Putin: Türkiye savaş uçağımızı IŞİD’in petrol ticaretini korumak için düşürdü * Rusya’dan Suriye’de bir ilk… Rus Ordusu: Füzelerle donatıldı

cumhuriyet.com.tr
30 Kasım 2015 Pazartesi

Bağlantılı yazı https://nacikaptan.com/?p=32594

Putin: Türkiye savaş uçağımızı IŞİD’in petrol ticaretini korumak için düşürdü

Rusya Devlet Başkanı Vldamir Putin, düşürülen Rus savaş uçağı ile ilgili, “Türkiye, Rus savaş uçağını IŞİD’le petrol ticaretini korumak için düşürdü” dedi. Erdoğan da Putin’in ismini geçirmeden, ‘DAİŞ’ten petrol aldığımız yönündeki yakıştırma ahlaki değil, petrol aldığımız ülkeler bellidir’ diyerek ifade etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Paris’te BM İklim Zirvesi’nde konuştu. AFP’nin geçtiği habere göre, düşürülen Rus savaş uçağı ile ilgili konuşan Putin, “Türkiye, Rus savaş uçağını IŞİD’le petrol ticaretini korumak için düşürdü” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Paris’te yaptığı basın açıklaması sırasında, ‘Rusya’ya karşı iyi niyetimizi ortaya koyduk, görüşme talep ettik, süreci takip ediyoruz’. ‘DAİŞ’ten petrol aldığımız yönündeki yakıştırma ahlaki değil, petrol aldığımız ülkeler bellidir’ şeklinde açıklama yaptı.

Rusya’dan Suriye’de bir ilk… Rus Ordusu: Füzelerle donatıldı

Rus savaş uçaklarının Suriye’deki operasyonları sırasında ilk kez havadan havaya füzeler de taşıdığı belirtildi. Rus Hava Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada, “Uçaklarımız ilk defa havadan havaya füzelerle donatıldı” denildi.

www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/437459/Rusya_dan_Suriye_de_bir_ilk…_Rus_Ordusu__Fuzelerle_donatildi.html

www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/437713/Putin__Turkiye_savas_ucagimizi_ISiD_in_petrol_ticaretini_korumak_icin_dusurdu.html

This entry was posted in Ekonomi, ORTADOĞU ÜLKELERİ, Politika ve Gundem, RADİKAL İSLAM, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *