Değerli Bilim insanı Muazzez İlmiye Çığ ile Ulusalcı Gönüllü’lerden Gen.Kur.Başkanı Akar’a iki kınama mektubu daha

MEKTUPLARAyorum;

Gen.Kur.Başkanlığı makamı Türk Halkı için çok saygın bir makamdır. Ta ki “Kasaptaki ete soğan doğramayan” komutan görev başına gelinceye kadar .

*Soğancı paşa Hilmi Özkök AKP siyasetinin bir parçası olmuş ve Ergenekon-Balyoz kumpaslarında tutsak edilen personeline sahip çıkmamştır.

*Yaşar Büyükanıt paşanın görev süresinde karanlık bölümler vardır.Özellikle muhtıra ve Dolmabahçe görüşmesinin aydınlanması gereklidir.Muhtıraya rağmen   Büyükanıt’ın soruşturmaya dahil edilmemesi aksine özel zırhlı bir araçla ödüllendirilmesi düşündürücüdür.

*İlker Başbuğ paşa askerleri tutuklanırken ve Fetullahi yargıçlar  Kozmik odaya girerken gereken direnci gösterememiş ve bu tutumu kendisinin de tutuklanmasına neden olmuştur.

*Işık Koşaner paşa ve kuvvet komutanları (Jandarma Gen.K. Necdet Özel hariç) bu süreç içinde Liyakatli ,dirayetli ve Yurtsever duruşlarıyla Halkımızın saygı ve sevgisi kazanmışlardır. Koşaner Paşa ve Kuvvet komutanları İRTİCAYA ODAK OLMAKTAN CEZA ALMIŞ OLAN AKP’nin karşı devrimci ve dış güdümlü politikalarına karşı tepki göstererek hep birlikte istifa etmişler ve bu onur istifasına bir tek Org.Necdet özel katılmayarak bu onurlu davranışın gücünü kırmış ve bu yolla kendisine ikbal arayarak k liyakatla değil AKP’nin adayı olarak atamalarla 2 makam atlatılarak Gen.Kur.Başkanı olmuş ve TSK’da zafiyete neden olmuştur.

*Necdet Özel paşa AKP’nin paşası olmuştur. Ergenekon ve Balyoz kumpasına uğramış olan silah arkadaşlarına / askerlerine sahip çıkmamıştır.Davanın seyrine gereken ilgiyi göstermemiştir. Atatürk tarafından TSK’ya armağan edilmiş olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e devretmiştir. Askeri okulları imam hatip mezunlarına açmıştır . Ulusal bayram kutlamalarını halkın elinden alan iktidara karşı sessiz kalmıştır. Zamanın başbakanı ile soyadı gibi ÖZEL görüşmelere girmiştir.

*Hulusi Akar paşa … Hepinizin bildiği gibi ha Özel paşa ha Akar paşa … Aynı yolun yolcularıdır. Cumhurbaşkanının sözcüsüne göre Akar paşa 10 şehidimizin olduğu gün Erdoğan’ın düğün şahitliğinden öte Erdoğan ailesiyle AİLECE görüşmektedir.

Ne demişti Bülent Arınç ; “İyi ki bu komutanlarla harbe girmemişiz!” TSK’nın onurlu ,  şerefli ,Yurtsever , liyakatli antiemperyalist komutanlarını saygıyla selamlarım ama ; komutaları altında Harbe girilmeyecek komutanlar bunların arasında değildir.

Naci Kaptan

Gelelim mektuplara ;

 

Orgeneral Sayın Hulusi Akar
Genelkurmay Başkanı-Ankara

100 yaşını geçmiş, ülkesini çok seven, Atatürk ilkelerine yürekten bağlı bir kadınım. Size bu mektubu yazmak zorunda kaldığım için çok çok üzgünüm.

AKP Hükümeti Güneydoğu illerimizi terör karargahı haline getirdikten sonra, her adım başında neyin nereden patlayacağı bilinmeyen bir cepheye askerlerimizi ve güvenlik güçlerimizi seferber edip her gün şehit haberleriyle yüreğimizi yakarken, Devlet Başkanı”nın yaptığı bu muhteşem düğüne yas tutmak yerine gitmenizi ve şahit olmanızı, benim gibi düşünen halkımız adına  tüm kalbimle kınıyorum. Yazıklar olsun…”

Muazzez İlmiye Çığ

Sayın Hulusi Akar

Daha önce de, Türkiye Cumhurbaşkanı olup kızını veya oğlunu evlendiren cumhurbaşkanlarımız oldu. En son örneği Ahmet Necdet Sezer’dir. Ve bu düğünlerden hiç biri devlet törenine ve protokole dönüştürülmedi. Duymadık, işitmedik.

“Şehitlerimiz var” diyerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımıza ait kutlamaların yasaklandığı bir dönemde hem de,8 şehit verdiğimiz bir günde sizin cumhuriyet tarihimizde ilk kez rastlandığı şekilde bu nikaha gitmeniz ve şahitlik yapmanız şaşırttı bizi.

Genelkurmay Başkanı olarak, yapacağınız çok daha önemli işleriniz ve üzerinizde size anneleri-babaları tarafından emanet edilen kınalı kuzuların sorumlulukları var. Her gün şehit haberleriyle ateşin düşüp yaktığı acılı evlerden yükselen ağıtlar varken,siz o ailelerin yanında olmalıydınız. Cenazeye katılmakla vazifeniz bitti mi?..O kadar mı?..

Türk Milleti olarak alışmadığımız bu tutumunuz dolayısıyla her kesimden insan size tepki gösterdi. Biri de 100 yaşında bir bilim kadını Prf.Muazzez İlmiye Çığ..Hepimizin adına yazmış.Kendisine teşekkür ediyor ayni duygularla sizi kınıyorum..http://www.ilk-kursun.com/haber/261572/muazzez-ilmiye-cigdan-hulusi-akara-mektup-var/.

Bu vesile ile Balyoz Mağduru Mustafa Önsel’in yazdığı “AĞACIN KURDU” kitabını okumanızı ve orada tespiti yapılan tarihler arasında; Askeri Liselere giriş sınavlarını,askeri liselerde görev alan komutanları, öğretmenleri, Harp Okullarında görev yapan personeli,hekim ve hakim sınıfını,sözleşmeli subay olarak alınan doktorları ve yine ayni tarihler arasında Tsk ile ilişiği kesilen öğrenci ve subayların hangi sebeplere dayanarak atıldıklarının mercek altına alınmasını talep  ediyorum..

Derin Kaygılarımla,

Engin Demirkollu
19.05.2016
Ulusalcı Gönüllüler adına

This entry was posted in TSK, YANDAŞ - ÇIKARCI - YAĞCILAR, YOBAZLIK - GERİCİLİK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *