HUKUKSUZLUK DEVAM EDECEK Mİ? *** “Seçime giderken, dürüst-adil-eşit-şeffaf seçim ilkelerini bilerek tahrip eden, devlet olanaklarını seçim için hiç çekinmeden harcayan Erdoğan, bu hukuksuzluğuna seçimden sonra da devam edecek midir?”

08 Haziran 2015
Rifat Serdaroğlu

HUKUKSUZLUK DEVAM EDECEK Mİ?

Henüz sonuçlar çok taze. Net kanaatleri söylemek için çok erken!
Fakat tartışılmayacak kesin bir sonuç var ki, onu rahatlıkla söyleyebiliriz;
Cumhur’un Başı Erdoğan’ın “Başkanlık” hayali ve Beştepe Sarayından AKP’yi, hükümetleri yönetme arzusu son bulmuştur.

Milli İradeyse, Milli İrade!
Milli İradenin en az %60’ı her türlü zorlamaya, ahlâk dışı siyasi oyunlara rağmen Erdoğan’a karşı oy kullandı…

Seçime giderken, dürüst-adil-eşit-şeffaf seçim ilkelerini bilerek tahrip eden, devlet olanaklarını seçim için hiç çekinmeden harcayan Erdoğan, bu hukuksuzluğuna seçimden sonra da devam edecek midir?

Tanıdığım, izlediğim Erdoğan, durmayacaktır. Anayasayı, Yasaları dolayısıyla hukuk devletini ayaklar altına almaktan vaz geçmeyecektir.Erdoğan bu hukuksuz yolda devam ederse, ülke son süratle kargaşa ortamına girecektir.  Yeni oluşan parlamento öncelikle, Cumhur’un Başı’ nı “Hukuk Devleti” ve Anayasa sınırları içine çekmek ve orada tutmak olmalıdır.

Seçim sonuçları bu kadar taze iken birde HDP’ ye seslenmek isterim.  Türkiye Partisi olacağız, dediniz. Erdoğan’ı asla Başkan yapmayacağız, dediniz.  AKP ile koalisyon yapmayacağız, dediniz.  Türk Milleti size son defa olmak üzere bir kredi verdi.

Ya Türk Milletine verdiğiniz sözleri tutacaksınız ve PKK Terör Örgütünün güdümünden kurtulacaksınız, ya da tekrar %3-4 oy seviyesine geri döneceksiniz.Ülke bütünlüğünü bozmadan, birliğimizi zedelemeden, iç barışın sağlanması için, eldeki silahların bırakılması yönünde gayret sarf edin. Yıllar süren terör olaylarında, Türk Milletinin gösterdiği hassasiyeti ve kucaklayıcı tavrının benzerini sizin gösterme zamanıdır. Umudun var mı, diye sorarsanız, asla yok! Bekleyip göreceğiz, inşallah yanılırız…

Yarına daha ayrıntılı değerlendirmeleri beraberce yaparız.

Değerli Okurlar;
Türkiye çok ilginç bir ülkedir. Bizi bizden başka kimse kolay, kolay anlayamaz.Aynı anda hem Pizza sipariş edin, hem de ambulans çağırın. Pizza daha çabuk gelir, bu güzel ülkede! Böyle olmasa, boğazına kadar yolsuzluğa gömülmüş, dinimizi siyasi rant kapısı haline getirmiş bir parti yüzde kırk oy alabilir miydi?
Hizbullah adlı terör örgütünün siyasi temsilcisi olan Hüda-Par’ ın desteklediği Bağımsız Adaylar, Diyarbakır’da yaklaşık olarak 70 Bin oy alabilir miydi? Bu iktidara rağmen oy alamayan partilerin, Genel Başkanları yerlerinde oturabilirler miydi?

Sağlık ve başarı dileklerimle

http://rifatserdaroglu.com/2015/06/08/hukuksuzluk-devam-edecek-mi/

This entry was posted in ANAYASA, DEMOKRASİ-ÖZGÜRLÜK, HUKUK-YARGI-ADALET, İNSAN HAKLARI - DEMOKRASİ, Politika ve Gundem, Rifat SERDAROĞLU yazıları, SEÇİM - SEÇSİS. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *