FAŞİZM – AKTOSUNLAR *** Gazeteci Sedef Kabaş, Sultanahmet’teki canlı bomba saldırısıyla ilgili paylaştığı tweet nedeniyle Ak trollerin hedefi oldu.

cumhuriyet.com.tr
13 Ocak 2016 Çarşamba

Ak trollerin hedefi olan Sedef Kabaş’tan Cumhuriyet’e açıklama:
Gerçekte teröre destek veren kim?

Gazeteci Sedef Kabaş, Sultanahmet’teki canlı bomba saldırısıyla ilgili
paylaştığı tweet nedeniyle Ak trollerin hedefi oldu.

Gazeteci Sedef Kabaş kişisel sosyal medya hesabından paylaştığı tweetle dünden itibaren Havuz medyası ve Ak trollerin hedefi olduğunu söyleyerek ‘Sultanahmet saldırısından çok beni konuşuyorlar. Bu kez beni hedef seçtiler’ dedi ve Cumhuriyet’e açıklama yaptı. İşte o açıklama;

Sayın Cumhuriyet Gazetesi Yetkilileri,

Linç piyangosu bu kez bana vurdu!

Yandaş medya dün attığım bir tweet nedeniyle “Sedef Kabaş terörü destekledi” diye topluca linç kampanyası başlattı.Öyle ki, bugün hakkımda Sultanahmet bombacısından daha fazla haber yapılmış.

Amaçları susturmak, sindirmek, yok etmek, korkutmak, hedef göstermek, hatta yazılanlara bakılırsa öldürmek…Önce peşinen söyleyeyim… Ne susarım, ne geri adım atarım, ne de biat ederim… Dün ne demişsem, bugün de onu söylüyorum…

Zira benim bugüne kadar terörü iddia edildiği gibi “yücelten” veya destekleyen tek bir yazım ya da konuşmam yok! İkincisi hendeklerle ilgili “Batı vurulmazsa, Türkiye uyanmaz” denilen bir tweetim de söz konusu değil.

Ancak şunu biliyoruz ki, artık terör adım adım Diyarbakır, Suruç, Ankara derken İstanbul’a kadar geldi dayandı.İstanbul vuruldu. Sultanahmet Meydanı’nda, yani şehrin merkezinde patlama oldu. İstanbul vurulmazsa, Türkiye uyanmaz. Uyan Türkiye.Daha ne bekliyorsun?

“İstanbul’a kar yağmazsa, Türkiye’ye kış gelmez” denir. Canımız cebimizde yaşıyoruz. Ülkenin her karışında canlı bombalar kol geziyor.  Bunun sorumlusu bunu yazan biz miyiz?

Havuz medyasında terörü “yücelten” yorumları yapılıyor. Elbette kesinlikle gerçeği yanıstmıyor. Tüm bu linç hedef şaşırtmak adına yapılıyor. Gelelim, benim teröre dair yazdıklarıma.

Biz IŞİD terör örgütü dedik, onlar “unsur” dedi.
Biz PKK terör örgütü dedik, onlar “PKK ile sorunu olan bana gelsin” dedi.

Biz IŞİD vahşi bir grup terrörist dedik, onlar “bir grup öfkeli genç” dedi.Biz “Barış süreci bahane, başkanlık şahane” dedik, onlar Oslo’da PKK ile masaya oturdu, PKK militanlarına Habur kapısını açtı.

Biz “400 milletvekili için daha kaç şehit vermemiz” gerekiyor dedik, onlar “bizi seçmezseniz, kaos” olur dedi.

Biz IŞİD teröristlerine silah gönderiliyor, yaralı IŞİD teröristleri bizim ülkemizdeki hastanelerde tedavi ediliyor, IŞİD petrolünü ucuza alıp, vatandaşa pahalıya satıyorlar dedik, onlar “bizim haberimiz olmadan Ortadoğu’da yaprak kıpırdamaz” dedi.

Biz şehit babasına “karaktersiz” diyeni yazdık.
Biz şehit cenazesindeki ağıtlara “yaygara” diyeni de yazdık.
Biz “çocuklar ölmesin” diye de yazdık. O çocuklar günahsız…

Biz “ne Diyarbakır, ne Ankara, ne İstanbul terörden muaf değil,
uyan Türkiye” diyoruz, onlar “Allah senin de canını alsın” diyor.

“Sayın Öcalan demeyi, PKK bayrağı açmayı suç olmaktan çıkardık”
“Öcalanın mesajları bizim de düşüncemiz”

“Öcalan öldürmeyi değil, yaşatmayı seçti”

“Bebek katili denilen Öcalan bize geleceği gösterdi” diyenler, ya da
“IŞİD bir terör örgütü değil, politik bir harekettir” diyenler mi terörü bitirecek?

Bu terörü dik duran, merhametli, cesur insanlar bitirecek.
Saygılarımla

Sedef Kabaş

İşte Kabaş’ı hedef yapan o tweet;

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/462862/Ak_trollerin_hedefi_olan_Sedef_Kabas_tan_Cumhuriyet_e_aciklama__Gercekte_terore_destek_veren_kim_.html

This entry was posted in FAŞİZM, MEDYA. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *