IŞİD * RADİKAL İSLAM * IŞİD’liler “lav silahlarıyla, keleşlerle Kilis’ten geçtiler ama bunların görmezden gelindi

HABEREyorum

Milletvekili / Gazeteci Eren Erdem’in aşağıdaki açıklamalarına bir görgü tanığı olarak katılıyorum. Ülkemizin tanınmış bir hastahanesine birkaç kez gittiğimde gruplar halinde  hastahanede dolaşan ve lobide oturan arap gençler gördüm. nereli olduklarını sorduğumda çoğu Libya’lı olmak üzere Cezayir , Tunus gibi kuzey Afrika ülkelerinden geldiklerini öğrendim. neden geldiklerini sorduğumda cevap vermediler. hastahane çalışanlarına sordum ; Hükümetin emri ile hastahanede barındırıldıklarını , değişik tarihlerde gidenlerin yerine başka grupların geldiğini ama hasta olmadıklarını , özellikle hastahanenin kadın çalışanlarının çok tacize uğradıklarını ve hastahanede barındırılanlar hakkında konuşmamaları talimatı aldıklarını söylediler. Daha sonra basında benzer arap gençlerinin Devlete ait misafirhanelerde ve kamplarda geçici olarak barındırıldıklarına ilişkin haberler çıktı. Bu kişilerin Türkiye’ye getirilmesi – barındırılması ve iaşesi AKP ktidarının emriyle Devlet kesesinden karşılanmıştır. İşte İktidar destekli olarak Suriye’ye gönderilen cihatçı radikal İslamist teröristler bu kişilerdir. Zamanın Başbakanı Erdoğan’ın politikaları Suriye ve Irak’a kan ve ölüm getirmiş ve ihraç edilen terör nedeniyle ülkemizi hergün bombalar patlayan bir kan gölüne döndürmüştür.

Güneydoğuda ölen her bir şehidimizin kanında ve ülkemizin derin bir istikrarsızlaştırmaya sürüklenmesinde başta Başbakan/Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere sözde DERİN SİYASETİN sahibi Davutoğlu’nun eski içişleri bakanı /cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ve kabinede görev alan bakanların büyük sorumlulukları vardır”.Gün ola devran ola”  elbet bağımsız yargı işbaşı yapacaktır.

cumhuriyet.com.tr

13.05.206

Lav silahlarıyla sınırı geçmişler!

IŞİD’in Suriye’deki gümrük sorumlusu olarak tanınan “Ebubekir” kod adlı İlhami Balı’nın emniyetteki telefon görüşmelerinin kaydını “belgeleriyle” açıklayan CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, IŞİD’lilerin “lav silahlarıyla, keleşlerle Kilis’ten geçtiklerini, ama bunların görmezden gelindiğini” söyledi.

Erdem, Meclis’te IŞİD üyelerinin telefon görüşmelerinin emniyetteki kayıtlarını üzerinde “gizli” ibaresi bulunan belgelerle açıkladı. Diyaloglarda IŞİD militanlarının Türkiye’de, Gaziantep ve Urfa’da nasıl örgütlendiklerini ortaya seren konuşmalarda, hangi hastanelerde tedavi gördüklerinin de yazılı olduğu dile getirildi. Erdem, “Hükümet, lav silahlarıyla, keleşlerle Kilis’ten sınırı geçenlerin telefonlarını dinlemiş ama görmezden gelmiş” dedi. Telefon görüşmelerine ilişkin tapelerin bin sayfayı içerdiğini vurgulayan Erdem, emniyet tarafından dinlenen konuşmalarda, terör örgütü üyelerinin “hangi otelde kaldıkları, nerede araba bekledikleri, hangi caminin önünde toplanacakları, arabaların saat kaçta kalkacağı” gibi tüm detayların bulunduğunu vurguladı. Erdem, “Ancak bu şahıslara tek bir operasyon yapılmamış. Hangi otelde kaldığını bildiğiniz bir teröristi neden tutuklamadınız?” diye konuştu.

Utanmıyor musunuz?

Kilis’te bugünlerde vahim tablolar yaşandığına dikkat çeken Erdem, “Kilis’te bugünlerde hükümetin görmezden geldiği şeyler oluyor ama hükümetin daha önce de görmezden geldiği şeyler olmuş” dedi. Erdem, şunları kaydetti: “Utanmıyor musunuz bu ülkenin çocuklarını katledenlere göz yummaya? Belgelerde hepsinin nereden aradığı, adresleri belli. Bu belgeler, hükümetin istifa etmesini gerektiren durumdur. Bu belgeler, Türkiye’nin nasıl gecekondu devletine dönüştürüldüğünü, hükümetin elinin ne kadar kirli olduğunu gösteriyor. Bu belgelerden anlaşılıyor ki hükümet, terör örgütleri arasında ayrımcılık yapıyor. Bütün terör örgütlerine aynı mesafede olunmalı.”

This entry was posted in DIŞ POLİTİKA, EMPERYALİZM, FAŞİZM, ORTADOĞU ÜLKELERİ, PKK TERÖRÜ, RADİKAL İSLAM. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *