FİİLİ GÜÇ *** “Cumhur’un Başı, kaynağını Anayasa’dan almayan bir Devlet Yetkisi kullandığını itiraf etmekle, bir kez daha “Anayasa’ yı İhlal Suçu” işlemiştir…”

17 Ağustos 2015
Rifat Serdaroğlu

FİİLİ GÜÇ

“Hiçbir kimse veya organ kaynağını Anayasa’dan almayan bir Devlet Yetkisi kullanamaz.” (Anayasa Md: 6)

Cumhur’un başı, artık “Fiili Gücü olan bir Cumhurbaşkanı var” dedi!
Anayasamızın 104. Maddesi, Cumhurbaşkanının görevlerini gayet açık bir şekilde yazmıştır. Türkçe okuma- yazmayı yeni öğrenmiş ilkokul öğrencilerinin dahi anlayabileceği gibi Cumhurbaşkanının görevleri içinde, “Fiili Güç” kullanabilir, diye yazmaz. Yani Cumhur’un Başı’ nın böyle bir yetkisi yoktur.

Cumhur’un Başı, kaynağını Anayasa’dan almayan bir Devlet Yetkisi kullandığını itiraf etmekle, bir kez daha “Anayasa’ yı İhlal Suçu” işlemiştir…

Anayasa-Yasa tanımayan AKP’li Cumhur’un Başı’ na beraberce soralım;
Eyy Cumhur’un Başı, senin fiili gücün nedir? Sen neyi fiili güç olarak kullanacaksın?

Kastettiğin “Kişisel Fiili Güç” ise, geç onu bir kalem! Doktorların ortak kanaatine göre geçirdiğin iki ameliyat ve yıllardır gördüğün kimyasal tedavi sebebiyle senin kişisel fiili gücün çoktan bitmiş…

TC Devletinin fiili güçlerini kullanmaktan söz ediyorsan, bak işte onu yapamazsın.Örneğin, Türk Ordusuna “Suriye’ye Girin” emri verebilir misin?

Veya Türk Polisine “Vur Emri” verebilir misin? Hangi Komutan veya Polis Müdürü, yetkisiz kişinin verdiği emre uyup başını yakabilir?
Bu veya benzeri çılgınlıkları Davutoğlu’na bile yaptıramazsın! Hem, olmayan yetkinle devletin fiili güçlerini kime karşı kullanacaksın?
Türk Milletine karşı mı kullanacaksın? Dene de gör bak, başına neler gelir!

Eyy Cumhur’un Başı;
Eğer gerçekten yapabileceğine inanıyorsan, kaynağını Anayasa’dan almayan bu fiili güçlerini bana karşı kullansana! Hadi durma, kimse-neyse o fiili güçler, ver talimatını ve bana karşı kullan onları!

Anayasa ve Yasaların teminatı altında olan benim vatandaşlık haklarım, senin fiili güçlerini darmadağın eder. Sıkıysa dene.İster Asker olarak, ister Polis olarak, ister Savcılar olarak, ister Maliye olarak, kullan da bak o saray sana nasıl dar gelecek.

Eyy Cumhur’un Başı;
Var olduğunu iddia ettiğin “Fiili Güçlerini” önce, 12 yıllık iktidarın boyunca yapılan hırsızlıkları-yolsuzlukları-soygunları ortaya çıkarmak için kullan!

Çözüm süreci diye-diye Türkiye’yi IŞİD ve PKK’nın silah deposu haline getiren salak siyasetçileri, ihanet içindeki istihbaratçıları, güvenlik amirlerini meydana çıkarmak için kullan!

PKK Narko-Terör örgütü, 3 ŞEHİR ve 5 İLÇEDE özerklik ilan etti. Kendini bilen siyasetçiler için, bu olayların biri bile istifa sebebidir. Türkiye’yi bölünme noktasına getirenlere karşı kullan!

Her gün, vatan evlatları Kürtçü-Bölücü PKK katilleri tarafından öldürülüyorlar. Fiili gücün varsa, onlara karşı kullan!

Milleti gırtlağına kadar borca batırdın, piyasada alışverişler durma noktasında. İşsizlik sürekli artıyor. Dolar fırladı gitti, duracağı da yok.
Varsa gücün, bunları engellemek için kullan!

Eyy Cumhur’un Başı;
Ya Anayasa’nın sana çizdiği sınırların içine dönüp, kendine gel ve kafasını gömdüğün kumdan çıkar, ya da milyonlarca ülkesini canından çok seven vatansever ile Sarayını ziyaret edeceğiz.Artık bizleri nasıl ağırlarsın, orası senin bileceğin bir iş…

Sağlık ve başarı dileklerimle

 

This entry was posted in ANAYASA, DEMOKRASİ-ÖZGÜRLÜK, FAŞİZM, İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, Rifat SERDAROĞLU yazıları. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *