PARALEL PARALELLİ -TERELEL TERELLİ * EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ RAPORUNDA Fetullah AKP işbirliği * Cemaat ile ilgili şok eden rapor * AKP, cemaat ne istediyse vermiş! * Adalet eski bakanı Sadullah Ergin cemaate çalışmış!

Asuman ARANCA / ANKARA
Haziran 25, 2015
Sözcü

BÖLÜM I
Cemaat ile ilgili şok eden rapor

Emniyet Genel Müdürlüğü, “Fetullah Gülen cemaatine” ilişkin 52 sayfalık ‘’Gizli’’ bir rapor gönderdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ‘’Fetullah Gülen cemaatine’’ ilişkin 52 sayfalık ‘’Gizli’’ bir rapor gönderdi. ‘’Fetullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanması’’ FETÖ/PDY adlı raporda, çok ilginç bilgiler bulunuyor.

VALLAH BİLLAH YEMİN

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Zeki Çatalkaya imzalı rapora göre, cemaat mensupları müstakbel eşlerini resimli bir katalogdan seçiliyor. Her üye ‘’Vallah-billah kasemleriyle yemin ediyor ve bu yeminin La Yen Kati olmasına Cenab-ı Hakkı istişhadda bulunuyorum’’ diye yemin ediyor.

Örgüt talimatlarının yutulabilecek küçüklükteki kağıtlara yazıldığı vurgulanan raporda, Hukuk Fakültesine okuyan cemaatçi öğrencilerin, kendilerini gizlemek için, top sakal bırakıp, küpe taktıkları vurgulandı.

Cemaat imamları, ’Atatürk öldü, Fethullah Gülen doğdu’ propagandası yaparken, Harp Okulu’ndan mezun olan cemaatçi subayların apoletlerinin ise bizzat Fetullah Gülen tarafından takıldığı raporda yer aldı.

ÖDÜL VE CEZA

Cemaat için aynı zamanda “Pensilvanya Örgütü” tabiri kullanılan raporda, örgütün meşruiyetini kendisine sempati duyan insanların çokluğuna dayandırdığı, “gizlilik, hiyerarşik yapılanma, pelür kağıtları ile haberleşme, özgeçmiş verme ve kod adı kullanma” gibi yasadışı terörist örgütlerin taktiklerini kullandığı’’ öne sürülerek, şöyle denildi:

“FETÖ/PDY’de Gülen’in verdiği kararı sorgulama anlamına gelecek her düşünce, eylem ve ya tavır kuvvetle ezilmekte, liderin ve ona bağlı diğer yöneticilerin tüm talimatları aklın da ötesinde bir kutsiyet kazandırılarak uygulanmaktadır. Gülen başta olmak üzere örgüt yöneticileri halka hitap ederken tevazu sergileyip, örgüt içerisinde mutlak bir otorite ile hareket etmekte olup, örgüt içerisinde ödül ve ceza sistemi uygulanmaktadır”

SAHTE İSİMLE KAYIT

Raporda cemaatin Mülki İdare, Emniyet, TSK ve Yargı gibi stratejik kurumlar için hazırlanacak öğrencileri özel şartlarda yetiştirdiği kaydedildi ve askeri okullar ile polis okullarına girecek öğrencilerin dershanelere gerçek isimleriyle kayıt edilmedikleri ifade edildi. Raporda ‘’Bu öğrencilere sınav soruları sınavdan önce verilir. Buna örgüt jargonunda ‘Fetih okutmak’ denir. Fetih okutmak “sınavda çıkacak soruların öğrencilere okutulup ezberletilmesi demektir’’ ifadesine de yer verildi.

BÖLÜM II
Asuman ARANCA / ANKARA
Haziran 26, 2015

AKP, cemaat ne istediyse vermiş!

Emniyet’in hazırladığı cemaat raporu “cemaatin mali kaynakları”, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ne istediler de vermedik?” sorusunun da yanıtı oldu.

SÖZCÜ’nün duyurduğu Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, ‘’Gülen cemaatine’’ ilişkin hazırladığı 52 sayfalık ‘’Gizli’’ ibareli raporda, sıralanan “cemaatin mali kaynakları”, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ne istediler de vermedik?” sorusunun da yanıtı oldu. Raporda, cemaatin kamu kaynaklarından elde ettiği gelirler arasında, “İhalelerin örgütle bağlantılı firmalara verilmesi, kamu arazi tahsislerinin örgütle ilişkili vakıf, dernek veya eğitim kurumlarına bedelsiz devredilmesi, belediyelerce yapılan imar değişikliklerinin örgütle ilişkili vakıf, dernek veya şirketler lehine yapılması” yer aldı.

KAZANCIN MİKTARINI BELİRLEMEK MÜMKÜN DEĞİL

Raporda, Gülen’in 1960′lı yıllarda küçük bir cami cemaatine hitap eden din adamı profili taşırken, zamanla sayıları milyonlara ulaşan bir kitleye hitap eder hale geldiği, “Altın Nesil” oluşturma söylemleriyle ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim ve burs imkanı sağlamayı amaçladığı vurgulandı. Gülen’in kendi Maliyesini oluşturduğu, zamanla bir çok kişi ve kesimden destek gördüğü anlatıldı.

Örgütün mali yapısının Türkiye başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinden geliri olan geniş bir ağ haline geldiği kaydedilen raporda, yapılanmanın zamanla profesyonelleşerek, bünyesinde bankası, holdingleri, basın yayın-eğitim-hastane gibi kuruluşları bulunan ve milyon dolarlarla ifade edilen gelir rakamlarına ulaşan dev bir organizasyona dönüştüğü, bu şekilde elde edilen kazancın miktarını belirlemenin mümkün görülmediği ifade edildi.

7 BAŞLIKTA MALİ TABLO

Raporda, örgütün gelir kaynakları, “Kamu kaynaklarından elde edilen (Borsa spekülasyonları, devlet ihaleleri, teşvik ve hibeler)”, “işadamlarından sağlanan (Şantaj-tehdit)”, “gönüllülük esaslı (himmet-kurban)”, “örgüte ait şirket, holding, banka, vakıf ve dernek faaliyetlerinden sağlanan”, “eğitim faaliyetleri (dershaneler, özel okullar, öğrenci yurtları, yardımcı sınav kitapları)”, “örgüte ait basın yayın organlarına verilen reklam ve aboneliklerden elde edilen” ve “STK’lardan elde edilen gelirler” denilerek 7 ayrı başlık altında toplandı.

“NE İSTEDİLER DE VERMEDİK?”E YANIT GİBİ…

Raporun “kamu kaynaklarından elde edilen gelirler” başlıklı kısmında sıralanan kalemler ise, dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın, cemaat ve AKP arasındaki savaşın patlak vermesine neden olan dershanelerin kaldırılması konusunda “Cemaatteki kardeşlerimiz şimdiye kadar bizden ne istediler de vermedik?” şeklindeki açıklamasının yanıtı oldu. Raporda, “kamu kaynaklarından elde edilen gelirler” şöyle sıralandı:

“Kamu ihalelerinin örgütle bağlantılı firmalara verilmesi, örgütle ilişkili firmaların rakipleri hakkında adli-idari işlemler yaparak piyasanın örgüt firmalarına teslim edilmesi, kurumların gizli kalması gereken finansal ve yatırım planlamaları bilgilerinin ilişkili firmalara sızdırılması, kamu arazi tahsislerinin örgütle ilişkili vakıf, dernek veya eğitim kurumlarına bedelsiz devredilmesi, belediyelerce yapılan imar değişikliklerinin örgütle ilişkili vakıf, dernek veya şirketler lehine yapılması, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansında (TİKA) görevli adamları vasıtasıyla iş adamlarının yurt dışı iş bağlantılarını sağlama karşılığı örgüt adına onlardan para alınması, kamu hibe-destekleme ve teşviklerinin takibi ve proje kabullerinde PDY firmalarının kayırılması”

BÖLÜM III
Asuman ARANCA / ANKARA
Haziran 28, 2015
Sözcü

Sadullah Ergin cemaate çalışmış!

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, Fethullah Gülen cemaatine ilişkin “Gizli’’ raporunda, çok ilginç bir bilgiye yer verildi.

Cemaat içindeki bir tanığın ifadesine göre Adalet eski Bakanı AKP’li Sadullah Ergin, cemaatten aldığı talimatlarla yasal değişiklikler yaptı. Raporda ifadesi yer alan tanık “Gülen’in avukatları ve hukukçular, mutfak çalışması yaptılar. Bu çalışmalar, Pensilvanya’da Fethullah Gülen’i ziyarete gelen Hatay milletvekili, AKP eski Grup Başkanvekili ve Adalet eski bakanına dikte ettirilerek, kanunların çıkarılmasına öncülük edildi’’ dedi.

TANIK AKP-CEMAAT ORTAKLIĞINI ANLATTI

Emniyet Genel Müdürlüğü, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yazısı üzerine, cemaat hakkında kapsamlı bir rapor hazırladı. 52 sayfalık “gizli” ibareli raporda yer alan bir tanık ifadesi, AKP ve Cemaat ortaklığını bir kez daha ortaya koydu. Rapora göre, Ankara’da yürütülen bir soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan bir tanık, “AKP’li eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in, Pensilvanya’da ziyaret ettiği Gülen tarafından kendisine dikte ettiği kanunların çıkarılmasına öncülük edildiğini” öne sürdü.

ÇIKACAK KANUNLAR ALEYHE OLMASIN DİYE ÇALIŞMA YAPTILAR

Cemaat örgütünün yapılacak operasyonlar öncesinde kanunlar çıkarılması için mutfak çalışması yaptığını iddia eden tanık, ifadesinde şunları söyledi:

“Örgütün kendisinin yaptığı veya örgüte yönelik yapılan/yapılacak olan operasyonlar ile ilgili belli bir hareket tarzı vardı. 2006-2007′li yıllarda Türkiye gündemini meşgul eden ve TBMM’den çıkması ihtimal dahilinde olan Terörle Mücadele Kanunları için örgüt, çıkacak olan bu kanunu ihtimal dahilinde gelecekte kendi aleyhlerinde olmaması için Türkiye avukatlar imamı (A) öncülüğünde çalışmalar yaptıklarını biliyorum.

GÜLEN DİKTE ETTİ

Bu konuda özellikle geçmişte Fetullah Gülen’in bir dönem avukatlığını da yapmış olan A. ve bu şahsa ait o dönem avukatlık bürosunda birlikte çalıştıkları Avukat R. vb hukukçular bir mutfak çalışması yapıp, bu çalışmayı AKP’nin hukukçu milletvekillerine, özellikle de kendisinin bakan olmadan önce Pensilvanya’da Fethullah Gülen’i ziyarete gelen Hatay milletvekili, AK Parti eski Grup Başkanvekili ve Adalet eski Bakanı …’e bu çalışmalar dikte edilerek bu kanunların çıkmasında öncülük edilmiştir. Bu gibi kanunlar TBMM’de kabul edilmeden evvel örgüte ait gazete ve televizyonlar özellikle de haber programlarında değişik haberler yaptırılarak, yapmış oldukları çalışmalara zemin hazırlamışlardır. Bu konularda örgütün diğer medya organlarındaki elemanları da aynı çalışmaları göstermişlerdir”

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/sadullah-ergin-cemaate-calismis-871733/

This entry was posted in DEVRİM VE KARŞI DEVRİMLER, DİN-İNANÇ, Fetullah Gülen, HUKUK-YARGI-ADALET, İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, İrtica, SİYASİ TARİH. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *