EKONOMİ * Körfezi dolaşmanın üç yolu * OSMAN GAZİ KÖPRÜSÜNÜN TEK YÖNLÜ GEÇİŞ ÜCRETİ YAKLAŞIK 30 usd DÜNYADA EN PAHALI KÖPRÜ OLMAK ÖZELLİĞİNİ TAŞIYOR

Sozcu.com.tr
12 Temmuz 2016

Körfezi dolaşmanın üç yolu

Osmangazi Köprüsü dünden beri ücretli olarak vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Biz de sozcu.com.tr okurları için körfezi dolaşmanın köprü dahil alternatif rota ve fiyatlarını derledik. Ve vatandaşa soruyoruz… Siz İstanbul’dan yola çıkan bir yolcu olsanız Körfez’i dolaşmak için hangi yolu kullanırsınız? Sozcu.com.tr’nin anketine katılan 7000 okuyucunun yüzde 60’ından fazlası Osmangazi Köprüsü yerine feribotu tercih edeceklerini ifade etti.

Osmangazi Köprüsü dünden itibaren ücretli olarak vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Günlük 40 bin araç geçiş garantisi verilen Osmangazi Köprüsü projesi ilk anons edildiğinde fiyatın 35 dolar +KDV (%8) olacağı açıklanmıştı.

Daha sonra fiyatın 25 dolar+KDV’ye ineceği belirtilmiş ve fiyatların gidiş için mi yoksa gidiş dönüş için mi olacağı yönünde kesin bir açıklama yapılmamıştı.

GİDİŞ-GELİŞ 177.5 TL

Dün Osmangazi Köprüsü’nüden ilk kez paralı geçişler başladı. Buna göre köprüyü kullanan bir otomobil gidiş-dönüş için 177,5 TL ücret ödeyecek.

Köprü yerine körfezi feribot kullanarak geçmek isteyenler ise tek yön gidiş için 60 TL, gidiş-dönüş için ise 100 TL ödüyor.

Körfezi dolaşmayı dileyenler ise otomobillerinin yakıt tüketimine göre ortalama 50 TL harcıyor. Gidiş geliş körfezi dolaşanlar fazladan ortalama 100 TL ödüyor.

OSMAN GAZİ KÖPRÜSÜNÜN TEK YÖNLÜ GEÇİŞ ÜCRETİ YAKLAŞIK 30 usd  DÜNYADA EN PAHALI KÖPRÜ OLMAK ÖZELLİĞİNİ TAŞIYOR

DÜNYA KÖPRÜLERİNDE GEÇİŞ ÜCRETLERİ

HANGİ YOLLA KÖRFEZ NE KADAR SÜREDE DOLAŞILIYOR?

Feribot: 30 dakika
Köprü: 6 dakika
Otomobil: 1 saat 30 dakika

This entry was posted in Ekonomi, HAYATIN İÇİNDEN. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *