Bölücü Kürt isyanı *** PKK terörü * İMZANIZ HANGİSİNE ? * Asker, hasta ve yaşlıların yanında

Yeniçağ
15.01.2016

Asker, hasta ve yaşlıların yanında

Güvenlik güçleri, Cizre, Silopi ve Sur’daki operasyonlarda
sivillerin zarar görmemesi için büyük çaba harcıyor

Askerler, araçla girmenin mümkün olmadığı sokaklardaki evlerde yaşayan bakıma muhtaç hasta ve yaşlıları sırtında taşıyıp, zırhlı araçlar eşliğindeki ambulanslarla hastaneye götürüyor. Sur’da jandarmaya teslim olan bir teröristin verdiği ifadeyle PKK’lılar tarafından evlerini terk etmeleri engellenen yaşlı bir çift, askerler tarafından kurtarıldı.

Asker, hasta ve yaşlıların yanında

Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçeleriyle Diyarbakır’ın Sur ilçesinde güvenlik güçlerinin bölücü terör örgütüne karşı yürüttüğü operasyonlarda sivillerin zarar görmemesi için büyük çaba gösteriyor. Askerler araçla girmenin mümkün olmadığı sokaklardaki evlerde yaşayan bakıma muhtaç hasta ve yaşlıları sırtlarında ambulanslara taşıyor. Jandarmaya ait zırhlı araçlar eşliğindeki ambulanslar da yaşlı hastaları hastaneye götürüyor. Öte yandan dün Sur’da jandarmaya kendiliğinden teslim olan bir YDG-H üyesinin verdiği ifadeye göre teröristler tarafından evlerini terk etmeleri engellenen yaşlı bir çiftin olduğu öğrenildi. Bunun üzerine jandarma tarafından belirlenen adresten alınan yaşlı çift güvenli bir bölgeye sevk edildi.

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/asker-hasta-ve-yaslilarin-yaninda-129145h.htm

This entry was posted in Bölücü KÜRTÇÜLÜK, Gundem, Haber, İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, ORTADOĞU ÜLKELERİ, PKK TERÖRÜ. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *