BADEMLERİN KÖKÜ YALAN * Dostumuz Şevket Atalay devletin resmi rakamlarını derleyerek bir Badem yalanını daha ortaya çıkardı. Sizlerle paylaşmak isterim; 2002 yılında devlet ve il yollarının toplam uzunluğu 61.368 kilometre idi.2014 yılı sonunda devlet ve il yollarının toplam uzunluğu 63.754 kilometreye çıktı.Yani AKP 13 yılda kendisinden önceki 13 yıla göre %3,89 oranında arttırmış!

Rifat Serdaroglu
09 Mayıs 2016

BADEMLERİN KÖKÜ YALAN

Türkiye, tarihinin hiçbir döneminde bu kadar çok yalan söyleyen siyasetçinin bir araya geldiği, her tarafı şaibeli bir parti görmedi!

İnsanların yüzlerine baka-baka, utanmadan arlanmadan devletin rakamlarını çarpıtıp yalanlarına malzeme yapıyorlar.

Hani Haziran ayı başında pasaportunu cebine koyan her vatandaş vize almadan Avrupa’ya gidebilecekti? Hani bu başarı, tamamen Bademlerin işi idi?

Günlerce Cumhurbaşkanından Başbakanına, yeni zenginimiz Adanalı Ömer Ağa’dan (!) sonradan olma Badem Volkan Bozkır’a kadar hepsi bu yalanı söylemediler mi?

Şimdi ne diyorlar; “Siz yolunuza, biz yolumuza!”
Adama sormazlar mı; Arkadaş, Avrupa Komisyonu ile müzakereyi siz yapmadınız mı? Sizler bir ay sonrasını görmekten aciz misiniz? Siz bu kadar saf mısınız ki, herkes sizi kandırıyor? Artık sizin hiçbir söylediğinize ne yurt içinde ne yurt dışında kimse inanmaz…

Sepetlenen Başbakan Serok Ahmet, son grup toplantısında şunları söyledi;
“Haramların, yalanların olduğu bir yol sırat-ı müstakim (Doğru yol, doğruların dürüstlerin yolu) olmaz. Allah bizi sırat-ı müstakimden ayırmasın…” Davutoğlu’nun sepetlenmesinin esas sebebi bu sözleri olmuştur. Davutoğlu bizi doğrulayarak Erdoğan ve ekibini haram yemekle-yalan söylemekle-yolsuzluk yapmakla suçladı!

Bu itiraflar Davutoğlu’nu kurtarır mı? Asla kurtarmaz. Onun sırtında yolsuzluk yapan, İslam dini ile alay eden hırsız-rüşvetçi damgası yemiş 4 Bakanı koruyup kollaması suçu var. Bu suç öylesine ağır ki, bu suçun yükünü fil bile taşıyamaz…

Değerli Okurlar;
Dostumuz Şevket Atalay devletin resmi rakamlarını derleyerek bir Badem yalanını daha ortaya çıkardı. Sizlerle paylaşmak isterim; 2002 yılında devlet ve il yollarının toplam uzunluğu 61.368 kilometre idi.2014 yılı sonunda devlet ve il yollarının toplam uzunluğu 63.754 kilometreye çıktı.Yani AKP 13 yılda kendisinden önceki 13 yıla göre %3,89 oranında arttırmış!

Peki, AKP’den önceki iktidarlar 13 senede ne kadar arttırmışlar? %3, 86…
Bu mu başarı? Buna başarı diyeni, tekme tokat döverler!

Otoyol yapımına bakalım;
2002 yılında 1.714 kilometre otoyolumuz varmış.
2014 yılı sonunda bu rakam 2.155 kilometre olmuş. AKP’nin gerçekleştirdiği artış oranı %25,73 oldu. Peki, 2002 den önceki iktidarlar aynı sürede otoyol yapımını yüzde kaç arttırmışlar? Karayolları Genel Müdürlüğü rakamlarına göre % 503,52…Yıllardır Bademlerin, biz 79 senede yapılandan daha fazla yol yaptık yalanları ne olacak?

Hele AKP’nin duble yol dosyaları açıldığında etraf o kadar pislik dolacak ki, büyük bir çevre kirliliği yaşanacak.Sahte ihaleler, yandaşları kayırmalar, her yıl yeniden yapılmak zorunda kalınan bozulan yollar, malzeme hırsızlıkları, AKP defterine yazılacak büyük yolsuzluklar olarak ortaya çıkacak.

Yalan var, yanlış var, sahtekârlık diz boyu, yolsuzluk var rüşvet var, yalan yere övünüp milletin kafasını karıştırmak var!

İnanın bu Bademlerin kökü yalan. Allah çarpacak bunları, göreceksiniz…

Sağlık ve başarı dileklerimle
Rifat Serdaroğlu

This entry was posted in Rifat SERDAROĞLU yazıları, SİYASİ PARTİLER, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *