HİÇ OLMAZSA SUSMAYI BİLSE


02 Şubat 2016
Rifat Serdaroğlu

HİÇ OLMAZSA SUSMAYI BİLSE

Türkiye Cumhuriyeti’nin 64. Başbakanı kim? AKP Genel Başkanı Davutoğlu!
Ahmet Davutoğlu, kendi gücüyle mi Genel Başkan oldu? Hayır, Erdoğan istedi, öyle oldu!

Davutoğlu, kendi siyasi gücüyle mi Başbakan oldu? Hayır, Erdoğan ol dedi, oldu!

Davutoğlu, Başbakanlık yetkilerinin tamamını kendi iradesiyle kullanabilir mi? Hayır, Erdoğan ne kadarı için izin verirse, o kadarını kullanabilir!

Erdoğan, Davutoğlu’na “hemen istifa et” derse, Davutoğlu direnebilir mi?
Hayır, anında “Başüstüne” deyip Başbakanlığı Beştepe’de bırakır!
Davutoğlu, açıkça veya gizlice Erdoğan’a karşı bir siyasi hareketin içinde yer alabilir mi? Mümkün değil, kıpırdayamaz bile!
Davutoğlu, Erdoğan’ın Anayasa’yı her gün ihlal ettiğini, bilerek çiğnediğini bir profesör olarak görmüyor mu? Çok net olarak görür, fakat korkudan sesini çıkaramaz!

Peki, Davutoğlu’nun yaptığını doğru, düzgün, haysiyetli devlet adamlarının kolayca yapabilmesi mümkün müdür? Hayır, sorumluluğunu bilen, kişiliği ve gelişmesini tamamlamış bir devlet adamı böylesine bir ayıbın içinde olmaz.

Son soru; Erdoğan tek başına, Türk Ordusuna, Suriye ile dolayısıyla Rusya ile savaş emri verirse, böyle bir felâkete Davutoğlu direnebilir mi?
Asla direnemez! Çünkü Erdoğan, Davutoğlu’nun ruhunu bile kabzetmiştir…

Başbakan görünümlü böyle birinin normalde susup oturması gerekmez mi?
Davutoğlu, istediği kadar kürsüye çıkarken ayaklarının altın portakal kasası koysun, istediği kadar sesini kalınlaştırıp bağırarak konuşmaya çalışsın, siyaseti bilenler onun içinde bulunduğu acınası durumu çok iyi biliyorlar, görüyorlar…

Başbakan görünümlü Davutoğlu, “Sur’u öyle inşa edeceğiz ki, aynen Toledo gibi olacak” dedi! Başbakan’ın, bir yeri Toledo’ ya çevirmesinden önceki görevi,o yerin yıkılmasını önlemektir.

Sur İlçesinin ve tüm ülkenin bomba, ağır silah deposuna dönmesine göz yummamaktır! Valilere, “PKK’lı teröristlere müdahale etmeyin, görmezden gelin” diye emir vermemektir…

Ülkenin her tarafına, her gün katar-katar şehit cenazesi giderken ve Türk Milletinin canı yanarken, Başbakan görüntülü Davutoğlu, “Her Cuma namazını Doğu ve Güneydoğu’daki illerden birinde kılmak” gibi bir proje başlatacağını söyledi!

Ah be Davutoğlu, derde devadan gayri ne varsa biliyorsun da, bir de susmayı bilebilsen!Millete ne senin namazından, niyazından!
Kılıyorsan, gösteriş yapma, Allah rızası için kıl. Devletin uçakları ile binlerce koruma eşliğinde, gösteriş olsun diye kıldığın namaz kabul edilir mi sanıyorsun?

Amma, yapılmak istenen, verilmek istenen mesaj başka;
Şehit cenazeleriyle sinir sistemi bozulan Türk Milletini, namazla oyalamak! Hangi vicdan şehit cenazelerinin karşısına Cuma namazıyla çıkma densizliğini yapar ki! Tarih böyle bir rezilliği şimdiye kadar görmedi.

Kaybettiğimiz canların birini olsun geri getirebilir misin? Veya yeni ölümleri engelleyebilir misin? Gerçek Başbakan olamıyorsun, onu anladık! Sen Gasilhane İmamlığına mı talipsin be Davutoğlu?

Lütfen bir de susmayı ve Türk Milletinin gözüne görünmemeyi dene.
Ne dersin TC Devletinin parasıyla Umreye giden Müslüman kardeş?

Sağlık ve başarı dileklerimle

http://rifatserdaroglu.com/2016/02/02/hic-olmazsa-susmayi-bilse/

This entry was posted in Politika ve Gundem, Rifat SERDAROĞLU yazıları. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *