Uyuyan hücreler! * IŞİD örgütü, saldırıları “İslâm adına” yaparken en çok gerçek Müslümanları yaralıyor, onları kahrediyor!.İnsanı dininden bile soğutuyor bu alçaklar!

Sözcü
Rahmi Turan
Kasım 16, 2015

Uyuyan hücreler!

Paris katliamı bir vahşet… İşlenen korkunç cinayetler karşısında “Canavar” sözü bile hafif kalıyor! Hangi cehennemden fırlamış zebaniler, nasıl yaratıklar bunlar?

Tabii ki, tümünü nefretle lânetlerken bunun son olmadığını da acı acı düşünüyoruz! Bütün dünya ülkeleri bir olup, terörün kökünü kazımadıkça bu vahşet ve dehşet devam edecektir.IŞİD örgütü, saldırıları “İslâm adına” yaparken en çok gerçek Müslümanları yaralıyor, onları kahrediyor!.İnsanı dininden bile soğutuyor bu alçaklar!

Avrupa ülkelerinde IŞİD’i seven, ona hayranlık duyan ve saflarına katılmak isteyen  çok sayıda “aldatılmış genç” de var.Örgüt üyeleri, inşaatlardan, çay ocaklarından, çöplüklerden, işsiz güçsüz bu yoksul takımını topluyor, kimini silahlı militan, kimini de canlı bomba yapıyor!

Avrupa’da ve Türkiye’de IŞİD’in “Uyuyan hücreleri” olduğu da biliniyor. Zamanı gelince bunlar uyandırılıp, kanlı eylemlerde kullanılıyorlar!

Paris katliamında yaralanan Benjamin Cazenoves, dehşet anlarını cep telefonundan Facebook’a yolladığı mesajla şöyle anlatıyor: “Birinci kattayım ve yaralıyım. Çok hızlı saldırdılar. İçeride hâlâ benim gibi yaşayanlar var. Herkesi boğazından keserek öldürüyorlar birer birer… Bu bir katliam. Her yerde ölü bedenler var!”

Kadın, erkek, yaşlı, genç, kafaları kesilip  gövdelerinden ayrılan insanlar…Kurbanın anlattığı IŞİD vahşetini okuyunca insanlığınızdan utanmaz mısınız? Uygar dünya, terörü yok etmek için, kesin bir karar vermek zorunda!

Batı’nın hiç mi suçu yok?

Batı dünyasında terör haklı olarak lânetleniyor! Terörün dini imanı yoktur. Herkesin, her dinin, hatta dinsizlerin bile lânetlemesi gerekir! Peki, terörde Batı ülkelerinin hiç mi suçu yok?

Bakınız, Suriye Devlet Başkanı Esad bu konuda ne diyor?
“Saldırılar Batı’nın, özellikle Fransa’nın politikasının bir sonucu… Paris’te yaşanan kanlı olaylar, Beyrut’taki saldırı veya Suriye’de son beş yıldır yaşananlardan ayrı tutulamaz. Biz ‘Suriye’deki olayları hafife almayın’ dedik ancak Avrupalılar dinlemedi. Bugün Fransa’da sorulan şu: Fransa’nın Suriye politikası doğru muydu? Cevabı ise;
Hayır!”

Batılı devletlerin politikaları, bölgedeki müttefiklerinin teröre desteklerine göz yummaları, terörün yayılmasına katkı sağladı. Teröre askeri ve lojistik her türlü desteğin kesilmesi, destekleyen devletlere karşı da caydırıcı önlemler alınması gerekiyor!”

http://www.sozcu.com.tr/2015/yazarlar/rahmi-turan/uyuyan-hucreler-985617/

This entry was posted in DİN-İNANÇ, İrtica, RADİKAL İSLAM, TERÖR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *