‘3 ve 6 yaşında kız çocukları’ için skandal açıklamalar yapan vakıf başkanından AKP’lilere eğitim

cumhuriyet.com.tr
23 Mart 2016 Çarşamba

Skandal ‘3 yaşında kız çocukları’ açıklamasını yapan
vakıf başkanından AKP’lilere eğitim

Ankara, Kızılcahamam’daki AKP Gençlik Kolları İl Başkanları ve MKYK üyeleri İstişare ve Eğitim Kampı’nda “6 yaşındaki çocuk evlenebilir” sözleriyle tepki çeken Nurettin Yıldız, eğitim verdi.

Ankara, Kızılcahamam’daki AKP Gençlik Kolları İl Başkanları ve MKYK üyeleri İstişare ve Eğitim Kampı’nda “6 yaşındaki çocuk evlenebilir” ve “3 yaşında kız çocukları amcalarının yanına külotla çıkmamalı” sözleriyle tepki çeken Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız, eğitim verdi.

Yıldız’dan 3 yaşındaki kız çocukları için skandal açıklama

Karaman’daki 45 çocuğa cinsel istismar haberinin gündem olduğu bir dönemde AKP’nin çocuklara yönelik tepki çeken bir ismi eğitmen olarak görevlendirmesi dikkat çekti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla AKP Gençlik Kolları İl Başkanları ve MKYK üyeleri İstişare ve Eğitim Kampı toplantısı dün basına kapalı gerçekleştirilmişti.

AKP’li gençlere Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız’ın “Ölçülerimiz” konulu eğitim verdiği öğrenildi.AKP Kahramanmaraş Gençlik Kolları Başkanı Kemal Çay, eğitime ilişkin Twitter’da şu mesajı paylaştı:

“6 yaşındaki çocuk evlenebilir” sözleriyle tepki çeken Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız, son olarak “3 yaşında kız çocukları amcalarının yanına külotla çıkmamalı” demişti.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/503339/Skandal__3_yasinda_kiz_cocuklari__aciklamasini_yapan_vakif_baskanindan_AKP_lilere_egitim.html

This entry was posted in DİN-İNANÇ, YOBAZLIK - GERİCİLİK, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *