Bu nasıl Müslümanlık ? * KUTSAL DEĞERLERİN PUTLARINI YAPARAK YİYENLER ŞİMDİ DE PİDENİN ÜZERİNE “ALLAH” YAZARAK YEDİLER *** Önce Pastadan Kuran sonra Kabe şimdi de ‘Allah’ yazılı pide


cumhuriyet.com.tr
13 Temmuz 2015 Pazartesi

Önce Kuran sonra Kabe şimdi de ‘Allah’ yazılı pide

AKP’nin dinsel temalı yiyeceklerine bir yenisi daha eklendi. Kuran ve Kabe tasarımlı pasta kesilip yenmesinin ardından AKP’nin, Serdivan teşkilat iftarında, “Arapça Allah yazan pide” tartışma yaratttı. AKP İl Başkan Yardımcısı Erdoğan Demirci, pidenin 3’te birini “protokol” olarak yediklerini kalanını diğer masalara dağıttıklarını söyledi.

AKP Serdivan ilçe teşkilatının düzenlediği iftarda protokol üyelerine üzerinde Arapça “Allah” yazan pide ikram edildi. Serdivan Belediyesi’nin düğün salonunda gerçekleştirilen iftar davetine; Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AKP’li Recep Hacıeyüpoğlu ve Bilgehan Doğru, AKP İl Başkan Yardımcısı Erdoğan Demirci ve AKP Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik katıldı.

Geçtiğimiz dönemde de “Kabe şeklinde pasta” ve “Kuran şeklinde pasta” yapılması eleştirilere neden olmuştu.

‘Bakara’yı pasta yapıp yemişler!

Şimdi de Kâbe’yi yemişler

‘3’TE BİRİNİ YEDİK GERİSİNİ DAĞITTIK”

İftar yemeğinde protokol masasına üzerinde Arapça Allah yazılı pide getirildi. Pidenin ilçe gençlik kollarında görevli bir fırıncı tarafından yapıldığı iddia edildi. AKP İl Başkan Yardımcısı Erdoğan Demirci, pidenin 3’te birini “protokol” olarak yediklerini kalanını diğer masalara dağıttıklarını söyledi.

This entry was posted in DİN-İNANÇ, İrtica. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *