UYANIK BANKER/TANKER BİLO *** “Türkiye’nin 230 Milyar Dolar Varlığına karşılık, 661,3 Milyar Dolar Yükümlülüğü var. Yani en açık deyişle, 230 Milyar Dolar alacağımız, 661,3 Milyar Dolar borcumuz var.Bu yüzden net döviz açığımız, yani ihtiyacımız olan para, 431 Milyar Dolar.”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan ve eniştesi Ziya İlgen’in ortak olduğu BMZ Group Denizcilik Şirketi filoya bir gemi daha kattı. Şirket, M/T Shovket Alekperova isimli nehir tankerini 18 milyon dolara satın aldı.

Deniz Haber Ajansı’nın haberine göre, gemi Malta merkezli Armada Voyager Seven Şirketi’nin mülkiyetinde bulunuyordu. Shovket Alekperova ismli tanker, 2014 yılında Beşiktaş Tersanesi’nde inşa edildi. Gemi, 140 metre boyunda, 16 metre genişliğinde ve 7 bin 100 ton kimyasal ürün taşıma kapasitesine sahip.

07 Mart 2015
Rifat Serdaroğlu
UYANIK BANKER/TANKER BİLO

26 Nisan 2012 yılında Bilal Oğlanın Türgev Vakfına, hayırsever bir kişi tarafından tam tamına 100 Milyon Amerikan Doları Bağış yapılmıştı.Nedense bağış sahibinin adı saklanmıştı!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 17/25 Hırsızlık-Yolsuzluk-Rüşvet olayları açığa çıktıktan sonra 2014 yılında bu gerçek olayı, belgesiyle açıklamıştı.Zaten Bilo, “Yok böyle bir bağış kardeşim, iftira bu” diyememişti!

Uyanık Banker/Tanker Bilo ‘nun, Dönemin Başbakanının evinde, çok daha fazla Dolar/Avro’yu istiflediğini hepimiz biliyoruz. Uluslararası Uzman Kuruluşların ve en son olarak Türkiye Adli Tıp Kurumunun doğruladığı ses kayıtları bu gerçeği apaçık ortaya çıkarmıştı.

Başta dönemin Başbakanı, ekibi ve haram havuzundan beslenen, havuz medyasının maaşlı tetikçileri “Darbe Girişimi- Paralel” diye, bu istifleme olayını da örtmeye çalışmışlardı!

Şimdi sizlerle birlikte, Uyanık Banker/Tanker Bilo’ nun istiflediği veya gizli bir yere naklettiği “ÇOK ÇOK ÇOK PARAYI” bırakıp, sadece 2012’ de kaynağı belirsiz 100 Milyon Dolardan, günümüze kadar ne kazandığını basit bir hesapla bulalım…

26 Nisan 2012 de Dolar 1.76 TL idi. Bugün ortalama Dolar 2.60 TL dir.
100 Milyon Dolar X 1.76 TL= 176 Milyon TL. (2012)
100 Milyon Dolar X 2.60 TL= 260 Milyon TL. (2015)
Vakıfbank’ın Türgev’e uyguladığı özel faizi yok sayarsak ( en az 40 Milyon TL eder), 3 yılda Uyanık Banker/Tanker Bilo’ nun kur artışından elde ettiği avanta 84 Milyon TL dir. Bir kalemde, kaç tanker parası birikti? Tanker almasın da, ne yapsın çocuk? Onu da siz düşünün lütfen…

Yine sizlerle Şebnem Turhan’ın Hürriyet’teki yazısındaki rakamlara beraberce bakalım; TC Merkez Bankası Uluslararası Yatırım Pozisyonu 2014 Aralık Ayı Verilerine göre;

Türkiye’nin 230 Milyar Dolar Varlığına karşılık, 661,3 Milyar Dolar Yükümlülüğü var. Yani en açık deyişle, 230 Milyar Dolar alacağımız, 661,3 Milyar Dolar borcumuz var.Bu yüzden net döviz açığımız, yani ihtiyacımız olan para, 431 Milyar Dolar.

16 Ocak 2015te yani yaklaşık 50 gün önce Dolar 2,29 TL idi.
Borcumuzu 16 Ocak’ta kapatmak isteseydik 993,1 Milyar TL ödememiz gerekiyordu.

Bugün kapatmak istesek, 1 Trilyon 99 Milyar TL ödememiz gerekecek!
Yani AKP sayesinde, 50 günde borcumuz durduğumuz yerde 106 Milyar TL arttı…

Peki, ya Banker/Tanker Bilo’ nun 100 Milyon Dolar aldığı tarihle, bugün bu borcu kapatmak arasında ne kadar fark var? AKP sayesinde ne kadar kazık yemişiz? Yaklaşık 700 Milyar TL…

Bu parayı Cumhurun Başı Recep mi, Bilal Oğlan mı, yoksa Merkez Bankası Başkanı mı ödeyecek?

Ne gezer! Elektriğe-benzine-mazota-tüp gaza- sigaraya-içkiye ve tüm devlet hizmetlerine yapılacak kocaman zamlarla bizler, yani Türk Milleti ödeyeceğiz… Muhafazakâr Müslümanlık bu, İleri Demokrasi bu, Yeni Türkiye bu…
Uyanık Banker/Tanker Bilo kazanır, Türk Milleti borçlanır!

7 Haziran’da Genel Seçim var. Hadi yine AKP’ye oy verin, Hanedan kazanmaya devam etsin, sizler borçlanmaya devam edin.

Ne demişler, borç yiğidin kamçısıdır…
Ye kamçıyı, ver oyu. Ver oyu ye kamçıyı…

Sağlık ve başarı dileklerimle

http://rifatserdaroglu.com/2015/03/07/uyanik-bankertanker-bilo/

This entry was posted in Ekonomi, Rifat SERDAROĞLU yazıları, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *