FETULLAHİ CEMAATİN TSK’daki UZANTILARI * Amirallere göz altı * İşte Donanmada’ki 60 kişilik Cemaat kadrosu * Fetullahi soruşturması Deniz Kuvvetleri’ne sıçradı * Fakat bir tehlike var Cemaat mensupları tasfiye edilirken arada Kemalist yurtsever askerler de tasfiye edilebilir !

10 Temmuz 2016 AYDINLIK

***

Aydınlık gazetesi 2 sene önce aşağıdaki haberi yapmıştı ;

aydinlikgazete.com

17 Mart 2014 Pazartesi

İşte Donanmada’ki 60 kişilik Cemaat kadrosu

donanmaliste

Tertiplerle amirallerinin yarısının tasfiye edildiği Deniz Kuvvetleri’nde, aralarında 18 amiralin de yer aldığı F tipi yapılanmanın boyutları ortaya çıkmaya başladı

Balyoz, “Askeri Casusluk”, Amirallere Suikast, Poyrazköy, Kafes benzeri tertiplerle Deniz Kuvvetleri’ndeki 50 amiralin yarısı tasfiye edildi ve 300’ü aşkın subay hedef alındı.

Aydınlık; hemen hemen tüm yönetim kademesini yeniden şekillendirilen Deniz Kuvvetleri’deki F-tipi örgütü tespit etti.

60 kişiden 4’ü ‘baş imam’

18 muvazzaf amiralin yer aldığı 60 kişilik listede F-tipi tertiplerde görev alan 4 ‘baş imam’ olduğu öğrenildi. Deniz Kuvvetleri’nde ve TSK bünyesinde yürütülen çeşitli soruşturmalarda da listedeki 14 kişinin tertiplerde 1. derecede rol aldığı, 42 kişinin ise tertiplere dahil olduğu tespit edildi.

Aydınlık’ın edindiği bilgiye göre, Deniz Kuvvetleri’ndeki F-tipi örgütlenmenin başındaki 4 imamdan 1’i amiral, 2’si kurmay albay, 1’i ise TSK’dan atılmış bir binbaşı.

Rakamlar Deniz Kuvvetleri’ndeki F-tipi örgütlenmenin boyutunu da gözler önüne seriyor. Örgütlenme içerisinde 18 amiral, 9’u kurmay 13 albay, 2 astsubay, 1 emekli amiral, ordudan atılan veya emekli edilen 19 subay ile 7 astsubay yer alıyor.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın

01donanmatablo

KONUYA İLİŞKİN GAZETE BAŞLIKLARI

10 Temmuz 2016 HÜRRİYET

 

10 Temmuz 2016 MİLLİYET

This entry was posted in DURUM VAZİYETİ, Fetullah Gülen, HUKUK-YARGI-ADALET, TSK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *