ARŞİV SANDIĞI *** Perde arkasından mercek altına * ÜST AKIL KİM ? CIA biliyor!

Necati Doğru
necatidogru@sozcum.com
12 Nisan 2014
Sözcü

CIA biliyor!

Normaldir. Biz bilecek değiliz. CIA bilecek. Ortadoğu’da sinek uçsa CIA biliyor ve Türkiye’yi de CIA yakından izliyor. Bir haftadır CIA’nın Pulitzer ödüllü bir Amerikalı gazeteciye (Seymour Hersh) sızdırıp yayınlattığı bir rapordan söz ediliyor.

Seçimler bitti.
CIA raporu sızdırdı.
Yazdırıyor:
Bir “üst akıl” var.

İpleri elinde tutan ve iplerini tuttuklarını istediği gibi oynatan; Tayyip Erdoğan ile Fethullah Gülen’in de üstünde olan bu rejisör akıl, Türkiye’yi de bir yerlere çekmek istiyor. Amerikalı gazetecinin sızdırılmış rapora dayanarak yazdığına göre ABD Başkanı Obama; Türkiye Başbakanı Erdoğan’ı, Suud’i Kralı’nı, Katar Emiri’ni ikna ederek (siz emrederek de diyebilirsiniz) Suriye’de Esad’ı devirmek için silahlanan isyancılara yardıma memur etti.

İsyancı desteklendi.Köktendinci El-Nusra, Türkiye’den aldığı gizli yardımla bir sarin gazı hücresi oluşturdu ve bunu Şam’a yakın mahallelerden birisi olan Guta’da sivil halkın üzerine attı.

1300 sivil öldü.
Yüzlercesi çocuktu.

İşte zalim Esad!
Halkını sarinle öldürüyor.
Bu yalanı duyurdular.

TV’lerde gazete sayfalarında ölü çocuk bedeni yayınladılar. Amaç, kitle imha silahı (sarin) kullandığı için Suriye’ye ABD’nin ve NATO’nun askeri müdahale yolunu açmaktı.

Fakat yalan kalın geldi.
Herhalde Rusya diklendi.

ABD Suriye’ye askeri müdahale yapmadı. Şimdi CİA rapor sızdırarak Şam’ın Guta mahallesinde 1300 sivili sarin gazıyla öldürenlerin işbirlikçisinin Türkiye olduğunu yazdırıyor.

Tayyip Erdoğan susuyor.
Beyaz Saray yalanlıyor.
CIA her şeyi biliyor.

Amerikalı gazetecinin yazdığı sızdırılmış raporun ikinci bölümünde de yine Türk halkından gizlenen gerçekler var: Tayyip Erdoğan Mayıs 2013 tarihinde Washington’da Obama ile görüştükten sonra Türkiye’ye eli boş dönmedi.

Türkiye İran’a altın satacak.
ABD göz yumacaktı.
Türkiye Ambargo delecek.
ABD ses çıkartmayacaktı.

İran’ın Türkiye sattığı doğalgazın ve petrolün parası altınla ödenecekti. Böylece başlatılan İran’a altın ihracatı sistemi; Türkiye, İran ve Suudi Arabistan’da adı yolsuzluğa karışmış politikacılar, işadamları için yüklü gelir kaynağı ve servet edinme yolunu açtı. Aracılara işin yüzde 15’i veriliyordu. CIA’nın raporuna göre bu aracı komisyonu 2 milyar dolar tutuyordu.

İşte o hediye saatler.
Kasalara dolan dövizler.
Cepleri Euro dolu elbiseler.
Bağışlanan dolarlar.
Kutulara istiflenen paralar.
Sıfırlanması istenen nakitler.

Yandaş yalaka kalemlerin; “çok keskin zekalı genel müdür Halk Bank’ı dünya markası yaptı” diye yazdığı “İktidarı ve Kutucu Bankacıyı yağlama” yazıları; ABD derin devletinin göz yumduğu “İran ambargosunu altın ticaretiyle delme” sisteminden peydahlandı.

CIA hepsini biliyor.
Kutucu bankacı da biliyor.

Bu bankacının konuşmaması için olsa gerek Başbakan’ın emri ve devlet bankalarından sorumlu Bakan Ali Babacan‘ın da emre uymasıyla onu korumaya aldılar. Hakkında yolsuzluk ve rüşvet davası sürmekte olan Bankacıyı, Ziraat Bankası Yönetim Kurulu’na atadılar.

Ahlaka sığmayan atama yapıldı.
Dünya ölçüsünde rezalet!

This entry was posted in ABD - AB - EMPERYALIZM, ARŞİV SANDIĞI, İSTİHBARAT KURUMLARI. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *