PUTİN KİMLERİ KASTETTİ ? *** Cihatçılar AKP ve Erdoğan’ı neden kutladılar ? * İsa’ın mesajı şöyle: “Sultan Murat Tugayı olarak buradan AK Parti’yi tebrik ediyoruz. Seçimden büyük bir başarı ile çıktılar. Hamdolsun rabbime bugün büyük bir zaferdir. Onlar bu savaş boyunca bizlerden desteklerini hiç esirgemediler. Sizlerden Allah razı olsun. Büyük zaferden dolayı biz de çok sevindik.”

Cihatçılar AKP ve Erdoğan’ı neden kutladılar ?

Putin G 20 toplantısı sonunda petrol sevkiyatı ile IŞİD’i destekleyen ülkeleri gündeme getirdi. Şöyle demişti ;

“IŞİD’in 40 ülke tarafından finanse edildiğini biz biliyoruz. Üstelik finans kaynağı sağlayanlar arasında bugün G-20 Zirvesi’ne katılan ülkeler de var… Meslektaşlarıma, teröristlerin yasadışı petrol ticaretinin boyutlarını ortaya koyan, uzaydan ve uçakla çekilen fotoğrafları gösterdim. (Fotoğraflarda görülen) petrol yüklü konvoyların uzunluğu onlarca kilometreyi buluyor”

Acaba bu ülkeler arasında Türkiye de var mı idi ?
Bizler bunun cevabını biliyoruz ama yine Putin’in açıklamasına ip ucu olacak aşağıdaki haberi paylaşıyorum . Suriye’de bulunan onca radikal islamist terörist grup seçimden sonra acaba Erdoğan ve AKP’yi neden kutladı ?

Naci Kaptan

Yeniçağ
HÜSEYİN ŞİMŞEK
02.11.2015

Cihatçılardan AKP’ye kutlama ve teşekkür

AKP’nin başarısına en çok Suriye’deki cihatçılar sevindi. 20 örgüt sonuçların ardından AKP’yi kutladı. Sultan Murat Tugayı komutanının videolu mesajı ise dikkat çekti

AKP’nin tek başına iktidar olması Suriye’deki cihatçı grupları sevindirdi. Resmi olmayan sonuçların açıklanmasının ardından Suriye’de çatışan 13’ü Özgür Suriye Ordusu’na bağlı 20 cihatçı grup, AKP’ye tebrik mesajları yolladı. Halep ve Lazkiye’de çatışan Sultan Murat Tugayı komutanı Fehim İsa da videolu kutlama mesajı gönderdi. AKP’nin seçimden iktidar olarak çıkmasının büyük bir zafer olduğunu söyleyen İsa, AKP’nin savaş boyunca kendi yanlarında olduğunu belirtti.

Desteklerini esirgemediler
İsa’ın mesajı şöyle: “Sultan Murat Tugayı olarak buradan AK Parti’yi tebrik ediyoruz. Seçimden büyük bir başarı ile çıktılar. Hamdolsun rabbime bugün büyük bir zaferdir. Onlar bu savaş boyunca bizlerden desteklerini hiç esirgemediler. Sizlerden Allah razı olsun. Büyük zaferden dolayı biz de çok sevindik.”

Cihatçı grupların listesi
AKP’ye kutlama mesajı yayınlayan cihatçı örgütlerin lisetesi şöyle: Ahrar’uş Şam İslami Hareketi, Ceys’ul İslam, İttihadi İslam Ecnad Şam, Ecnad Şam-Hama, Feylak Rahman, Ensar Şam, Liva Asir, Samiyye Cephesi, Ceys’ul Mücahidin, Cays’us Sunne, Ketaib Safve, 13’üncü Fırka, Nasr Ordusu, Sahil Tugayı, Fursan Hak Tugayı, Sükür Cebel Tugayı, 101’inci Fırka, Şam Cephesi, Liva Seyfullah, Sultan Murat Tugayı.

İslam Ordusu es geçmedi
Mesaj yollayan örgütlerden dikkat çeken bir diğer grup ise İslam Ordusu. Mesajda AKP’nin zaferi için Türkiye halkı tebrik edilirken “Partinin mazlum halklara desteğinin devamını ve bölgede istikrarın sağlayıcısı olmasını Allah’tan niyaz ederiz” ifadeleri de kullanıldı. Suudi Arabistan’ın da desteklediği silahlı grup Doğu Guta’da Nusayri kadınları “canlı kalkan” olarak kafese kapatmasıyla gündeme gelmişti.

İhvan hiç geri durur mu?
Müslüman Kardeşler de (İhvan), seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından AKP’yi kutladı. İhvan, Facebook üzerinden yazılı açıklama yaparak, “Teşkilat, değişim için seçtiği demokrasi yolunda başarı kaydeden Türk halkını ve kazandığı büyük başarıdan ötürü AK Parti’yi kutluyor” ifadesini kullandı.

Hamas Erdoğan’ı aradı
Hamas’ın Siyasi Büro Başkan Yardımcısı İsmail Haniye ise “AK Parti’nin başarısı Filistin’de, Kudüs’te ve Gazze’de yankılanıyor” dedi. Haniye tarafından yayımlanan yazılı açıklamada, “Haniye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la telefon görüşmesi yaparak Adalet ve Kalkınma Partisi’nin genel seçimde gösterdiği başarıyı kutladı” denildi.

http://www.birgun.net/haber-detay/cihatcilardan-akp-ye-kutlama-ve-tesekkur-94097.html

This entry was posted in ABD - AB - EMPERYALIZM, DÜNYA ÜLKELERİ, ORTADOĞU ÜLKELERİ, Politika ve Gundem, RADİKAL İSLAM, TERÖR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *