Biraz izin! * “Türkiye, despot tek adamın iki dudağı arasından çıkacak sözlerle yönetilen bir ibiş Ortadoğu ülkesi olmaktan kurtuldu”

Necati Doğru
necatidogru@sozcum.com
17 Haziran 2015
Sözcü,

Biraz izin!

Siz değerli okurlara ve tüm seçmene teşekkür borçluyuz. Minnet doluyuz.  Türkiye’yi, despotlukla yönetilen ülkelerde görüp izlediğimiz gibi uzun ve acılı geçen karanlık günlere girmekten korudu.
Yeni sayfa açtı.

Türkiye, despot tek adamın  iki dudağı arasından çıkacak sözlerle yönetilen bir ibiş Ortadoğu ülkesi olmaktan kurtuldu. 3 muhalefet parti kadrolarına bir olup yeni hükümet kurma ve ülkemizin önünde duran “6 ana sorunu çözmenin” alt yapısını hazırlama görevi verdi.

Bence 6 sorun şunlar:

1-Türk- Kürt kardeşliğini ülkeyi bölmeden, parçalamadan, emperyalizmin oyuncağı yapmadan yeniden canlandırmanın alt yapısını bir daha bozulmamak üzere kurma.

2- Şehir rantına ve ithal tüketime dayandırılmış hormonlu büyümenin külfetini sadece işçiye, memura, çiftçiye, emekliye, genç işsizlere, yoksula yükleme yerine sosyal devlet olmanın gereği kalkınmanın nimetlerini de hakça paylaşmanın altyapısını bir daha bozulmamak üzere kurma.

3- Meclis’in gücünü, hükümetin gücünü, adaletin gücünü, basının gücünü Saray yaptırma düşkünü tek adamın elinden kurtaracak reformları yapmanın alt yapısını bir daha bozulmamak üzere kurma.

4- Türkiye ekonomisinin cari açık veren (dış borçla yaşayan) ülke değil cari fazla veren (dış borçsuz ayakta duran) ülke olması için gerekli devrimci adımları atmanın alt yapısını bir daha bozulmamak üzere kurma.

5-  Türkiye’yi yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet batağından kurtarmak için mutlaka dolar dolu ayakkabı kutularının , hediye saatlerin, işadamı uçağı ile umreye gitmelerin, sıfırla oğlum ilişkilerinin, Deniz Feneri Davası’nın, havuz medyasının dosyalarını yeniden açıp hukuk önünde ve milletin tümünün gözü önünde sormanın altyapısını bir daha bozulmamak üzere kurma.

6- Türkiye’de devlet mekanizmasının tamamında, eğitim sisteminin tümündeki  dini vesayetin kaldırılması için gerekli atılımın alt yapısını bir daha bozulmamak üzere kurma.

Yeni dönem açıldı.
Sorgulayacağız.
Anlayacağız.
Tartışacağız.
Dinleyeceğiz.
Önereceğiz.
Yaz, yaz bitmez.

Her gün yazmak mutluluk verici fakat ben de azcık yoruldum.
Bir hafta izin.
Kendinize iyi bakın.
Görüşürüz.

This entry was posted in NECATİ DOĞRU YAZILARI, SEÇİM - SEÇSİS, SİYASİ TARİH. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *