Reis “Gurka” arıyor! * Her şey ortada: Davutoğlu’nun silip atmak istediği “Tek Adamlık” çizgisi iktidar partisine kalın geldi. Saray’ın 4 Mayıs’ta yaptığı “Davutoğlu’nu İttirme Darbesi” ile Türkiye siyasi sistemi diktatörlüğe açılan son kapıyı da araladı.

sozcu.com.tr

Bekir Coşkun
06.05.2016

Reis “Gurka” arıyor!

Acı bir başlık oldu. Ne yapalım: Gerçekler acıdır. Benim gibi yazarların en öncelikli görevi gerçeğe dikkat çekmektir. Yalın gerçek şu ki; “Davutoğlu’nu sorgusuz, sualsiz kukla ve gurka yapma süreci” çöktü. Reis, “28 Şubat benzeri bir darbe” yaptı ve yeni bir “kukla ve gurka arama süreci” başlattı. Parti, Reis’e yeni kukla ve gurka seçecek.

Yerseniz!
Bunun adı “ parti içi demokrasi ve siyaset yapma” konulacak. Reis, tekmeyi attı ve Davutoğlu’nu tekneden attı. Atarken de; “28 Şubat’ta yapılan post modern darbe” yöntemine sığındı. 28 Şubat’ta Reis’in yetiştiricisi ve hocası Erbakan nasıl “iktidardan ittirmeye” razı oldu ve kendi imzası ile “istifa edip” gittiyse aynısını Reis’in “hocam” diye hitap ettiği Davutoğlu’na yaptırdılar. Davutoğlu, dik duramadı ve “ittirilmeye” razı oldu, dün süslü kelime ve cümlelerle dolu bir nutuk atarak yerini “yeni kukla ve gurka” ya bıraktı.

Kukla: İplerle oynatılır.Gurka: Efendisi için savaşır.

Reis, darbelere kızıyor.
Laftaymış.
Kendisi darbeci çıktı.
Son seçimde 47 milyon geçerli oyun

24 milyonunu almış, partinin oy oranını yüzde 49.5’e çıkartmış önce danışman, sonra milletvekili, sonra Dışişleri Bakanı, sonra parti genel başkanı ve Başbakanlık yapmış, ekonomi profesörü, İngilizce ve Almancayı ana dili kadar iyi konuşan ve Reis’ten daha iyi futbol oynayan ve ata da düşmeden binebilen Davutoğlu’nu, sarayına çağırıp 1 saat 40 dakika içinde koltuğundan ittirme ile indirdi.

Reis, ittirme ustası!
Post modern darbeci!
Buna “güçlü lider” diyorlar.

Önceki gün akşam saat 9’dan sonra TV’leri dolduran utanmaz yorumcular, anlatıcılar, analizciler sürüsü; “Reis’in darbeci despot tavrından” tek kelime olsun söz etmediler. Davutoğlu’nun hatası, eksiği, yanlışı neydi onu da söylemediler, söyleyemediler. Davutoğlu’nun Başbakanlık’tan ittirilmesini “parlamenter sistemin tıkanmasına” bağlayıp durdular. Oysa Davutoğlu, “devlete hortum döşemiş soygun fırsatı yaratmak isteyenlerin adamlarını” bakanlık kadrolarına sokmuyormuş. TV ekranlarını dolduran utanmazlar, “Davutoğlu istenilen isimleri devlete sokmadı, bu yüzden ipi çekildi” gerçeğini söylemiyor, “parlamenter sistem tıkandı” yalanına sarılıyorlar.

Reis, korkuyor.
Güçlü lider, 20 ay önce kendi seçip Başbakan yaptırdığı ve “hocam” diye hitap ettiği birinden korkup, onu koltuğunda ittirmeye kalkar mı?

Reis, güçlü biri değil.
Gücü yok.
Yitirdi. Yalnızlaştı.
Gurka arıyor.
Güçlü lider gurka arar mı?

Her şey ortada: Davutoğlu’nun silip atmak istediği “Tek Adamlık” çizgisi iktidar partisine kalın geldi. Saray’ın 4 Mayıs’ta yaptığı “Davutoğlu’nu İttirme Darbesi” ile Türkiye siyasi sistemi diktatörlüğe açılan son kapıyı da araladı.

Ölümcül çelişki:
Gücünü sıfırlamış Reis!
Ülkeyi diktatörlüğe sürüklüyor.
Bu hesap tutmaz.
Keser döner, sap döner.

This entry was posted in Bekir Coşkun yazıları, FAŞİZM. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *