ADAMI PİÇ ETMEK *** “kişi, kullanacağı yani “Piç Edeceği” adamın zaaflarını, zayıflıklarını, açıklarını bilmek için her yola başvuracak kadar gözü ve vicdanı kara, ahlâkı düşük biri olmalıdır! Bu yazıda böyle kişiler için “Çakal” kelimesini kullanacağız”

28 Ağustos 2015
Rifat Serdaroğlu

ADAMI PİÇ ETMEK

“Piç Etmek” deyişi, Türk Dil Kurumuna göre, teklifsiz konuşma yapayım derken bozmak, tadını kaçırmak, boş geçirmek, boşa harcamak demektir.

Ama bugün bizim konumuz “Politikada Adamı Piç Etmek” üzerine olacak.
Dünya ve Türk Siyasetinde maalesef böyle bir kullanım şekli vardır!
Bu kullanım şekli acımasız ve herkesin yapabileceği bir iş değildir!

Bu yönteme başvuracak kişi, kullanacağı yani “Piç Edeceği” adamın zaaflarını, zayıflıklarını, açıklarını bilmek için her yola başvuracak kadar gözü ve vicdanı kara, ahlâkı düşük biri olmalıdır!  Bu yazıda böyle kişiler için “Çakal” kelimesini kullanacağız.

“Piç Edilecek” kişiyi bulmaya gelince;
Hani derler ya, öldüğünüzü kendiniz bilmezsiniz, ama sizden başka herkes bilir. Salaklık ta böyledir! Salak olduğunu bir tek o bilemez, fakat tüm dünya bilir!

İşte böyle “Piç Edilmek” isteyen salaklar her dönemde bol miktarda bulunur ve çakalların tuzağına düşerler. Bu kişiler için de “Oğlak” kelimesini kullanacağız!

Örnek vererek anlatmak daha kolay olacak;
“Çakal” din istismarcısı partide görev yapmıştır. Toplum onu “Dinci-Namuslu(!)” biri olarak tanır, bu kesimin oyları zaten cebindedir.Oylarını arttırabilmek için ise ona dışardan destek lazımdır. Çakal derhal bir Oğlak aramaya başlar!

Sosyalist Enternasyonale üye bir partinin Genel Sekreterliğini yapmış, aynı partinin Genel Başkanlığına aday olmuş, tanınan bir oğlak bulunur. Bakanlık ve iki-üç milletvekilliği için kontenjan hakkı tanınıp Oğlak kafese konur!

Bir dönem kullanılır, ondan sonra Oğlak’ta alınacak et (!) çıkarılacak deri kalmayınca, miadını doldurmuş ilaç gibi bir kenara atılır…

Çakal’a, “Kürt” oyları mı gerek! Hayali ihracatı çok seven bir Kürt Beyi bulunur. Oğlak’ ın Doğu Anadolu’da bir ilçede, 10-12 bin civarında oyu vardır.Hemen anlaşma yapılır. Oğlak, Genel Başkan Yardımcısı yapılır. Elbette ki böyle birkaç tane Oğlak bulunur. Oğlakların işi bitince veya daha semiz ve genç Oğlak’lar kafese gelince, diğerleri hemen dışlanır ve uzaklaştırılırlar…

Çakal, “Merkez Sağ” oylara göz mü dikti? İçi, Zonguldak kömürü gibi kapkara olan bir Oğlak bulunur ve Türkiye’nin ilk üç adamından biri yapılır.“Merkez Sağ” da bir parti toparlanmaya mı başladı?

Çakal hemen devreye girer, eski dosyalar raftan indirilir ve o parti bizzat “İki Oğlak” eliyle paramparça edilir. TC Ordusunun Genelkurmay eski Başkanı 4 metrekarelik hücreye atılırken, oğlakların biri için özel cezaevi açılır, diğerine ise Paris’te bir otel alınır…

Çakal’ın “Milliyetçi” oylara ihtiyacı mı var?
Tüm ömrü boyunca babasının adını kullanmaktan, babasının parasını yemekten başka bir iş yapmamış, dövizsever, porno meraklısı bir “Oğlak” bulunur ve itinayla piç edilir.

Bu oğlaklar, geçmişlerini-kişiliklerini-onurlarını sattıkları için toplumdan da dışlanırlar ve beygir kıçındaki sinekler gibi, asalak olarak yaşamaya devam ederler! Oğlaklar, en büyük zararı vatanlarına-milletlerine verdiklerini bile-bile bu aşağılık işi yaparlar.

Gelelim Çakallara;
Bunlar dünyanın her yerinde aynı sonla karşılaşırlar. Herkesi satılık, her değeri satın alınacak mal olarak gördükleri için paraya ve güce taparlar.

Bunları korumak için her türlü kötülüğe çekinmeden başvururlar.Hırsları akıllarının çok üstünde oldukları için, zamanla diktatör olmaya özenirler, onu da beceremezler. Vadeleri dolduğunda, kendi halkları tarafından koltuklarından indirilirler.

Ezdikleri halk tarafından paramparça edilirler ve bu dünyadan def olup giderler.Kötülükleri, nesiller boyu anlatılır. Dünyadaki tüm siyaset çakallarının vadelerinin tez zamanda dolması, en büyük dileğimizdir…

Sağlık ve başarı dileklerimle

http://rifatserdaroglu.com/2015/08/page/3/

This entry was posted in Rifat SERDAROĞLU yazıları. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *