PERDE ARKASI * Aydınlık gazetesi – 05 Haziran 2015 * “Tayyip Erdoğan’ın El Kaide ilişkisi *

Aydınlık / Ankara
05 Haziran 2015

Tayyip Erdoğan’ın El Kaide ilişkisi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘suç dosyasını’ kamuoyuyla paylaştı. Perinçek, ‘Latif Topbaş, bütün parasal ilişkilerde Erdoğan’dan hemen sonraki ikinci adamdır’ dedi

Vatan Partisi, Tayyip Erdoğan’ın “Üçe kapatın” pazarlığı yaptığı kişinin işadamı Latif Topbaş olduğunu açıkladı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Topbaş’la yapılan “Üçe kapatın” pazarlığının yanı sıra El Kaide ile bağlantılı işadamı Yasin El Kadı’nın telefon görüşmelerini de gazetecilere aktardı.

Telefon görüşme kayıtlarının Ergenekon dava dosyasından alındığını söyleyen Perinçek, bu telefon konuşmalarıyla Tayyip Erdoğan ve Birleşmiş Milletler tarafından uluslararası terör örgütü olduğu saptanan El Kaide’ye bağlı Yasin El Kadı ortaklığının ortaya çıktığını kaydetti. Latif Topbaş’ın telefon görüşmelerinde Erdoğan’la “senli benli” konuştuğuna da dikkat çeken Perinçek, “Üçe kapatılan yolsuzluk olayında Tayyip Erdoğan tarafından Latif Topbaş’a emir verilmektedir. Kirli, karanlık kapatma işlerinin, mafya ilişkilerinin içindedir. Kapatma işi içindeki ortak da Yasin El Kadı’dır” dedi.

URLA VİLLALARI TOPBAŞ’IN ÜZERİNE

Latif Topbaş’ın adının 17/25 Aralık yolsuzluk soruşturmasıyla ortaya çıkan Urla’da 1. derece SİT alanından çıkarılan bölgeye yapılan villalarla duyulduğunu anımsatan Perinçek, “Villaların aslında Tayyip Erdoğan’a ait olduğu ancak yakın dostu Topbaş’ın üstüne yapıldığı iddia edilmişti. Topbaş ve Erdoğan’ın kızının villaların yapımıyla ilgili telefon görüşmeleri de 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sırasında ortaya çıkmıştı” şeklinde konuştu.

İLİŞKİLER MASAK RAPORUNDA

Perinçek, bu ilişkilerin 2004 yılında MASAK raporlarına girdiğini belirterek, “Başmüfettiş Hamza Kaçar’ın hazırladığı raporda çetenin Suudi işadamı ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin 28 Eylül 2001 tarihli kararıyla Terörü Finanse Edenler listesinin 39. sırasına konan ve mali kaynaklarıyla fonları dondurulan Suudi işadamı Yasin El Kadı’yla bağlantısı da açıklıkla saptanıyordu. MASAK raporunda öncelikle Cüneyt Zapsu’nun 60 bin dolar, annesi Gaye Zapsu’nun ise 250 bin doları Yasin El Kadı’nın Albaraka Türk’teki hesabına yatırdıklarını belirtiliyor. Kamuoyuna yansıyan bilgiler, bu paraların El Kaide’ye ulaştırılması amacıyla bu hesaba yatırıldığı yönündeydi” dedi.

ŞİRKETLERDE HEP AYNI İSİMLER

MASAK raporunda Yasin El Kadı ile Erdoğan ve çevresindeki isimlerin parasal ilişkilerine ayrıntılı olarak yer verildiğini vurgulayan Perinçek, “Raporda El Kadı ile parasal ilişkisi bulunan Nimet Gıda’nın Yönetim Kurulu üyeleri ise şöyle sıralanıyordu: Fatih Saraç, Osman Faik Bilge, Abdülaziz Zapsu, Mustafa Rıza Yazan, Ahmet Erdoğan, Tayfun Ergün, Cüneyt Zapsu ve M. Latif Topbaş. Hemen hemen aynı isimler yine El Kadı ile parasal ilişkide olan Ahsen

Plastik Yönetim Kurulu’nda da yer alıyordu: Abdülaziz Zapsu, Tayfun Ergün, Fatih Saraç, Cüneyt Zapsu ve M. Latif Topbaş.”

RAPORU HAZIRLAYAN SAVCI SÜRÜLDÜ

MASAK raporu üzerine soruşturma açan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın şüphelilere “kara para aklamak” ve “terör örgütü El Kaide’ye üye olmak ve yardım etmek” suçlamalarını yönelttiğini hatırlatan Perinçek, “Savcı Sadi Yoldaş, El Kadı’nın ortağı Fatih Saraç’ın ifadesini aldıktan sonra dosyayı ‘soruşturmanın yeniden yapılması’ gerekçesiyle MASAK’a geri gönderdi. MASAK bu kez 11 Kasım 2004 tarihinde ilk raporun tam tersi bir rapor yazdı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Sadi Yoldaş bu rapor üzerine 24 Aralık 2004 tarihinde takipsizlik kararı verdi” diye konuştu.

Perinçek, raporu hazırlayan Hamza Kaçar’ın daha sonra görevden alındığını, kınama cezası verildiğini, maaşının kesildiği ve sürüldüğünü de ifade etti.

ERDOĞAN, EL KADI’YA KEFİL

Yasin El Kadı’nın adı 17/25 Aralık soruşturmasında da yer aldı. El Kadı’nın oğlu Muaz Kadı, Bilal Erdoğan ve Arap işadamı Usame Kutup’la birlikte “Bosphorus 360 Şirketi”ni kurdukları ortaya çıktı. Erdoğan, Yasin El Kadı’yla ilgili “Yasin El Kadı’ya ailece kefil olurum”, “Kendisine param kadar güveniyorum” şeklinde konuşmuştu.

İKİNCİ SUÇ: FETÖ İLE ORTAKLIK

Perinçek, Tayyip Erdoğan ve Fethullahçı Terör Örgütü’nün büyük yolsuzluklarla ceplerini doldurdururken bir yandan da Türk milletine komplo kurduklarını söyledi. Perinçek, Erdoğan’ın suç dosyasındaki ikinci önemli konunun Ergenekon ve Balyoz kumpaslarının İstanbul Emniyeti İstihbarat Şubesi içinde yasadışı olarak kurulan C5 biriminde hazırlandığını açıkladı.

‘X’ ORTAYA ÇIKTI

Perinçek, Aydınlık’ın daha önce yayımladığı; Erdoğan’ın telefonda görüştüğü ve X diye kodlanan kişinin Latif Topbaş olduğunu açıkladı. İşte o konuşma…

X- Aleyküm selam…
RTE- Şimdi, buu… Fatih bey senle irtibat kuracak veya aradı mı bilmiyorum.
X- Aradı, aradı abi…
RTE- Hıı…
X- Görüşecek evet. Şey de aradı… ııı, Zapsu da aradı biraz evvel…
RTE- Ha… Naptınız?
X- Bişey söylemediler ama, fiyat olarak, şey olarak sizle görüşmüşler…
RTE- Evet.
X- Bana bişey söylemediler.
RTE- İşte şey olarak…
X- Ben o akşam, geçen akşam sana söylediğim şekilde ben onlara da söylemiştim zaten.
RTE- Ama onlar işte…
X- 4 – 3 buçuğa doğru.
RTE- Nasıl?
X- 4 – 3 buçuğa doğru düşün demiştim.
RTE- İşte onlar en son 3 vermişler.
X- Ne yapalım, kapatalım mı?
RTE- Yani onların yaptığı şeyde bence kapatalım yani, şey olarak da onlar da bi şey yapmışlar, değerlendirme. Yani şu anda o isabetlidir diyorlar. Yalnız şey olarak… diğer işlemler noktasındaki konuda şey yapılırsa…
X- Evet.
RTE- İşlemlerde…
X- Yani o konu önemli…

http://www.aydinlikgazete.com/politika/tayyip-erdogan-in-el-kaide-iliskisi-h71462.html

This entry was posted in ERGENEKON - BALYOZ, FAŞİZM, Gundem, Haber, HUKUK-YARGI-ADALET, İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, İNSAN HAKLARI - DEMOKRASİ, İSTİHBARAT KURUMLARI, SİYASİ TARİH, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *