ALLEM GULLEM SEÇİMDE HİLELER I

Naci Kaptan
18.05.2015

AKP döneminde yapılan tüm seçimlerde hile yapıldığı ve zaman içinde bu hilelerin daha sistematik yapılmak üzere hile timleri kurularak bu kişilerin HİLE YAPMA eğitiminden geçirildiği gazetelerde yazıldı.

Son haber ise HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’tan geldi ;
“HDP’nin baraj altında kalması için AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun başında bulunduğu 3 bin 500 kişilik bir ekibin “simülasyon” ve “seçim hilesi” çalışmaları yürüttüğünü belirterek, “Soylu il il dolaşarak bunların hazırlığını yapıyor. AKP genel merkezinde de ayrıca ekipleri var. Bunu spekülatif bir bilgi olarak söylemiyorum. Bu ekipte yer alan herkese nerede ne yapacığını, sandık hilelerinin nasıl yapılabileceği konusunda eğitim veriliyor” dedi. Demirtaş, Yüksekova’da yaklaşık 3 hafta önce bölgede yapılacak operasyona karşı çıkan asker ile emniyetin özel hareket timi arasında çatışma çıktığı iddiasıyla ilgili kendisine gelen bilgiler olduğunu ifade ederek, “Bunun gerçek olduğuna dair ciddi veriler var” açıklamasını yaptı.

2015 haziran seçimi hem Türkiye’nin geleceği , hem de Türkiye’yi karanlığa sürükleyen Erdoğan ve AKP’nin geleceği yönünden çok önemlidir.2015 seçimi her iki taraf için de hayati önem arzetmektedir. Şayet AKP bu seçimden yenilgi alarak çıkarsa başta Erdoğan olmak üzere silsile ve sorumlulukları yoluyla tüm AKP’li siyasetçiler ve isimleri yolsuzluğa karışmış yerel yöneticiler, kamu görevlileri ve Devlet’in valisi , kaymakamı , müdürü , yargıcı, savcısı olmak yerine AKP’nin hizmetlisi olmayı seçenler de yargıya hesap vereceklerdir.Bu nedenle yukarıda saydıklarım AKP’nin hile yoluyla seçimi kazanması için her türlü hile,usulsuzluk ve kanunsuzluğu yapacaklardır.İşaretler bu yöndedir ve AKP’nin bu konuda sicili bozuktur.

Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal’in Diyarbakır ve İzmir’de AKP’li il / ilçe başkanlarıyla birlikte ve hatta yanına valiyi de alarak okul müdürleriyle yaptığı basına kapalı toplantılarda okul müdürlerinin seçimde AKP il ilçe başkanlarıyla müşterek çalışma yapması istediği de basına yansıdı.

Örneğin yurtdışı oy verme yerlerine özellikle Diyanet kadrosundan AKP’li imamların sandık başkanı olarak gönderildiği yazıldı.İlk haber Almanya’dan geldi ,Seçim hileleri ilk Almanya’da başladı. Sandık Kurulu Başkanı Diyanet imamı Hasan Tüfek başkasının yerine oy kullanırken yakalandı.

Kısa zaman önce de Avrupa’daki oy sandıklarının 3 kilit ile muhafaza edildiği odanın da yedek anahtarının AKP’li konsolos görevlisinde olduğu ortaya çıkmıştı. .

AKP’NİN İÇİNDEN SEÇİM HİLELERİ HAKKINDA İTİRAFLAR

12 Ocak 2015
Taraf

Seçimi böyle kazandık

30 Mart 2014’te yapılan yerel seçimlerde önemli usulsüzlüklerin olduğu çok yazıldı, çok konuşuldu. İstanbul, Ankara, Yalova gibi pek çok ilde büyük tartışmalar yaşandı. Hatta bazı sandıklarda “usulsüzlük yapıldığı” mahkeme kararları ile tescillendi. Ancak, ilk kez AKP içinden bir isim, seçimlerde nasıl bir strateji izlendiğini ve ne tür hileler yapıldığına ilişkin Taraf’a açıklamalarda bulundu.

“VİCDANEN RAHATSIZIM”

Yapılanlardan vicdani olarak rahatsızlık duyduğunu ifade eden Seçim Koordinasyonu eski çalışanı, Seçim Koordinasyon Merkezi’nde (SKM) yürüttükleri “seçim sonuçlarını iktidar partisi lehine etkileme çalışmasını” madde madde detaylandırdı. Can güvenliği nedeniyle ismini vermek istemediğini öne süren AKP Seçim Bürosu’nda görevli personel, 2011 yılında AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun ekibine katıldı. Personelin verdiği bilgiye göre, Soylu ile bazı sıkıntılar yaşadı. Ve parti yönetimi tarafından bu sıkıntılar üzerine başka bir birime alındı. Seçimlerle ilgili itirafta bulunan personel, halen AKP Genel Merkezi’nde görev yapıyor. AKP’de çalışan birçok personelin vicdanen rahatsız olduğunu ifade eden AKP çalışanı, 30 Mart yerel seçimleriyle ilgili açılacak bir soruşturmada, birçok kişinin ifade verebileceğini öne sürdü.

“ANKETLERLE TOPLUM HAZIRLANIYOR”

Eski Seçim Koordinasyon Merkezi görevlisinin iddiaları şöyle: “Bir yol haritamız vardı. Buna göre her şey seçimlerden aylar öncesinden planlandı. Hedef her ne şart olursa olsun, 30 Mart seçimlerini kazanmaktı. Bu, parti adına bir ‘ölüm kalım mücadelesi’ olarak görülüyordu. Öncelikle anlaşmalı şirketlerle AKP’nin oyları anketlerde her zaman çok yüksek gösteriliyor. Böylece toplum hazırlanıyor. Tüm AKP yöneticileri bu verileri kullanıyor. Biz zaten bu oranda bir oy bekliyorduk, öyle de oldu demek için bu açıklamalar yapılıyor.”

SANDIK BAŞKANLARI FİŞLENDİ

“Sandık başkanlarının hangi zihniyette olduğu, bağlantıları, hatta zaafları önceden tespit edilmeye çalışıldı. Her bir sandıkla ilgili ayrı çalışma yürütüldü. Neredeyse bütün sandık başkanları fişlendi. Bir biçimde etki edilebilecek herkes teker teker tespit edildi ve gereken yapıldı. Hatta muhalefetten gelen temsilcilerle de irtibat kurulması için çaba harcandı. İlçe Seçim Kurulu Başkanlıklarına AKP’ye yakın ya da bir şekilde bağlantı kurulabilecek isimlerin atanması sağlandı. Buralardaki birleştirilme işlemi esnasında yapılacak ‘hatalara’ kimsenin ses çıkarmaması amaçlandı.

“HATALAR BİLİNÇLİ YAPILDI”

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından, bazı oy sonuçlarının hatalı yazıldığı tespit edilmişti. Bunların büyük kısmı bilinçli olarak yapıldı. İlçeden merkeze seçim sonuçları gönderilirken ‘hata’ yapılıp, AKP dışında önde giden partinin oyları eksik gösterildi. Mesela sandıkta CHP’nin oyu 320 ise 32 yazıldı. Sandık görevlilerinden buna itiraz eden olursa ‘pardon hata sonucu yazmışız’ denildi. Her sandık başkanı SKM ile irtibatlandırılarak zimmetlendi. Bazı yerlerde sandık başkanları ve bina sorumlularının telefonlarına bolca kontör yüklenerek, SKM ile anlık irtibat kurabilmeleri sağlandı.

“MÜSAİT BİLGİSİ VERİLDİ”

“AKP’nin seçimi büyük farkla kazandığı söylentileri yayılarak sandık başlarında morallerin bozulması ve diğer partilerin görevlilerinin sandıkları terk etmesi sağlandı. Terk etmemekte direnenlerin olduğu yerlerde hiç yoktan sebeplerle kavga gürültü çıkartılıp, insanlar sandıklardan uzaklaştırılmaya çalışıldı. Pek çok yerde bundan sonuç alındı. Müsait hale getirilen sandıklar için bina sorumlusu SKM’deki irtibatta olduğu görevliyi arayarak ortamın ‘müsait’ olduğu bilgisini verdi. SKM yetkilisi de o bölgede görevli diğer kişilere haber verdi. Ve sonuçlar için uygun operasyonlar yapıldı. Bazı yerlerde de elektrikler kesildi.

HAYALİ SEÇMENLER OY KULLANDI

Hayali seçmenlere oy kullandırıldı. Bir AKP’linin evine veya işyerine onlarca farklı seçmenin ismi yazıldı. Çok önemli miktarda mükerrer oy kullanıldı. Bazen yanlışlıkla AKP seçmeni olmayan kişilerin evlerine de farklı isimler yazıldığı oldu. Bunlardan dikkatli olanlar veryansın etti ama seçimin gürültüsü içinde bu sesler hiç duyulmadı. Bu konuda öyle ileri gidildi ki Büyükşehir Belediyesi ilçelere hayali konutlar ekledi ve hayali adresler üretildi. Hayali mahalle, hayali cadde, hayali sokak, ev ve gecekondular adres olarak gösterildi.” *1*

***

http://hilelisecim2014.tumblr.com/  sitesinde 2014 seçiminde AKP tarafından yapılmış olan seçim hilelerinden birkaç tanesini hatırlatmak ve 201 seçiminde tedbir alınması için aşağıda sunuyorum ;

Osmaniye’nin Düziçi İlçesi’nde 6 okulun çöplerinde, üzerinde CHP ve MHP’ye ‘evet’ mührü basılı kullanılmış oy pusulaları bulundu.Dün yapılan 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Yerel Seçimi sonrası vatandaşlar, bazı çöplüklerde bulunan poşetlerde kullanılmış oy pusulaları bulunca durumu polise bildirdi.

Mar 31, 2014

Melih Gökçek, geçerli 173 oydan 185 oy almayı nasıl başardı

evet. çok kritik bir seçim ve büyük bir hile oldu ankara için. baştan başlayayım ;
oylar ilk sayılmaya başlandığında bir ara melih gökçek’e, bir ara mansur yavaş’a geldi başkanlık (henüz %10 sayılmamıştı bile) ve biyerden sonra melih gökçek 70 bine kadar çıkardı oy farkını uzak ilçelerden yapılan sayımlarla. (toplam sayımın %50’sine kadar) bu saate kadar chp ve akp’nin yakınlaşması zor gözüküyordu. ancak chp’nin kalesi olan çankaya’da henüz %10 sayılmıştı ve %60’a %20 civarı chp önde götürüyordu. çankaya’da oylar sayılmaya başlandığında, 70 bin olan fark önce 60’a, daha sonra 50-40-30-20 derken saat 1 sularında 3 bine kadar düştü.

evet ne olduysa burada oldu. o saatte melih gökçek’in karayolları müdürlüğüne (YSK ilgili kurum) gittiği bilgisi geldi. hemen ardınsa içişleri bakanı efkan ala’nın nazım hikmet kültür merkezi’ndeki seçim merkezine. orada olan arkadaşlarım iki saat boyunca içeriye kimsenin alınmadığını ve bakanın içeride olduğunu söylüyor.

herkes ne oluyor ne bitiyor derken o 3 bin oy yaklaşık bir saat boyunca aynı kaldı. hiçbir veri girilmedi sisteme. daha sonra bir saatin ardından sistem geri geldiğinde toplam 20 dakikada 3bin olan oy farkı tekrar 20bine çıktı. bundan sonra oylar yavaş yavaş sayılmaya başladı. akp’nin kalesi sayılacak altındağ, keçiören’de oy sayımları sona ermek üzereydi ve çankaya’da hala sayılacak 200’e yakın sandık vardı. (56 bin oy ediyor) bu 20 binlik oy farkı bir ara tekrar 10bine kadar düştü ve çankaya’da sayılmayan 200 sandık vardı hala. (toplamda %87.85) 56bin oyun o ana kadar %72 chp aldığını düşünürsek, 35-40 binini chp alması gerekiyordu ve akp’nin alacağı 10bin oyla büyükşehir mansur yavaş’a geliyordu. o anda sistem yine durdu ve çalışmaya başladığında şöyle bir usulsüzlük görüldü.

Hürriyet Ortaokulu 1136 No’lu Sandıkta Seçim Bittikten Sonra Kalan Boş Oy Pusulalarına “Evet” mührü basan Akp’li Bayan Suçüstü Yakalandı. Olayın Devamı ve Kadının İtirafı Kamera Kaydı İle Sabitlendi…

Suçüstü Yapıldığı Anda Daha 99 Adet Boş Oy Pusulası Vardı.
Sandık Kurulu Başkanı’nın Savunması da Hayli İlginç: Gözden Kaçmış

Mar 31, 2014

Antalya’da AKP’li bir hırsız, oy pusulalarının olduğu çuvalı çalarken halk tarafından yakalandı. Polis hemen hırsızı korumaya aldı!

*1* http://www.taraf.com.tr/yazarlar/secimi-boyle-kazandik/#
*2* http://hilelisecim2014.tumblr.com/

This entry was posted in DEMOKRASİ-ÖZGÜRLÜK, Dizi Yazilari, Gundem, Haber, SEÇİM - SEÇSİS, SİYASİ PARTİLER, SİYASİ TARİH, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *