Başbakan/Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İmam Hatip okullarında iyi ahlaklı nesiller yetiştireceğiz ” diyerek başlattığı projenin içinden neden hep yasal olmayan kuran kursları , din ve ahlak öğretmenlerinin ve kuran kursu hocalarının öğrencilere yaptığı cinsel tacizler çıkıyor ? * Bir cinsel taciz skandalı da İstanbul’dan

Canan Coşkun / Cumhuriyet
26 Mart 2016 Cumartesi

Bir cinsel taciz skandalı da İstanbul’dan

Beykoz’daki İbrahim Canan Anadolu Lisesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olan E.Ş.’nin hakkında öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle dava açıldı.

İstanbul Beykoz’daki bir lisede ders sırasında tayt giyen kız öğrencilere şehvet duyduğunu söylediği iddia edilen İbrahim Canan Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni E. Ş.’nin 4.5 yıl hapsi istendi.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede, öğrencisine “Tayt-pantolon giyen kadın şehvet uyandırır. Kadın benim için seks objesidir” dediği belirtilen E.Ş’nin çocuğa kaşı cinsel taciz suçundan 5 yıl 3 aya kadar hapsi istendi.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı, resen başlatılan soruşturma kapsamında öğrencilerin ve tanıkların ifadesine başvurdu. “Nitelikli cinsel taciz” suçundan cezalandırılması için öğretmen E. Ş. hakkında iddianame düzenlendi. Suçun birden fazla öğrenciye yönelik olması nedeniyle cezanın dörtte bir ile dörtte üç artırılması talebi de iddianamede yer aldı.

E.Ş.’nin iddianamede müşteki olarak yer alan bir kişinin kızını ayağa kaldırarak aynı sınıftaki E.Ş. isimli öğrenciye kız öğrenciyi göstererek “Ben bu kıza baktığım zaman şehvet hissediyorum. Peki sen ne hissediyorsun” diye sorduğu anlatıldı.

Öğrenci E.Ş.’nin önce cevap vermek istemediği daha sonra “İyi bak oğlum. Ben tahrik oluyorum. Sen tahrik olmuyor musun” demesi üzerine E.Ş.’nin “Evet” dediği bunun üzerine E.Ş.’nin “Benim için olay bitmiştir” dediği kaydedildi.

İddianamede öğretmen Ş’nin öğrencilerine yönelik sarf ettiği bu sözlerin cinsel taciz olarak nitelendirildiği belirtilerek eylemin nitelikli olarak cinsel taciz suçunu oluşturduğu vurgulandı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/504942/Bir_cinsel_taciz_skandali_da_istanbul_dan.html

This entry was posted in DİN-İNANÇ, İrtica, YOBAZLIK - GERİCİLİK, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *