Fransa’da katliam… 7 ayrı saldırı: 127 ölü-80’i ağır, 180 yaralı

Paris’te yapılmış olan vahşi , insanlık dışı terörü kınıyorum .
Hayatını kaybetmiş olanların toprağı bol olsun.

Işid insanlık tarihinde Dünyanın en barbar , vahşi ve insanlıkla ilgisi olmayan terör örgütüdür.Bu örgütü yine küresel güçler yaratmış olup , Frankeştayn şimdi kendisini yaratanlara ve besleyerek büyütenlere saldırmaktadır. Suruç ve Ankara katliamları da bu kurgunun birer parçasıdır. Bundan böyle hiç bir ülke artık güvenli değildir.

Naci Kaptan
14.11.2015

cumhuriyet.com.tr
13 Kasım 2015 Cuma

Bağlantılı yazılar

Fransa’da katliam… 7 ayrı saldırı: 127 ölü

Fransa’nın başkenti Paris’te 7 ayrı yerde 7 ayrı saldırı gerçekleşti. Polis, saldırılarda 127 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Fransa’da 2. Dünya Savaşı’nda sonra ilk defa ülke genelinde olağanüstü hal ilan edildi. Ülkede bütün sınırlar kapatıldı. Ordu güvenlik için Paris’e indi

Fransa’nın Başkenti Paris İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en kanlı günü yaşadı. 7 ayrı noktada gerçekleştirilen saldırılarda 150’den fazla kişi hayatını kaybetti. 2. Dünya Savaşı’nda sonra ilk defa ülke genelinde olağanüstü hal ilan edildi. Ülkede bütün sınırlar kapatıldı. Ordu güvenlik için Paris’e indi. Fransız hükümeti halkın evden çıkmaması çağrısında bulundu. Okullar ve üniversiteler tatil edildi.

Paris Başsavcılığı: 150’den fazla ölü var

Paris Başsavcılığı, saldırıda 150’den fazla kişinin öldüğünü açıkladı. Açıklamada 8 teröristin öldürüldüğü, 7’sinin intihar bombacısı olduğu belirtildi.

Paris Polisi: 127 kişi öldü

Paris polisi, saldırılarında en az 127 kişinin öldüğünü 80’i ağır, 180 yaralı olduğunu açıkladı. CNN International ise saldırılarda en az 153 kişinin öldüğünü yazdı.

Paris’teki en kanlı saldırı ‘Bataclan’ konser salonunda gerçekleşti. The Eagles Death Metal’in saat 19.30’da başlayan konserinin olduğu salonda yüzlerce kişi rehin alındı.Fransız medyasına göre konser salonunda bulunan teröristlerin üzerinde bomba olduğu ve rehinelerin birer birer öldürüldükleri öğrenildi. Polis Konser salonuna operasyon düzenledi. İki terörist öldürüldü.Ortalık kan gölüne döndü. Salonda 100 kişinin öldüğü bildirildi. Teröristin, “Ben IŞİD’im diye bağırdığı açıklandı.

Katliam anının görüntüleri… Böyle kaçtılar – VİDEO

Başkent Paris’te Fransa – Almanya maçının oynandığı stadyum yakınında bir lokantada ateş açıldı. 10. bölgedeki Petit Cambodge restorana bir kişi kaleşnikofla ateş açtı.

Alışveriş merkezi Les Helles’de polisle teröristler arasında silahlı çatışma yaşandı.

Paris’ten ilk uçakla gelen Türkler son durumu anlattı

Bataclan konser binasına polis müdahalesi kamerada (VİDEO)

Paris’te ambulansların yaralılara müdahale edebilmesi için yollar trafiğe kapatıldı. Mülteci kamplarına ekstra güvenlik tedbiri getirildi. Eyfel Kulesi’nin lambaları saygı için söndürüldü.

[Haber görseli]

Paris’te bulunan Stade de France yakınlarında bir barda patlama yaşandığı bildirildi. Fransız Cumhurbaşkanı Hollande’nin patlama anında stadyumda olduğu ve patlamanın ardından tahliye edildiği açıklandı.

Stade de France’ın yakınlarında da üç patlama sesi duyuldu. Fransız Haber Ajansı AFP, stadın yakınlarındaki patlamalardan birinin intihar saldırısı olduğunu duyurdu.

Fransa Cumhurbaşkanı François Holande, ülke genelinde olağanüstü hal ilan etti ve Fransa’nın sınırlarını kapattığı açıklandı.

Fransız haber kanalı 24, zanlıların firarda olduğunu, olayla ilgili olarak herhangi bir gözaltının olmadığını bildirdi.

[Haber görseli]

ABD Başkanı Barack Obama, saldırının sadece Fransız halkını değil, bütün insanlığı hedef aldığını söyledi.

Fransa Başbakanı: Olağanüstü hal ilan edildi

Stade de France’da silah sesleri… Seyirciler canlarını kurtarmak sahaya girdi

Fransız güvenlik güçlerinin ifadelerine göre saldırıların “koordine terör eylemleri” olduğu düşünülüyor.

Polisten şehirdeki son durumla ilgili açıklamalar geliyor. Republik Meydanı’nda ağır silahlı kişilerin etrafa ateş açtığı ifade ediliyor.

CNN TÜRK Fransa muhabiri Arzu Çakır Morin CNN TÜRK canlı yayınına bağlanarak durumla ilgili bilgi verdi. Morin, görgü tanıklarının, saldırganların “Bunu Suriye için yapıyoruz” ve “Allahu ekber” diye bağırdıklarını iddia ettiklerini söyledi.

ALIŞVERİŞ MERKEZİNDE ATEŞ AÇILDI

Europe 1 radyosuna göre Paris’te bulunan Les Halles Alışveriş Merkezi’nde çatışma çıktı.

Obama’dan saldırı sonrası açıklama

Olağanüstü hal ilan edldi, Sınırlar kapandı

Fransa hükümeti acil olarak toplandı, sınırları kapattı. Olağanüstü hal ilan edildi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/417735/Fransa_da_katliam…_7_ayri_saldiri__127_olu.html

This entry was posted in FAŞİZM, RADİKAL İSLAM, TERÖR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *