SİLAHLI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ

Sayın eğitimci müdürler ,

Cumhuriyet Gazetesinde aşağıdaki haberi ve fotoğrafları gördüm.
Haberi okumasa idim sizlerin Mafia üyeleri olduğunuzu sanacaktım.
Elde silah kravatlı beyler !

Sizlerin eğitim müdürleri olduğunuzu haberde öğrendim hayretler içinde kaldım.

Haber şöyle ;
“Tokat Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan’ın silahlı şovunu Facebook üzerinden paylaştığı fotoğrafları ortaya çıktı. Fotoğrafın altına yapılan yorumda, “Güzel yankılanmış olmalı” yorumu yer aldı. Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan ve beraberindeki okul müdürleri köy okullarını ziyaret etti. Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan, ziyaretlere ilişkin öğretmen ve öğrencilerle çektirdikleri fotoğrafları sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından paylaştı. *1* ”

Siz eğitimin bölge lokomotifleri olan müdürler ellerine silah alıp ateş ederek mi öğrencilere ve öğretmenlere örnek olacağınızı mı sanıyorsunuz. Hatta tabancayla ateş etmenizi fotoğraflayarak sosyal medyada yayımlamanız hayret vericidir. Bu ancak akıl tutulmasıdır .

Sayın müdürler
aşağıdaki haberi okuyunuz . 11 Ocak 2016 tarihli habere göre ; MEB Raporu: Çocuklar okuma-yazma öğrenmeden mezun oluyor. Şayet elinize tabanca yerine kalem ve kitap alsaydınız eğitim bu noktaya gelmezdi. Bu fotoğrafları ve okuma yazma öğrenmeden mezun olan öğrenci haberini görünce Köy Enstitülerinin ne kadar ulvi bir proje olduğunu bir kez daha düşündüm.

Bakın Haber ne diyor ;
MEB Raporu: Çocuklar okuma-yazma öğrenmeden mezun oluyor

Milli Eğitim Bakanlığı, ‘ortak sınav sonuçlarını değerlendirmek’ üzere Ankara’da topladığı il müdürleriyle eğitim sorunlarını masaya yatırdı.

Sözcü’nün haberine göre, toplantı sonrası hazırlanan raporda, eğitim sisteminin alarm verdiği sonucu çıktı. Ücretli öğretmenlik uygulamasının başarıyı olumsuz etkilediği belirtilen raporda, en acı tespit birleştirilmiş sınıflar için yapıldı. Eğitim Müdürleri, “Birleştirilmiş sınıflarda öğrenim gören Öğrencilerin okuma-yazma başta olmak üzere temel becerileri kazanmadan bir üst öğretime geçtiklerine” dikkat çekti.*2*

This entry was posted in EĞİTİM. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *