AKP İSRAİL İLE EL SIKIŞTI * GAZZE HARCANDI * Soma’da dövülen gence şöyle denmişti “Kaçma lan İsrail dölü” Şimdi de Van minit tarih oldu

Dünya – 22 Haziran 2016 Çarşamba

Jerusalem Post: 
Erdoğan, Gazze Ablukası Şartından Vazgeçti

Türkiye ile İsrail arasındaki normalleşme için görüşmelerde sona yaklaşılırken, Hamas yetkililerinin Ankara’nın Gazze ablukasının kaldırılması şartından vazgeçtiğini söylediği öne sürüldü.

İsrail’in saygın gazetelerinden Jerusalem Post’un Londra merkezli Arapça gazete Rai Al Youm’a dayandırdığı habere göre, adının açıklanmasını istemeyen örgüt yetkilileri şunları söyledi: “Recep Tayyip Erdoğan, Hamas liderlerlerine Gazze ablukasını kaldırmak ya da iyileştirmek için her şeyi yaptığını ancak İsrail hükümetinin inatla bu girişimleri reddettiğini söyledi.”

Habere göre, Hamas yöneticileri Erdoğan’ın “Türkiye’nin çıkarları için İsrail’le normalleşme sürecine devam etmeleri gerektiğini” söylediğini aktardı. Hamas yöneticileri, Ankara’nın Türkiye’deki örgüt üyelerine yönelik ağır yaptırımlar uygulamasını beklediklerini söyledi. İddiaya göre bu yaptırımlar arasında örgüt üyelerinin ülke içinde seyahat etmesinin yasaklanması gibi koşullar da bulunuyor.

KAREL VALANSİ’DEN AÇIKLAMA

İsrail’li gazeteci ve Türkiye’de yayımlanan Şalom Gazetesi yazarı Karel Valansi de attığı tweet ile bu iddiaları doğruladı.. Valansi tweetinde; “Türkiye, Gazze ablukasının kaldırılması şartından vazgeçti.” Bu açıklamanın Hamas’tan gelmesi dikkat çekici..” dedi.

http://www.sahafaarabia.net/news3179439.html

Kaynak: Post Medya

This entry was posted in DIŞ POLİTİKA, DÜNYA ÜLKELERİ, ORTADOĞU ÜLKELERİ, Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *