MÜNAFIK *** Münafığın işareti 3’ tür; -Konuştuğu zaman yalan söyler,-Vaat ettiğinde hulf eder. (Sözünde durmaz) -Emanete ihanet eder.

25 Nisan 2015
Rifat Serdaroğlu

MÜNAFIK

“Müslüman olmadığı halde, Müslümanları aldatmak için Müslüman görünen  kişilere münafık, denir.” İmam-ı Buhari, “Sahih-i Buhari” adlı eserinde kimlere münafık denileceğini şöyle anlatır;

Münafığın işareti 3’ tür;
-Konuştuğu zaman yalan söyler,
-Vaat ettiğinde hulf eder. (Sözünde durmaz)
-Emanete ihanet eder.

Bir insanda bu üç vasıf mevcutsa o, “Büyük Münafık ’tır.”  Bu kişiler iki dünyalarını da kaybetmişlerdir. Haram, Yalan, İhanet, İftira bunların gıdalarıdır.

Bizi yönetenlerin içinde “Münafık” var mıdır?
Beraberce bakalım; -Adam sayılan bir yönetici, konuşmasında tüm toplumu ayağa kaldırıp, birbirine düşürecek dehşette yalan söyler ve “Bir İskelede, çocuk arabasında bebesi ile oradan geçmekte olan başörtülü bacımı dövdüler, saçlarından tutup yerlerde sürüdüler, bebek arabasını tekmelediler, bununla da yetinmeyip, bacımın üzerine işediler” derse ve bu dediklerinin YALAN olduğu, sonradan görüntüleriyle ispat edilirse ve bizzat olayı iddia edenler tarafından yalanlanırsa bu zavallı kişi, Büyük Münafık’ tır…” Var mı böyle tanıdığınız, bildiğiniz biri?

-Adam yerine konulan bir yönetici, kendisini seçen milletine;
“Bizim için terör örgütü ile görüşüyor, diyor. Bunu diyen ispat etmezse şerefsizdir. Biz yola çıkarken milletimize vaatte bulunduk.Tek Devlet, Tek Millet, Tek Vatan, Tek Bayrak dedik, bu günde bu vaadimizin arkasındayız” derse!

Buna rağmen, ülkenin belli bir bölgesinde terör örgütünün hâkimiyet sağlamasına, kendi mahkemelerini oluşturmasına, kendi vergi toplama timleri kurmasına, bayrağının yakılmasına göz yumuyorsa, el altından destek veriyorsa bu zavallı kişi Büyük Münafık’ tır…  Var mı böyle tanıdığınız, bildiğiniz biri?

-Adam yerine konulan bir yönetici, kendisine emanet edilen bir ÖDENEĞİ,
Devlet-Millet için değil de kendisi ve çocukları için harcarsa, kendi siyasi yatırımları için kullanırsa, 75 milyon insanın hakkına tecavüz etmiş ve emanete ihanet etmiş sayılır. Var mı böyle tanıdığınız, bildiğiniz biri?

Varsa o kişiye çok dikkat edin! O has bir münafıktır!

Değerli, Okurlar;
Böyle “Büyük Münafıklar” her zaman gelmez. Hem ruhunu şeytana satacak ve
ona Eşbaşkanlık yapacak, hem haram yemekten zevk alacak, hem güce tapacak,hem de kul hakkı yiyecek ve Allah’ın adını dilinden düşürmeyecek! Pes, pes ki ne pes…

Bunlar bulundukları topluma çok büyük zararlar verirler ama eninde sonunda yok olmaya mahkûmdurlar. Bunların sonları tüm insanlığa ibret olur. Göreceksiniz…

Sağlık ve başarı dileklerimle

http://rifatserdaroglu.com/2015/04/25/munafik-2/

This entry was posted in DİN-İNANÇ, İrtica, Politika ve Gundem, Rifat SERDAROĞLU yazıları. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *