Fakir-Fukarayı CHP’ye kaptırdı! *** ” Panikledi. Ezberi bozuldu. Devleti soyarak ve emek artı değerinin üstüne yatarak zengin olmuş şımarık patron edasıyla “kaynağı nerden bulacaksın, Türkiye’yi yeniden İMF’lik edeceksin” diye azarlayıp, soruyorlar. İçi boş korkutma!”

Necati Doğru
necatidogru@sozcum.com
22 Nisan 2015
Sözcü

Fakir-Fukarayı CHP’ye kaptırdı!

Dertlerini dert bilerek, acılarını hissederek, onlara sahiplenerek yola çıkmıştı. “Türkiye’nin zencisi benim” diyordu.Kaynak hesabı yapmıyordu. Acının nabzını tutuyordu.

Eşiyle birlikte gecekondu semtlerinde; kuru ekmek, kara zeytin, tek şekerli çay kahvaltılarında yoksul insanlarla buluşuyordu. Basına da haber uçuruluyor; bu memlekette nihayet “fakirin ve fukaranın, garibin ve gurabanın da bir düşüneni var” havası veriliyordu.

Hava tuttu.
Çok oy aldılar.
13 yıl iktidarda kaldılar.
İktidar sarhoşu oldular.

13 yıl önce gecekondu semtlerinden ayrılmayan Tayyip Erdoğan ile eşi, 13 yıl sonra dünyanın en pahalı sarayını yaptırıp, Saray’a kuruldular.Fakir ailesini unuttular.Yoksul evine girmez oldular.Yoksulu, çaresizi, garibanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si sahiplendi.

Kemal Kılıçdaroğlu:
Fakir ailelerin yanında.
Tayyip Erdoğan:
Pahalı Sarayı’nda.
Kemal Kılıçdaroğlu:
Taşeron işçinin yanında.
Tayyip Erdoğan:
Saltanat uçağında.
Kemal Kılıçdaroglu:
Emeklinin yanında.
Tayyip Erdoğan:
Örtülü ödenek batağında.
Kemal Kılıçdaroğlu:
Çiftçinin yanında.
Tayyip Erdoğan:
Mercedes koltuğunda.
Kemal Kılıçdaroğlu:
Yoksul ailenin yanında.
Tayyip Erdoğan:
Başkan olma iştahında.

Tayyip Erdoğan, padişah benzeri başkan olmak için “400 milletvekili çıkarmasını istediği” partisi AKP’nin sözcüleri, Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Söz veriyorum! Türkiye’yi fakirler için de yaşanır ülke yapacağım” seçim bildirgesi karşısında tavuk suyuna çorba oldular.

Kurum kurum kuruluyorlar.
Büyük hesap adamı kesildiler.
Soruyorlar CHP’ye:
Emekliye vereceksin.
Kaynak nerde?
Fakir aileye vereceksin.
Menba nerde?
Asgari ücretliye vereceksin.
Çeşme nerde?

CHP, hortumları keser.
İsrafçı devleti tırpanlar.
Bir proje merkezi yaratır.
İhaleleri Sayıştay’dan geçirir.
Kesin Hesap Komisyonu kurar.
Yandaş zengin etmeyi bitirir.
Rüşveti, haramı, israfı önler.
Kaynak oradan bulunur

CHP’nin “Şu anda fakir fukara ne alıyorsa biz iki mislini vereceğiz” seçim vaadi karşısında soracakları soru; “Kaynağı nereden bulacaksınız?” değil; “13 yıl boyunca biz 17 milyon fakir insan mı biriktirdik?” olmalıydı

Evet çok fakir birikti.
Fakir sahibini arıyordu.
CHP fakirleri sahiplendi.

AKP, “fakir fukarayı” CHP’ye kaptırdı. Panikledi. Ezberi bozuldu. Devleti soyarak ve emek artı değerinin üstüne yatarak zengin olmuş şımarık patron edasıyla “kaynağı nerden bulacaksın, Türkiye’yi yeniden İMF’lik edeceksin” diye azarlayıp, soruyorlar. İçi boş korkutma! Kemal Kılıçdaroğlu CHP’sinin “acı çekenlerin acısını acı çekmeyenlere duyurma mektubu gibi yazılmış seçim bildirgesi” aradığı adresi yoksul ailelerde bulursa; iktidar sarhoşlarına seçim sandığında fakir şamarı inmiş olacak.

Fakir şamarı devrimcidir.
Devrime ihtiyaç varsa.
Karşı devrimin
Karşı devrimi de olur.
Ben buna sevinirim.

Kaynak soruyor al sana kaynak!

SÖZCÜ muhabiri Kamil Elibol’un haberine göre, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, sadece 1 yılda (2014 yılında) 12 ülkede düzenlenen savunma fuarlarına katılan personele 4 milyon 505 bin TL yolluk ödedi.

Tören ve tanıtımlar için de 12 milyon 635 bin TL harcandı. Diğer giderler de yüklenince Savunma Sanayi Müsteşarlığı bütçesi yıl bitmeden bittiği için 3 milyon TL ek ödenek alındı, o da harcandı. Devletin her kurumu Ak Saray modeli gösteriş harcamaya vidalandı.

This entry was posted in Ekonomi, Gundem, Haber, NECATİ DOĞRU YAZILARI, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *