FAŞİZM TOPLUMLARI NASIL SARMALAR ? Hitler’in kahverengi , Mussolini’nin kara gömleklileri , AKP’nin AKgömleklileri/tosunları *** Osmanlı Ocakları 1453 Genel Başkanı Emin Canpolat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için cinayet işleyebileceklerini söyledi. Daha önce de silahlanma çağrısı yapan Canpolat, sosyal medya hesabından, “Erdoğan için ölür, Erdoğan için öldürürüz” tehdidini savurdu.* Muhaliflere “kaşın üstünde gözün var ” diyerek dava açan sayın Cumhuriyet savcılarından bir soruşturma yok !!!

Değerli vatandaşım , sevgili Yurttaşım

Yeni anayasa değişikliği ve Başkanlık dayatmasıyla Türkiye laik cumhuriyet rejimi ve demokrasiden uzaklaştırılarak bir islam devletine dönüştürülürken rejim değişikliğiyle birlikte ağır bir dikta/faşizm sarmalına götürülmektedir.Toplumun dikkatinin terör ve şehitlere ölümlere odaklanması sağlanırken ekonomik sorunlar ve rejim değişikliği ve faşizme yol verecek olan anayasa değişikliği ve başkanlık dayatması gözden kaçırılıyor.Türkiye uçurumdan yuvarlanmak üzeredir.

AKP devletin tüm kademelerini ele geçirmiş ve sadece hükümet değil aynı zamanda Devlet de olmuştur.Durum son derece tehlikelidir. Tüm devlet kademelerinin tek adamın yönetimine girmesi yetmemiş ,AKP aynen Hitler’in ve Mussolini’nin partilerine bağlı olarak kurdukları faşist silahlı güçler olan kahverengi gömlekliler ve Kara gömleklilerin benzeri de AKP tarafından kurdurulmuştur. Bunların silahsız olan grubu internet faşizmi yaratan AKTROLLAR ile meydanlarda terör estiren AKTOSUNLAR/AKGÖMLEKLİLER olarak isimlendirilen faşist oluşumlar iktidar muhaliflerini ölümle tehdit etmekte ve saldırarak darp etmektedirler. İktidarın yandaşlarını silahlandırmak için ruhsat verilmesinin kolaylaştıracağını açıklanması üzerine sosyal medyada AKSİLAHLANMA başlığıyla AKTOSUNLAR silahlanma çağrıları yapmaya başlamışlardır.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplumu bölen ve düşmanlık yaratan politikaları sonucu AKP’ye bağlı silahlı milis güçler oluşturulmaya başlanmıştır.

Habere bakınız ; Twitter’deki ‘AkSilahlanma’ başlığı üzerinden başlatılan şiddet çağrılarına, Osmanlı Ocakları 1453 de katıldı. Ocağın Genel Başkanı Emin Canpolat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için cinayet işleyebileceklerini söyledi. Daha önce de silahlanma çağrısı yapan Canpolat, sosyal medya hesabından, “Erdoğan için ölür, Erdoğan için öldürürüz” tehdidini savurdu.

Aşağıda konuya ilişkin haberler , yorum ve Kahverengi gömlekliler , kara gömlekliler hakkında bilgiler okumanıza sunulmuştur.

Naci kaptan
18.12.2016

Bağlantılı yazı : https://nacikaptan.com/?p=5034

ALMAN DİKTATÖR HİTLER’İN AK TOSUNLARI KAHVERENGİ GÖMLEKLİLER
Sturmabteilung (kısaca SA, Türkçe: Taarruz Bölüğü), Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi’nin, Weimar Cumhuriyeti zamanında nasyonal sosyalistlerin yükselişinde önemli rol oynamış yarı askerî örgütü. Mensupları kahverengi gömlekler giydiği için Kahverengi Gömlekliler adıyla da anılır oldu. Kurucusu ve 1934’te ölümüne kadar başındaki kişi Ernst Röhm idi.

1920’de kurulmuş, 1921’de ise tam anlamıyla yarı askerî bir nitelik kazanmıştı. Örgüt, 1920’li yılların başlarında parti toplantılarının güvenliğini sağlamak amacıyla hareket etmekteydi. Parti toplantılarını sabote etmek isteyen komünistlerle kavgaya tutuşan Taarruz Bölüğü mensupları, daha sonraları barlarda, birahanelerde ve benzeri yerlerde komünistlerin silahlı örgütü Rotfrontkämpferbund ile sıklıkla kavga etmeye başladı. Bu kavgalar, kanlı çatışmalar halinde sokaklarda da yaşanabiliyordu. 1934’ten sonra SA’nın personel mevcudu 3.5 milyona kadar çıktı.[1] Ayrıca ağır silahları da mevcuttu.[1] Buna karşı Alman ordusunun sadece 100.000 askeri vardı.[1] Böylece Taarruz Bölüğü, Almanya içinde ikinci bir ordu haline geldi ve nasyonal sosyalistlerin politik rakiplerinin bastırılmasında önemli rol üstlendi.

İTALYAN DİKTATÖR BENİTO MUSSOLİ’NİN AK TOSUNLARI KARA GÖMLEKLİLER
Kara Gömlekliler (İtalyanca: Camicie nere ya da Squadristi), I. Dünya Savaşı sırasında ve onu izleyen II. Dünya Savaşı’nın sonlanmasına kadar İtalya’da yarı askeri faşist örgüt.1919 – 1923 arasında Squadre D’azione (Eylem Mangaları), 1923 – 1943 arasında Milizia Volontaria Fascista Per La Sicurezza Nazionale (Ulusal Güvenlik İçin Gönüllü Faşist Milisi) olarak adlandırılan, Benito Mussolini yönetimindeki Ulusal Faşist Parti’nin üyeleri olan silahlı birliklerdir. Bu paramiliter yapılanmaya milliyetçi görüşleriyle bilinen aydınlar, eski ordu subayları ve bazı toprak sahipleri destek vermiştir.

***

Aydogan Kekevi
dog.kekevi@t-online.de
24 Eki 2016 07:29

NEREYE TÜRKİYE???

Görülen o ki 60’lı, 70’li yıllardaki “Kardeşin kardeş kanına girmesin”den ve ortaya çıkan o kanlı tablodan ders alınmamış. Hukukçular “suç” diyor peki “Devlet”in “savcılar”ı ne bekliyor? Saldırmalarını mı, kan dökülmesini mi?

Devlete Adalete, güvenlik kuvvetlerine güven sarsılırsa her önüne gelen silahlanmaya, kendi görüşünü veya sevdiği siyasetçiyi kendi silahıyla korumaya kalkarsa ne olacak?.“Bunlar ülkeyi iç avaşa götürecek” diyenler haklı çıkacağa benziyor, gidişat kötü..

Aydoğan

* * *

Ak silahlanma’ provokasyonu

Darbe girişiminin ardından peş peşe sivillere yönelik silahlanma çağrıları yapılmaya başlandı. Vakit gazetesi yazarı Abdullah Dilipak ve Melih Gökçek’in de destek verdiği çağrılar son günlerde Twitter’da açılan ‘AkSilahlanma’ başlığı üzerinden tüm hızıyla devam ediyor.

Melih Gökçek’ten ‘milis kuvvet’ itirafı

cumhuriyet.com.tr
21 Ekim 2016 Cuma, 22:16

Twitter’deki ‘AkSilahlanma’ başlığı üzerinden başlatılan şiddet çağrılarına, Osmanlı Ocakları 1453 de katıldı. Ocağın Genel Başkanı Emin Canpolat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için cinayet işleyebileceklerini söyledi. Daha önce de silahlanma çağrısı yapan Canpolat, sosyal medya hesabından, “Erdoğan için ölür, Erdoğan için öldürürüz” tehdidini savurdu.

Twitter’da gündem

AKP taraftarlarının silahlanacağı konusu uzun süredir tartışılıyor. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, darbeye karşı ruhsatlı silahın önünün açılacağını söylemişti. Daha sonra Twitter’da #AkSilahlanma başlığı açıldı. Kısa sürede gündemin birinci maddesi oldu. AKP’liler, “FETÖ’cülerin yalanı ve algı operasyonu” diyerek başlığa tepki gösterse de, silahlanma çağrılarını yalanlayan, resmi bir açıklama henüz gelmiş değil. Başlığı açan @jeansBiri adlı hesabın FETÖ’cü olduğunun kanıtlandığı, başlık üzerinden AKP’li gibi görünen sahte hesaplarla provokatif tweet’lerin atıldığı belirtildi. O tweet’lerden bazıları şöyle: “Ak milisler hazır REİS vur de VURALIM öl de ÖLELİM. Vatanı satılmış asker ve polise bırakmayız. Musul’a gireriz. Halep’e de gireriz.”, “AKgençlik, AKmilisler hazırlanıyor. Kanımızın son damlasına kadar buradayız. Şehitlik hedefimizdir…”

‘Erdoğan için öldürürüz’

AKP’nin silahlı milisi gibi hareket eden Osmanlı Ocakları 1453, 15 Temmuz FETÖ’nün darbe girişiminin ardından yaptığı silahlanma çağrısı ile bir kez daha gündemde. Emin Canpolat, geçen günlerde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı çağrıda, “Bizimle hareket eden tüm kardeşlerimize duyurumuzdur. Vatan için bayrak için Erdoğan için silahlanın” dedi. Canpolat, önceki gün de “Erdoğan demek vatan demektir. Bayrak demektir. Erdoğan için ölür, Erdoğan için öldürürüz” diyerek, cinayet işlemeye hazır oldukarını açıkladı.

Hürriyet’i basmışlardı

Osmanlı Ocakları, HDP ve CHP binalarına yönelik saldırılarla, Hürriyet gazetesinin basılmasıyla duyurdu. ‘Siyaset üstü bir örgüt’ iddiasıyla 2009’da kurulan ocakta, 2014 yılında iç kavga patlak verdi. Erdoğan’ı kırmızı çizgi olarak gören Emin Canpolat, ayrılarak Osmanlı Ocakları 1453’ü kurdu. Yeni ocağın kuruluş faaliyetleri ise şöyle açıklanıyor: “Dindar nesil yetiştirmek. Ümmet birliğini sağlamak. Hilafet için çalışmak. Ayasofya’yı açmak. Kur’ân ve Sünnet yaşantısını hâkim kılmak. Osmanlı ruhunu yeniden yaşamak ve yaşatmaktır.”

Papa gözaltısı

Emin Canpolat’ın kardeşi Kadir Canpolat ve eski Trabzon Alperen Ocakları Başkanı Mustafa Öztürk, 2006 yılında Papa 16. Benedictus’un 30 Kasım 2006 tarihli Türkiye ziyareti öncesi “silahlı eylem” yapacakları iddiasıyla gözaltına alındılar. Emniyette ifadeları alındıktan sonra serbest bırakıldılar. Polis, Öztürk’e Canpolat’ı sordu. Öztürk ise Kadir Canpolat’ı Alperen Ocakları’ndan tanıdığını söyledi. Öztürk, bir yıl sonra Hrant Dink cinayeti soruşturmasında tutuklandı.

Hukukçulardan sert tepki

Sosyal medyadaki ‘silahlanma’ çağrılarının ardından Osmanlı Ocakları 1453’ten ‘Erdoğan için öldürürüz’ mesajı geldi.

Can polat’ın sözleri suç

İstanbul Barosu eski başkanlarından avukat Turgut Kazan, Emin Canpolat’ın açıklamalarının suç olduğunu belirtti. Savcı ve yargıçları göreve çağıran Kazan, “Ancak maalesef izlemekle yetiniyorlar” dedi. Kazan “Bu yaklaşım, Türkiye’de insanların yaşam güvencesinin kalmadığını ortaya çıkarıyor. Bugünkü şartlarda yargıç ya da savcının da güvencesi yok. En büyük güç kim olarak görüyorlarsa herkes orada saf tutmaktadır. Bu da yargısal güvencenin ve demokrasinin olmadığını gösterir. Ortalama standartlarda bir hukuk devletinde bu durum kabul edilemez” diye konuştu.

İç savaş kışkırtıcılığı

Avukat Celal Ülgen de şöyle konuştu: “Bir başkası da çıkıp Kemal Kılıçdaroğlu ya da Devlet Bahçeli için silahlanın derse bu gidişin sonu ne olacak? Silahlanın demek iç savaş kışkırtıcılığı yapmaktır. Soruşturma açılması demokratik hukuk devletinin gereğidir. Gündüz eşkıyaları yol keser duruma geldi. Silahsız insanları silahlanmaya çağırmak suçtur. 15 Temmuz sürecinde sokakta ellerinde palalı ve satırlı tipler görmüştük. Demek ki bunların uzun zamandır silahlanma çabası varmış. Yarın bir seçim olsa ve istenilen sonuç alınmazsa bu silahlı gruplar ülkeye el koymaya mı çalışacak.”

Melih Gökçek savunmuştu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de katıldığı bir televizyon programında “Ben bunun yasal hale gelmesi için her televizyonda anlatıyorum. Muazzam bir silahlanma oldu. Pompalı tüfeği alan evine atıyor. Sen yarın bir darbe yapmaya kalksan, senin elinde piyade tüfeği, keleş varken, bu kalkıp pompalı tüfeğiyle gelmeyecek mi? Acımaz da. Şunu artık anladılar bütün dünya bize bir tezgah yapıyor. Darbe olsun da gelsin beni öldürsünler diye mi bekleyecekler” demişti.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/619527/_Ak_silahlanma__provokasyonu.html

This entry was posted in FAŞİZM. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *