ERGENEKON – BALYOZ – POYRAZKÖY – CASUSLUK PROJELERİ TSK’yı SİNDİRMEK VE ZAYIFLATMAK AMAÇLI İDİ * Bush ve Erdoğan planladı cemaat taşaron olarak kullanıldı * Başbuğ, taarruza geçti: “Aldatıldık” diyerek desteklerini belirttiler

DHA / Cumhuriyet
07 Ekim 2015 Çarşamba

Başbuğ, taarruza geçti: “Aldatıldık” diyerek desteklerini belirttiler

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, Ergenekon Davası kapsamında Yargıtay’da ifade veriyor.

George W. Bush yönetimi ve dönemin AKP iktidarını suçlayan İlker Başbuğ ifadesinde, “TSK’ya karşı oynanan oyunun arkasında kimler vardır? George W. Bush yönetimi, TSK’ya karşı oynanan oyunu desteklemiştir. Siyasi iktidar ise, ‘Ne istediler de vermedik’ ve ‘aldatıldık’ ifadeleri ile Cemaate gerekli desteği verdiklerini açıkça belirtmiştir” dedi.

Başbuğ ifadesinde “2011 yılı başlarında, bir savcı hazırladığı iddianame ile bizim müebbet hapisle cezalandırılmamızı talep etti ve ÖYM de bu cezayı verdi” dedi.

“BAZI SORUMLULUKLAR TAŞIMAKTAYIM”

“Daha dört yıl geçmeden, aynı konu 25 Aralık iddianamesinde yer aldı” diyen Başbuğ, bu bölümü tekrar okudu.

Başbuğ, “Aslında bu sözlerden sonra benim konuşmamı sonlandırmam, başka bir söz söylememem lazım. Ancak bazı sorumluluklar taşımaktayım. Birinci sorumluluğum, bu süreçte hayatlarını kaybedenleredir. İkinci sorumluluğum silah arkadaşlarıma ve üçüncüsü ise tarihe karşıdır. Dördüncü sorumluluğum ise; TSK’ne karşı yapılan bu komploları planlayıcı ve icracılarının yakalanıp, adil yargılanmalarını sağlamaktır” diye konuştu.

“CEMAAT İŞLENEN HUKUK CİNAYETLERİNİN ASLİ FAİLİDİR”

“TSK’ne karşı oynanan oynun arkasında kimler vardır?” diyen İlker Başbuğ, “George W. Bush yönetimi, TSK’ne karşı oynanan oyunu desteklemiştir. Cemaat işlenen hukuk cinayetlerinin asli failidir. Bu cinayeti yargı ve emniyet içine yerleştirdikleri kadroları vasıtasıyla işlemiştir. Siyasi iktidar ise, “Ne istediler de vermedik” ve “aldatıldık” ifadeleri ile Cemaate gerekli desteği verdiklerini açıkça belirtmiştir” şeklinde konuştu.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/383083/Basbug__taarruza_gecti___Aldatildik__diyerek_desteklerini_belirttiler.html

This entry was posted in ABD - AB - EMPERYALIZM, DEMOKRASİ-ÖZGÜRLÜK, ERGENEKON - BALYOZ, FAŞİZM, Fetullah Gülen, HUKUK-YARGI-ADALET, İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, SİYASİ TARİH. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *