Prof. Michel Chossudovsky, Suudi Arabistan liderliğinde terörizme karşı kurulan koalisyon için ‘absürd tiyatro’ benzetmesi yaptı.

Şafak Gümüş/ABC Gazetesi
DÜNYA / 17-12-2015

‘Sünni ittifak’ın terörle mücadele etmesi, Al Copone’un mafyayla mücadele etmesi gibi

Prof. Michel Chossudovsky, Suudi Arabistan liderliğinde terörizme karşı kurulan koalisyon için ‘absürd tiyatro’ benzetmesi yaptı.

Küreselleşme Araştırmaları Merkezi kurucusu ekonomist ve yazar Prof. Michel Chossudovsky, Press TV ile yaptığı röportajda Suudi Arabistan liderliğinde 34 ülkenin terörizme karşı kurduğu koalisyonu ”absürd tiyatro” olarak tanımlayarak hali hazırda IŞİD gibi terör unsurlarına destek veren Suudi Arabistan’ın terörizmle nasıl mücadele edebileceğini sordu.

AL CAPONE’NİN MAFYAYLA MÜCADELE ETMESİ GİBİ

Chossudovsky, Suudi Arabistan’dan terörizmle mücadele etmesini talep etmenin İtalyan asıllı Amerikalı mafya lideri Al Copone’dan organize suçlarla mücadele etmesini istemeye benzediğini belirterek kurulan koalisyonun bir inandırıcılığının olmadığına dikkat çekti.

”Suudi Arabistan ve Türkiye teröristlerin arkasında, ABD de Suudi Arabistan ve Türkiye’nin arkasında duruyor” diyen Chossudovsyk, Vaşington’un bölgedeki yıkımın baş mimarı olmakla suçladı.

”Bu tabloda terörizm yok edilebilir mi?” diye soran akademisyen, ABD ajandasını uygulayan Batı’nın IŞİD’i değil Suriye’nin altyapısını vurduğuna dikkat çekerek Batı’nın politikalarında büyük bir değişikliğe gitmesi gerektiğini belirtti.

http://abcgazetesi.com/sunni-ittifakin-terorle-mucadele-etmesi-al-coponeun-mafyayla-mucadele-etmesi-gibi-4248.html

This entry was posted in DİN-İNANÇ, ORTADOĞU ÜLKELERİ, Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *