2015 GENEL SEÇİMLERİ SONUÇLANDI *** “AKP seçimden birinci parti çıkmasına rağmen seçimin kaybedenidir. Kazanan Demokrasi ,Türkiye ve Türk halkı olmuştur.Tek adam baskısı , faşizme varan uygulamalar , aydınlara , iş dünyasına , yargıya , TSK’ya uygulanan ağır baskı , muhalefeti yok sayarak…”

Naci Kaptan

2015 genel seçimlerinde meydanlarda Cumhurbaşkanı – AKP – yeşil sermaye – HSYK – YSK – Anayasa mahkemesi – Valiler – kaymakamlar – Emniyet genel müdürlüğü – eğitilmiş oy hırsızları – Diyanet – imamlar – hocalar – müsteşarlar – genel müdürler ve dahi yandaş medya – yandaş sendikalar bir araya gelerek Devletin tüm imkanlarını da kullanarak – Uçaklar – helikopterler – makam araçlarını da seferber ederek CEPHE oluşturdular .

Muhalefet partileri bunca güce karşı kısıtlı imkanlarıyla savaştılar . AKP ve Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip yasaları hiçe saydı.Etmiş olduğu cumhurbaşkanı yeminini unuttu .Kendince parlamentoyu bekleme odasına aldı. Demokrasi tramvayının yolcusu son durağa geldiğini düşünürken , Başkanlık / hilafet / Din Devleti hayallerini kurarken seçim sonuçlarıyla kendisi bekleme odasına alındı .

AKP MİLLETVEKİLİ SAYISI

CHP – MHP – DHP MİLLETVEKİLLERİ SAYISI

2015 Genel seçimleri HDP’nin parlaması ve TBMM’ye 80 milletvekili sokmasıyla ,AKP’nin tek başına hükümet kuramayacak oy oranında kalmasıyla sonuçlandı. CHP ise hayal kırıklığına uğradı . Kılıçdaroğlu çok koştu ve çok çalıştı ama CHP beklediği oy artışını sağlayamadı . Bu başarısızlığın ardında Kılıçdaroğlu’nun CHP’yi özünden uzaklaştırması ve yönetime aldığı ABD’ye istihbarat sağlayan TR 705 ‘ler , Laikleri tasfiye edecek Atatürk düşmanları , Saros’tan  ödenek alanların CHP üst yönetimine tepeden inme getirilmesi ve  bizatihi Saros’un Türkiye şubesi olan Tesev’in kurucuları arasında Kılıçdaroğlu’nun da bulunması ve Tesev’den istifa etmemesi , Kılıçdaroğlu’nun Dersim olayında doğrudan hükümeti suçlaması ve Devlete karşı kalkışmaları görmezden gelmesi, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ekmeleddin İhsanoğlu’nu kimseye danışmadan aday göstermesi gibi olayları sayabiliriz. Bu nedenlerle CHP’nin tabanında kopmalar ve kaymalar oldu .CHP tabanından kopan oylar HDP’ye, VP’ne gitti. YCHP’nin tekrar CHP özüne dönmesi gereklidir. CHP’de gen bozulmasına neden olanların partiden tasfiye edilmesi ve Kılıçdaroğlu’nun da istifa etmesi gerektiğini düşünüyorum.

AKP seçimden birinci parti çıkmasına rağmen seçimin kaybedenidir. Kazanan Demokrasi ,Türkiye ve Türk halkı olmuştur.Tek adam baskısı , faşizme varan uygulamalar , aydınlara , iş dünyasına , yargıya , TSK’ya uygulanan ağır baskı , muhalefeti yok sayarak siyasetin ve ülkenin yönetilmesi , gece yarısı torba kanunları , kamu düzeninin temelden bozulması , kamu yöneticilerinin iktidara bağımlı kılınması , suçlarını örtmek için sürekli olarak yasalar çıkartmaları , Ülkemizi savaşa sürükleyecek savaş girişimlerinde bulunmaları , büyük yolsuzluklar ve yolsuzlukların üstünün örtülmesi, kaçak saray ve Devletin talan edilmesi , hazine kaynaklarının yandaşlara aktarılması , Milli eğitimi temelinden bozmaları AKP’nin iktidar gücünü kaybetmesinin temel nedenleridir.

Demokrasiyi , insan haklarına saygıyı ,huzuru , komşuluğu , erdemli yöneticileri , kavgasızlığı , hayatımıza karışılmamasını , inancımızın , ırkımızın , mezhebimizin sorulmamasını özledik …

Şimdi restorasyon zamanıdır .

08 Haziran 2015

 

This entry was posted in DEMOKRASİ-ÖZGÜRLÜK, Politika ve Gundem, SEÇİM - SEÇSİS. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *