Uykusuz’dan * TOROS DAVUTOĞLU * Beyaz Toros’a binmek

20 Ekim 2015 Salı

Davutoğlu’ndan Van’da tehdit gibi sözler: Beyaz toroslar dolaşacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Van mitinginde tehdit gibi sözler sarf etti. Davutoğlu, “Biliyorlar ki; AK Parti iktidardan indirilirse buralarda terör çeteleri dolaşacak, beyaz toroslar dolaşacak” dedi.

***

Cumhuriyet
Özgür Mumcu
21 Ekim 2015 Çarşamba

Beyaz Toros’a binmek

Davutoğlu Bey dün Van’da şunu dedi: “AK Parti iktidardan indirilirse buralarda terör çeteleri dolaşacak, beyaz Toroslar dolaşacak.” Yani ya AKP ya ölüm. Yani AKP dışındaki partilerin hepsi birer cinayet şebekesi, katiller sürüsü. Yazık ki koca AKP, parlamenter rejim denen garabet sebebiyle Meclis’te potansiyel katillerle yan yana oturmak hatta bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere bu potansiyel katil partileriyle koalisyon görüşmesi yapmak mecburiyetinde kalabiliyor.İşte bu, dramdır.

O beyaz Toroslar yani devletin hukuk dışı paramiliter çeteleri insanları katletti. Merak eden, yirmi senedir her hafta çocuklarının kemiklerinin yerini soran Cumartesi Anneleri’ne sorabilir.13 senelik AKP iktidarının, o beyaz Torosların hesabını soracak vakti mi yoktu?
Kontrgerillayı yargılama süsü verilen Ergenekon’u kim cemaatle el ele bir sirk tiyatrosuna çevirdi?

Davayı kim bir iktidar tahkim savaşı olarak kurgulayıp Fırat’ın doğusuna zinhar dokunmadı?

Her şey ama her şey elinizde. Bir beyaz Torosun bir şoföründen, bir tetikçisinden siyasi, hukuki yahu en azından ahlaki hesap sorabilecek sıkleti gösterebildiniz mi?,

Kim kullanıyordu beyaz Torosları? Kim öldürdü o insanları? MİT mi eksik, emniyet mi? Yargı mı eksik kamuoyu desteği mi?

Nerede bu insanlar, kim bunlar?

İktidardayken yargı önüne çıkartma, iktidardan gidersem geri gelirler diye korkut.Hesabını halka değil reisine vermeye alışmış bir Başbakan’dan ancak bu beklenirdi.Sokaklarında çocukların öldürüldüğü bir coğrafyaya beyaz Toroslarla gözdağı vermek.Reisinin AKP halkla ilişkiler müdürüne yakıştı. Demek ki mankurtu öyle uzakta aramayacaksın.

http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/391459/Beyaz_Toros_a_binmek.html  

This entry was posted in FAŞİZM, İNSAN HAKLARI - DEMOKRASİ, Politika ve Gundem, SEÇİM - SEÇSİS. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *