Uyuyan hücreler ve horlayanlar! *** Rusya Başkanı uyumuyor. Rus İstihbaratı horlamıyor. Terörü ürediği yerde vuruyor. Bizim Başbakan niye uyudu? Cumhurbaşkanı uyanık geçinir. Neden uyanıklık göstermedi?

Sözcü
Necati Doğru
necatidogru@sozcum.com
16 Ekim 2015

Uyuyan hücreler ve horlayanlar!

Başbakan detay açıklıyor. İki intihar bombacısı var. İki örgüt. Basına ise yasak geldi. Yazmayacaksın. Başbakan lafı; “İz üstündeyiz. Yakalayacağız. Basın yazarsa, Türkiye’yi başşehri Ankara’da kana bulayanları elimizden kaçırırız” demeye getirmekte. Tam bu sırada; oğulları uyuyan hücrelere kayıt olmuş anneler ile babaların, Ankara’daki kanlı patlamadan çok çok önce, polisi arayıp; “Oğlumuz IŞİD’ li oldu. Yakalayın, hapse koyun” ihbarı yaptıkları da ortaya çıktı. Başbakan hâlâ “potansiyel suçlu” demenin arkasına saklanıyor. Başbakan bilineni söylüyor.

Türkiye “IŞİD’in ve PKK’nın uyuyan hücreler yatağı, yuvası, çoğalma rahmi” haline gelmiş. Anlıyoruz ki, “uyuyan hücreler gıdasını Türkiye’nin uyuyan Başbakanı, uyuyan Milli İstihbarat Başkanı’ndan almış” olmalı.

Uyku, uykuyu çağırmış.
Sen uyursan.
Altına hücre yerleştirirler.

Beceriyi beklerdik.
Başarıyı alkışlamak isterdik.
Uyanıklık umardık.

Bu kadar yüksek bütçeler. Bu kadar görevli insan. Stratejik ortak. Uzman. Danışman. Bol sayıda ajan. Uyuyan hücrelerin ürediği Ortadoğu’yu 1000 yıl kontrol etmiş Osmanlı tecrübesi ve onun üstüne 90 yıllık cumhuriyet birikiminden sonra uyanıklık; ürerken ve ürediği yerde onları bulup yok etmekti.

Üremişler.
Çoğalmışlar.
Siz uyumuşsunuz.
Türkiye’ye gelmişler.
Yerleşmişler.
Suruç’ da varlık göstermişler.
Siz yine uyumuşsunuz.
Ankara’ya kadar varmışlar.
99 insanımızı öldürdüler.

Siz yeni uyandınız: İki örgüt. İki intihar bombacısı demektesiniz. Buna karşılık, şu gerçeği dile getiren diplomatlar var: Rusya’nın Suriye’de IŞİD’ i vurmaya başlaması; bu örgüte girmiş Çeçen ya da Afgan İslamcı militanların burada terör tecrübesi kazandıktan sonra Rusya’nın içine gelip teröre girişebileceklerini hesapladığı içindir diyorlar.

Rusya Başkanı uyumuyor.
Rus İstihbaratı horlamıyor.
Terörü ürediği yerde vuruyor.
Bizim Başbakan niye uyudu?
Cumhurbaşkanı uyanık geçinir.
Neden uyanıklık göstermedi?

Uyuyup horladıkları için Suriye’nin iç savaşı “uyuyan IŞİD hücresi ile uyuyan PKK patlayıcısı olup” Türkiye’ye taşındı. IŞİD’i kullanarak Suriye’de Esad’ı devirme stratejisi ters tepti. Ankara katliamını sadece IŞİD mi yaptı, onula birlikte IŞİD’in içine sızmış PKK mı yaptı? IŞİD ile PKK’nın içine sızmış Suriye istihbaratı, CIA, KGB, İsrail, İngiliz ya da Fransız istihbaratı mı başşehrimizi sabah saat 10’da kana buladı. Ankara patlamasının arkasında daha büyük bir stratejik hamlenin olup olmadığını bize (halka-topluma- dünyaya) kim söyleyecek?

Horlayanlar mı anlatacak?
Horlayan canlı konuşamaz.

IŞİD ile PKK.
Arkasındaki büyük güçler.
Nefret yüklemesi yapıyorlar.

Reyhanlı, Suruç ve ardından Ankara’da 99 ölü. Her gün şehitler. Toplumun birlik ve beraberliğini bitirmeyi ve iç çatışmayı büyütecek nefret sokmayı hedeflediler. PKK’ya ve IŞİD’e onların arkasındaki güçlere diz çöktürecek beceri bekliyoruz.

Horlayanlar beceremez.
Bırakın, gidin.
Horlamayan bulunur.

http://www.sozcu.com.tr/2015/yazarlar/necati-dogru/uyuyan-hucreler-ve-horlayanlar-961038/

This entry was posted in NECATİ DOĞRU YAZILARI. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *