İŞTE ŞİMDİ YANDIK *** “Baba Aliyev hastadır. Danışmanlarından en kıdemlisi sorar; Allah geçinden versin, ama sizden sonra kim başkan olacak? Baba Aliyev; Bizde demokrasi var, elbette ki oğlum olacak, der!

11 Kasım 2015
Rifat Serdaroğlu

İŞTE ŞİMDİ YANDIK

Esfender Korkmaz bir yazısında şunu yazdı;
“Baba Aliyev hastadır. Danışmanlarından en kıdemlisi sorar; Allah geçinden versin, ama sizden sonra kim başkan olacak?

Baba Aliyev; Bizde demokrasi var, elbette ki oğlum olacak, der!
Danışman ıkına-sıkıla sorar; Bu çözüm tepki çekmez mi? Halk, böyle demokrasi olur mu diye itiraz etmez mi?

Baba Aliyev; Eğer iki oğlum olsaydı, halk o zaman ikisinden istediğini seçerdi. Ne yazık ki tek oğlum var, mecburen onu seçecekler…”

Eski KGB çalışanı ve Sovyet Politbüro üyesi Baba Aliyev’in dediği gibi gelişti olaylar. Kendisinden sonra oğul Aliyev seçildi.Daha sonraki seçimlerde de hep o seçildi. Gerçi bir seçim öncesi, oy verme gününden bir gün önce seçim sonuçları %94 diye açıklandı ama o kadar kusur Kadı kızında bile olurdu.Azeri atasözlerinden biri “O kadar çatlak su kaçırmaz” değil miydi?

1 Kasım seçimlerinden sonra Cumhur’un Başı’nın “Başkanlık” hastalığı yeniden depreşti. Kendisi bir söylüyorsa, adamları bin söylüyor! Başkanlık ta başkanlık! Sanki Türkiye’nin başka derdi kalmadı!

Başkanlık kervanına en son Milyonali namıyla tanınan Binali katıldı.
Kendi deyişiyle, ağır giden kamyon gibi tıslayarak konuşan Binali’nin ne dediğini anlamak için tercüman görevlendirdik ve onu çözdük! Erdoğan’ın Başkan olmasını en çok kendisi-ailesi-Binali ve müteahhitleri- Zafer, Egemen, Muammer, Bayraktar-Rıza Sarraf-Deniz Feneri- Kadir Topbaş-Melih Gökçek istiyor.

Bu kişilere göre 1 Kasım’da ki sandık, yapılan yolsuzlukları yıkadı yıkamasına ama lekeler olduğu gibi duruyor! Bu lekeleri ve bundan sonra olacak lekeleri kökünden temizleyecek tek sistem başkanlıktır.Böyle düşünenler haklı olabilir ama biz biraz ileri bakarak hesap yaptığımız için, içimizde çok sıkıntı var! Diyelim ki AKPKK işbirliği + MHP desteği ile Erdoğan’ı başkan yaptık.

Fakat emri hak vaki olunca, Halife Başkanımızdan sonra kimi seçeceğiz?
Bilal var, Burak var, Sümeyye kızımız var! Kenarda bekleyen sinsi Huber Apo var! Özgürlüğüne kavuşup siyasete girecek olan Kandil Apo var! Umut Oran’ın adayı Kılıçdaroğlu var! Klasik oto koleksiyoncusu Bahçeli var! Cengiz İnşaatın Binali’si var. Var oğlu var!

Bu kadar çok adayı biz kaldıramayız. Biz 1994 yılından beri Tayyip’i gördük onu biliriz, onu seçeriz.Böyle çok aday olunca bizim devreler yanar, rezil oluruz!

İşte bu yüzden şimdilik Cumhur’un Başı, sonranın Halife Başkanına büyük görev düşüyor.Eyy Cumhur’un Başı, bizi başıboş bırakma! Kızı bile kendi başına bırakırsan ya davulcuya ya da zurnacıya gidermiş. Biz yanılıp Kandil Apo’nun eline düşersek, yoğunlaştırma evlerinde per perişan oluruz yiğidim. İttiret sen demokrasiyi, memokrasiyi!

Sen söyle biz seçelim yahu. Bilal ise Bilal, Burak ise Burak, Sümeyye ise Sümeyye, yeter ki sen söyle! Dünya gözüyle bizi aydınlat. Hatta çocuklardan sonra hangi torunu seçeceğimizi de belirt. Belirt ki bizi sıkıntıya sokma!

Allahım bizi şaşıran kullarından eyleme!
Bizi Halife Başkanımızın çizdiği yoldan ayrılanlardan eyleme!
Demokrasi-Özgürlük-Bağımsızlık denen illetlerden bizi koru Allahım!
Düşünmeyen, konuşmayan, biat eden, çalıyor ama çalışıyor diyen kullarından eyle ey Rabbim!

Haydi Bismillah…

Sağlık ve başarı dileklerimle ,

http://rifatserdaroglu.com/2015/11/11/iste-simdi-yandik/

This entry was posted in Rifat SERDAROĞLU yazıları. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *