HIZIR YÜRÜ YA KULUM DEDİ *** Gazoz kapağından armatörlüğe * Bilal Erdoğan filosunu genişletiyor

Nisan 10, 2015
Sözcü

Bilal Erdoğan filosunu genişletiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yeni gemisinin 18 milyon dolara mâl olduğu ortaya çıktı.

Baba memleketi Rize’de katıldığı bir programda “Küçükken parasızlıktan top alamadığını ve bu yüzden ‘gazoz kapağıyla’ ‘taşla’ top oynadığını” açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın ticari hayatındaki hızlı yükselişi sürüyor.

Deniz Haber Ajansı’ndan Recep Canpolat’ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan, kardeşi Mustafa Erdoğan ve eniştesi Ziya İlgen’in ortak olduğu BMZ Group Denizcilik ve İnşaat Anonim Şirketi için Türkter Tersanesi’nde inşa edilen, yeni armada sınıfı ürün tankerinin ismi, M/T POET QABIL olarak belirlendi.

7 Nisan 2015 tarihinde BMZ Group Denizcilik ve İnşaat A.Ş üzerine kayıt edilen ve denize indirilen 140 metre boyunda, 17 metre genişliğinde ve 7 bin 150 DWT taşıma kapasitesine sahip Türk bayraklı M/T POET QABIL isimli armada sınıfı PROJECT RST22M dizaynı ürün tankerinin, 1 Temmuz 2015 tarihinde, BMZ Group Denizcilik ve İnşaat A.Ş’nin filosuna katılacağı öğrenildi.

Deniz Haber Ajansı’nın aldığı bilgiye göre, M/T POET QABIL isimli armada sınıfı PROJECT RST22M dizaynı ürün tankerinin BMZ Group Denizcilik ve İnşaat Şirketi’ne 18 milyon dolara (yaklaşık 46 milyon 800 bin TL) mâl olduğu kaydedildi

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/bilal-erdogan-filosunu-genisletiyor-800062

KONUYLA BAĞLANTILI YAZI :

BİLAL’İN GEMİLERİ PALMALİ’DEN * Mubariz Gurbanoğlu ile
Rıza Sarraf’ın, Bilal Erdoğan sevgisi göz yaşartıyor!
This entry was posted in DENİZ VE DENİZCİLİK, Gundem, Haber, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *