BAŞKANLIĞIN DOKUNULMAZ AĞIRLIĞI !!! * Önce kendini sınırsız yetkilerle donatırsın sonra da “ister asar ,ister kesersin” Yetmedi eşini oğlunu,kızını,damadını,şöförünü devletin en yüce makamlarına sınırsız yetki ile atar ve dokunulmazlıkla zırhlandırırsın

cumhuriyet.com.tr | 2017-02-23

Eşini yardımcısı yaptı, eleştiren kanalı sansürledi
Aliyev’den Türkiye’ye ‘başkanlık’ mesajı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye’de yapılacak olan ‘başkanlık referandumu’ ile ilgili konuştu. Aliyev, eşi Mihriban Aliyeva’yı birinci yardımcısı yapması üzerine Türkiye’de gündeme oturmuştu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Güney Gaz Koridoru Danışma Kurulu 3. Bakanlar Toplantısı’na katılmak için gittiği Azerbaycan’da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.Türkiye’de 16 Nisan Pazar günü yapılacak ‘başkanlık referandumu’ hakkında konuşan Aliyev, “Referandumun çok iyi geçeceğinden eminim. Türk halkı, iradesini ortaya koyacak ve bundan sonra Türkiye’nin hayatında yeni ve daha istikrarlı bir dönem başlayacak” dedi.

ALBAYRAK: HAYIRLI OLSUN
Albayrak da Aliyev’e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti ve eşi Mihriban Aliyeva’nın cumhurbaşkanı birinci yardımcılığı görevine getirilmesi dolayısıyla hayırlı olsun dileğinde bulundu.

EŞİNİ BİRİNCİ YARDIMCISI OLARAK ATAMIŞTI
‘Yarı başkanlık’ sistemiyle yönetilen Azerbaycan’da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, eşi Mihriban Aliyeva’yı birinci yardımcısı olarak atamıştı. Aliyev’in kararını eleştiren Fox TV’nin anahaber sunucusu Fatih Portakal’ın sözlerinin ardından, ülkede Fox TV sansürlenmişti.

© 2017 www.yaynet.com.tr

This entry was posted in FAŞİZM. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *