DİNİ VAKIFLARDA ÇOCUK TECAVÜZLERİ * Ensar Vakfı ve Kaimder’de yuvalanan tecavüzcüler * Ensar’da bir skandal daha… Tacizden ceza alanı yönetici yapmışlar * Emniyet Genel Müdürlüğü, Ensar Vakfı’nı korumaya aldı

cumhuriyet.com.tr
12 Nisan 2016 Salı

Ensar’da bir skandal daha…
Tacizden ceza alanı yönetici yapmışlar

Ensar Vakfı Marmaris Şubesi’nde yönetim kurulu üyesi olan İsa Bal’ın, taciz gerekçesiyle 1/30 oranında maaştan kesim cezası aldığı öne sürüldü.

Ensar Vakfı Marmaris Şube Yönetim Kurulu Üyesi İsa Bal’ın da tacizci olduğu ortaya çıktı. Ensar Vakfı Marmaris Şube Yönetim Kurulu Üyesi İsa Bal 2009 yılında bir kadın öğretmene, “Kurban yazın 2222’ye gönderin, İsa size kurban olsun” diye mesaj atarak taciz etti.

Ödüllendirildi

İsa Bal o dönem Söğüt’te bulunan başka bir okula sürüldü. Ancak tacizle suçlanan İsa Bal, bir süre sonra ödüllendirilerek Erzincan’ın Çayırlı ilçesine İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. İsa Bal’ın Çayırlı’da da görev yaptığı süreçte 3 çocuk annesi bir kadını taciz ettiği iddialarıyla soruşturma başlatıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Ensar Vakfı’nı korumaya aldı

Emniyet Genel Müdürlüğü tepkilerin hedefindeki Ensar Vakfı’nı korumak için yurt genelindeki polis birimlerine yazı yazdı. Yazıda Ensar Vakfı şubelerinin korunması istendi.
Karaman’da Ensar Vakfı ve KAİMDER’e ait yurtlarda kalan çocukların tecavüze uğraması sonrası Ensar Vakfı ülke gündemine girdi.

BirGün’ün haberine göre; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, “Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz. Biz Ensar Vakfı’nı da tanıyoruz, hizmetlerini de takdir ediyoruz” diye konuşunca tepkiler alevlendi.

Yurt genelinde Ensar Vakfı şubeleri önünde protestolar yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü devam eden protestolar üzerine İl Emniyet Müdürlüklerine yazı yazarak söz konusu vakıf şubelerinin korunmasını istedi. İl Emniyet Müdürlükleri vakıf şubelerinin provokasyona açık olduklarını belirterek polis birimlerine gönderdikleri yazıda ise vakfın korunması istendi.

İsa Bal iki yılı aşkın görev yaptığı sürenin sonunda Marmaris’e geri döndü. Burada Halk Eğitim Müdürlüğü’nde çalışan ve Ensar Vakfı Marmaris Şube Yönetim Kurulu’na giren İsa Bal, suçlandığı öne sürülen tacizden 3 Şubat 2016 tarihinde maaştan 1/30 oranında maaştan kesim cezası aldı. Birgün’den Serbay Mansuroğlu’nun haberine göre, İsa Bal şu anda Ensar Vakfı’nın şubesinde aktif olarak çalışmalarını sürdürüyor.

İsa Bal’ın tacizci olduğu iddiaları o dönem Sabah gazetesinde de yer aldı. ‘’Müdüre SMS’li taciz suçlaması’’ başlığıyla yer alan haberde Bozburun İlköğretim Okulu Müdürü Bal’ın kadın öğretmeni taciz ettiği öne sürülüyordu.

This entry was posted in DİN-İNANÇ, YOBAZLIK - GERİCİLİK, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *