzani defalarca “Birleşik Kürdistan” çıkışı yaptı.
Diyarbakır’da DTK öncülüğünde bir konferans yapıldı. Irak, Türkiye, Suriye ve Türkiye’den toprak koparmayı hedefleyen Birleşik Kürdistan için düzenlenen konferansa; Barzani, Öcalan, Talabani mesaj gönderdi.AKP, İşte o Barzani’yle birlikte, Diyarbakır meydanında, PKK çaputları eşliğinde, Türk Milletine meydan okurcasına, şarkılar-Türküler söyledi. AKP’liler; “Türkiye seninle gurur duyuyor” diye slogan attı.

Elinden Türk kanı akan Barzani ile gurur duydular, biz utandık. Yerin dibine geçtik. Davutoğlu Barzani’ye abi“kak” hitap etti. AKP siyaseti, daha 10 yaşında iken, Saddam’ın hapishanelerine atılan, tırnakları çekilen Sadun Köprülü’nün, bir ramazan gönü kahrından ölmesine neden oldu. Vefatından sadece bir hafta önce telefonla görüştük. Kahrından içi yanıyordu. Türkiye’den umudunu kestiği için diğer Türk Devletlerine yönelmişti.

İşte o Barzani, AKP siyaseti sayesinde, “Birleşik Kürdistan” denilen, Büyük İsrail Devleti’nin ilk parçasını kotarmış oldu. AKP Suriye politikasıyla da Suriye parçasını olgunlaştırma yoluna soktu.Barzani’nin ticari ortağı, Erdoğan’ın danışmanı İlnur Çevik;
“Kuzey Suriye’ de, PYD içinde de Barzani gibi birini ariyoruz!” demiştir. Aynı İlnur Çevik;

“Fırat’ın Doğusunda Türkiye’nin bir Kürt Kantonunu tolere edebileceğini” ima etti. “Fırat’ın Batısına geçmeyin” diyen AKP’lilere, Fırat’ın Doğusu ne olacak? Hibe mi edeceksiniz?” diye sormuştum. Şüphelerimde haklı çıktım.

NEDEN BARZANİ?
Barzani hedeflenen Büyük İsrail’i, yani;
Nil’den Fırat’a Büyük İsrail’i kurmak için yetiştirilmiş bir aktördür. Bu hedef için beslendi, büyütüldü.PKK Türkiye’de, YPG Suriye’de saha açmak için kullanılıyor. İran PKK’sı PJAK’a İran göz açtırmıyor ama AKP’nin söylemleri İran’ın da bir operasyona gebe olduğunu gösteriyor.

Tabelası Kürdistan, özü;
Büyük İsrail olan devleti AKP’ye kurduracaklar. AB, ABD, İSRAİL ve İngiltere bu çoook özel Başkanlığı o nedenle destekliyor.Birinci Dünya Savaşı hala devam ediyor. Emperyalist proje Ortadoğu’da yarım kalan projeyi tamamlamaya çalışıyor.

Hesap tutarsa; Büyük İsrail Devletinin Kurucu Babası Barzani olacaktır. Barzani’ye tabi olmak istemeyenler tasfiye olacaktır.

ABD Başkanı Nixon ;
“Müslüman ülkelerde demokrasi ve laiklik olmasına izin veremeyiz. Eğitim sisteminin ve ülke idaresinin din temelleri üzerine kurulması gerekiyor. Başlarındaki çobanı ele geçirince ülkeyi biz yönetiriz. Bu doğrultuda tedbirler almak zorundayız.” Demiştir.

Haklılar!!. Başkanlık olsaydı, 1 Mart Teskeresi geçmiş, 62 bin ABD askeri Güneydoğu’yu işgal etmişti.Erdoğan 1 Mart teskeresi geçsin diye çırpınırken, Baykal Erdoğan’a;

“ 1 Mart teskeresi geçerse, ABD askerleri ülkemizden ne zaman çıkacak?” diye sorduğunda Erdoğan; “Bilmiyorum” diye cevap vermiş. Tehlikeyi görüyor musunuz?

(Kürt Nurcularıyla ilişkili bir grup, 1993 Mayıs’ında, İstanbul’da bir Kürt Konferansı düzenlemişti. ERNK’nın İslam örgütü KİH (Kürdistan İslami Hareketi) önderi Abdurrahman Dürre: “Kürtler birleşmiştir. Apo’suyla, Barzani’siyle, Talabani’siyle.” demişti! Bu birleşmeye yardım edenler sorgulandı mı?

Kürt İslamcıları konferansta “Eyaletler” kurulmasının kurtuluş olduğunu anlatmışlardı. Bu konferansın kimlerden destek alınarak düzenlendiği sorgulandı mı?”)(2)

Başkanlık olsaydı, Suriye sınırımız mayın temizleme bahanesiyle, 49 yıllığına İsrail Devleti’ne verilecekti. İnsan evinin kapısını yabancı bir ülkeye verir mi? Verirse evin namusu korunabilir mi?

Kısacası; Barzani bir İsrail, yani BOP Projesidir. Ne yapılıyorsa, o proje gerçekleşsin diye yapılıyor.

(ÜRK) TİPİ ÇOK ÖZEL BAŞKANLIĞI İYİ OKUYUN!!
(1) http://bizturkmeniz.com/tr/index.php?page=article&id=25374&articleFrom=120
(2) http://www.guncelmersin.com/makale/mustafa-yildirim/ocalan-yeniden-yargilanmali/107.html

Zahide UÇAR
27.02.2017

This entry was posted in ABD - AB - EMPERYALIZM, Bölücü KÜRTÇÜLÜK, DIŞ POLİTİKA, İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, ORTADOĞU ÜLKELERİ, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *