İ.Melih cemaati parsel parsel büyüttü ! * Fetullahi’lere arsa tahsisleri bir bir ortaya çıkıyor * Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Ankara Şubesi de, AKP’nin cemaat okullarına tahsis ettiği yerleri, parsel parsel açıklamaya başladı.

cumhuriyet.com.tr
12 Ağustos 2016 Cuma,

Melih Gökçek’e ‘zor’ sorular:
Hayırlı bir iş yaparak açıklamasını istiyoruz

Konuya ilişkin olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı ve Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı’na resmi yazı yazan Mimarlar Odası Ankara Şubesi, “Ankara Büyükşehir Belediyesi tasarrufunda bulunan ve belediye başkanının ‘hayır işi’ olarak cemaate verdiğini ifade eden parsellerin tüm bilgi ve belgelerinin, varsa meclis kararlarının listeler halinde kendilerine verilmesini” talep etti.

“PARSEL PARSEL ‘HAYIR İŞİ’ İÇİN TAHSİS”

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Günlerdir meslek odalarının Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, Fetullah Gülen cemaatine parsel parsel sattığı arazilerle ilgili açıklamalar yapılıyor. Gökçek’in basına verdiği bir röportajda cemaate ilgili parselleri ‘hayır işi’ için verdiğini açıkladı. Hayır işi için nereleri verdiğini açıklamasını istedik. Gökçek, hayırlı bir iş yapsın ve ‘hayır işi’ için verdiği yerleri parsel parsel halka açıklasın” diye konuştu.

cumhuriyet.com.tr
13 Ağustos 2016

Cemaate peşkeşi parsel parsel açıklıyorlar

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i “Paralel yapıya Ankara’yı parsel parsel sattı” diye suçlamıştı.

TMMOB’ye bağlı Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, AKP’nin cemaat okullarına tahsis ettiği yerleri, “Cemaat’e parsel parsel verilen yerleri açıklıyoruz” diyerek kamuoyuna sundu.

Eski Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında, “Paralel yapıya Ankara’yı parsel parsel satmıştır” ifadelerinin gündeme düşmesiyle haritacılar, AKP’nin Ankara’da ‘parsel parsel cemaate peşkeş çektiği arazileri’ açıklamaya başladı.

Bugüne kadar yapılan arazi, arsa ve bina tahsisleri ile yasal olmayan süreçlerle yapılan binalara ilişkin açıklama yapılmasını ve hukuki işlemlere başlanmasını isteyen haritacılar, “Darbe girişiminin sorumluları olan bu örgüte nasıl oluyor da bu kadar rahat bir şekilde bu parseller tahsis edilebilmiştir?” sorusunu sordu.

Geçmişte tartışılan belediye ve bakanlıklar eliyle cemaate aktarılan arazilerden iki tanesini açıklayan TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Ankara Şubesi 12. Dönem Yönetim Kurulu, ‘parsel parsel açıklamaların’ devam edeceğini belirtti.

Açıklama şöyle:

Yenimahalle İlçesi’ne ait Varlık Mahallesi 8409.00m2 alana sahip 7564 ada 1 parseldeki cemaate bağlı Özel Hasan Tanık Ortaokulu’nun arazisi, “Güncel tapu kayıtları”nda “Maliye hazinesine ait” bir “tarla” olarak gözükmektedir. Bu taşınmaz, Mayıs 2012 yılına kadar mahallelinin top oynadığı “ortak kullanım alanı” iken bugün cemaatin hizmetinde faaliyet yürüten bir özel okula “tahsis” edildiği görülmektedir.

MEB tarafından gerçekleştirilen bu tahsis sorgulanmalı ve soruşturulmalıdır. “Darbe girişimi” sonrası mühürlenen bu okula, dolayısıyla Cemaat yapılanmasına izin veren yetkililerin ifadesi alınmalı deliller ışığında gerekli idari ve hukuki işlemlere ivedilikle başlanmalıdır.

– Yine Yenimahalle İlçesi’ne ait Varlık Mahallesi 2011 yılında inşaatına başlanan 5798 ada 1 parseldeki Turgut Özal Üniversitesi Öğrenci Yurdu yine Maliye Hazinesine ait bir parsel üzerindedir. Güncel tapu kayıtlarına göre 2157.00m2 alana sahip 5798 ada 1 parseldeki yurt, darbe girişiminin hemen ardından mühürlenmiştir.

cumhuriyet.com.tr
13 Ağustos 2016 Cumartesi

Cemaate peşkeşi parsel parsel açıklıyorlar

TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası (HKMO) Ankara Şubesi tarafından, Ankara’da Fethullah Gülen cemaatine ‘parsel parsel’ peşkeş çekilen kamu arazilerini açıklamaya devam ediyor.

Önceki iki açıklamasında, Yenimahalle’de, darbe girişimi sonrasında açılan soruşturma kapsamında kapatılan bir ilköğretim okuluna ve Turgut Özal Üniversitesi’ne verilen kamu arazilerini açıklayan HKMO, üçüncü açıklamasında da yine Turgut Özal Üniversitesi’ne verilen maliye arazisini açıkladı. Açıklamada, daha önce Maliye Hazinesi’ne ait parselde yurdu bulunan Turgut Özal Üniversitesi’ne, yine Maliye Hazinesi’ne ait Ankara İli, Yenimahalle ilçesi, Çerçideresi Mahallesi’nde arsa tahsis edildiği aktarıldı. 39.212,00m2 alana sahip olduğu belirtilen 8010 ada 9 parseldeki yapının, darbe girişiminin ardından polis tarafından girişinin tutulduğu ve üniversite amblemlerinin kâğıtlarla kapatıldığı açıklandı. Açıklamada ayrıca binanın halen mühürlenmemesinin dikkat çekici olduğu belirtildi.

This entry was posted in Fetullah Gülen, YANDAŞ - ÇIKARCI - YAĞCILAR, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *