FİNLANDİYA CUMHURBAŞKANI TÜRKİYE’YE THY’NİN TARİFELİ UÇAĞIYLA GELDİ * Bizim saltanat severlere duyurulur !

PostMedya
14 Ekim 2015 Çarşamba

Finlandiya Cumhurbaşkanı, Türkiye’ye THY’nin tarifeli uçağıyla gelmiş!
Dünya bu görüntüyü konuşuyor!.. Fotoğraftaki cumhurbaşkanını tanıdınız mı?..

Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö’nün, THY’nin tarifeli uçağıyla aktarma yaparak İstanbul’a geldiği ortaya çıktı. Dünyanın en zengin devletleri arasında olan Finlandiya’nın en tepedeki ismi Niinistö, acil çıkış kapısında oturdu.

Niinistö, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere Türkiye’ye geldi. Mütevazı Cumhurbaşkanı Niinistö, Ak Saray’a ilişkin çok konuşulacak bir de çıkış yapmıştı. Ülkesinin kişi başı milli geliri Türkiye’nin 4 katı olan Niinistö, kendi Cumhurbaşkanlığı “Sarayı” için “Burası tamirdeydi. Duvarları boyandı. Orijinal renklere sadık kaldılar. Evet biz Finlandiya’da saraylar kullanmadık. Biz her zaman yoksul bir ülkeydik” demişti, Ak Saray için, “Umarım kaybolmam. Binden fazla odası olduğunu okudum. Belki yanımda pusula olabilir” demişti.

Gündemdeki Cumhurbaşkanı Niinistö’nün bu sefer de Türkiye’ye THY’nin tarifeli uçakla geldiği ortaya çıktı. Genel olarak ekonomi sınıfında uçan Niinistö, Finlandiya’dan önce İstanbul’a oradan da aktarmayla Ankara’ya geldi. Niinistö’nün uçarken acil çıkış kapısına oturduğu fotoğraflar da Finlandiya basınında yer aldı. Söz konusu bilgi Fin basınında da gündem oldu.

http://www.postmedya.com/gundem/finlandiya-cumhurbaskani-turkiye-ye-thy-nin-tarifeli-ucagiyla-gelmis-h117622.html

This entry was posted in DEMOKRASİ-ÖZGÜRLÜK, Gundem, Haber. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *