Yİ Yİ ,BİTMİYÜR GARDAŞIM *** 17 / 25 Aralık YOLSUZLUKLAR HAFTASI KUTLU OLSUN * Bölüm IDeğerli okur ,

AKP 03 kasım 2002 tarihinden bu yana yaklaşık 12 sene , 145 aydır iktidardadır.Türkiye bu süreç içinde hem siyasi hem de sosyal yönden çok büyük yaralar almış ve Türkiye yönetim zafiyetine düşürülmüştür. Türkiye dış dünyada büyük itibar kaybına uğrayarak uluslararası kurumlardan dışlanırken ülke kendi içinde de toplumsal bölünmelere kasıtlı olarak itililerek , toplumsal yaşam huzuru da bozulmuş ve etnisite ve mezhepsel inanç kavgaları yine AKP iktidarı eliyle körüklenmiştir.

Etnik bölünme ve kavgalar özellikle bölücü Kürtler tarafından silahlı terör eylamleriyle AKP iktidarına dayatılmış ve PKK -AKP işbirliğiyle özellikle güneydoğuda bölücü kürtçülük baş kaldırı ve ayaklanmalarına yol verilmiş.Devletin varlığı bu alanlardan çekilmiş ve Güneydoğu bölücü kürtçülüğe teslim edilmiştir.İktidar hükümeti PKK ile Türkiye’yi bölme pazarlıklarını yürütmektedir.

AKP iktidarı eliyle ,Türkiye Osmanlı’dan sonra yine Avrupa’nın deyişiyle HASTA ADAM durumuna düşerken Küresel ekonomik talana açılmış ve ülkemizin tüm Cumhuriyet kazanımları yabancılara ve yandaşlara değerlerinin çok altında satılarak elde edilen 110 milyar USD yatırımlarda kullanılmamış bir bölümü, bazı kişiler aralarında yüzde komisyonlarla pay edilirken kalan büyük bölümü de dış borç faiz ödemelerinde kullanılmıştır.Özetle 90 yıllık ekonomik zenginliklerimiz AKP eliyle yok edilmiştir.

DÜNYANIN EN BÜYÜK YOLSUZLUKLARI

Yolsuzluk ve yoksullukla mücadele etmeyi parti programına koyarak iktidara gelen AKP döneminde dünyanın en büyük yolsuzlukları gerçekleştirilmiştir.Yapılan yolsuzlukların ardında hep dini söylemler ve Allah’ın adı kullanılmış.Mütedeyyin insanlar camilerde kandırılarak alın teri paraları ,içinde AKP’de görev almış olanların da bulunduğu YİMPAŞ – KOMBASSAN – DENİZ FENERİ – JETPA gibi dolandırıcı şirketleri tarafından buharlaştırılmıştır.

Tüm bu büyük yolsuzlukların ardından içinde 4 bakan ve ailesinin ve ayrıca zamanın başbakan ve ailesinin de bulunduğu 380 milyar dolar/Euro olduğu iddia edilen yine dünyanın en büyük yolsuzluklarından birisi 17 / 25 Aralık 2014 tarihinde ortaya çıkartılmıştır.Tüm bunların dışında AKP yerel yönetimleri tarafından yapılmış olan yüzlerce yolsuzluk bunların dışındadır.

Yolsuzluklara bulaşanlar başlarını eğerek toplumdan özür dileyip yargılanarak yaptıklarının hesaplarını vermek yerine bu yolsuzlukları ortaya çıkartan savcıları yargıçları polisleri görevden alarak yaklaşık 6 bin polisi ve yüzlerce savcı yargıcı başka yerlere ve görevlere tayin ederek bu kurumların etki ve görev yapma gücünü kırmış baskı altına almıştır.

Bu özyazıdan sonra 17 / 25 Aralık yolsuzlukların unutulmaması için sadece bu yolsuzluklara ilişkin  arşivi okumanıza ve kullanımınıza açıyorum . 09 Eylül 2013 tarihinden 10 Aralık 2014 tarihine kadar olan sürece ait yazı başlık LİNKLERİ 2 ayrı bölüm halinde sunulacaktır .

Naci Kaptan
18 Aralık 2014

***

“ÜLKER Grubu 7 yl önce BÜYÜK ÖNGÖRÜ ile Üçüncü Havalimanı ve Üçüncü Köprü Bağlantı yollarının geçeceği güzergahta 3,6 Miyon m2 arazi almış.. Mayıs 2013′te TOKİ ile uzlaşarak istimlak edilen arazi yaklaşık 200 Milyon USD ‘a satıldı. Buyrun Hikayeye..” Perşembe, 25 Temmuz 2013

***

“Yolsuzluk madeni
3 milyon fazladan ödeme Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde görevli başmüfettiş M.D, kurumun ihaleye verdiği üç yapım işinde kamunun zarara uğratıldığını saptadı. Hazırlanan raporlarda, “Emet Yeni Borik Asit Tesisi İşi”ni alan yüklenici firma Öztaş İnşaat Malzemeleri Ticaret Anonim Şirketi’ne işi geciktirdiği halde fazladan 3 milyon 139 bin lira ödeme yapıldığı tespit edildi.” 28.Eylül.2013

***

“Tayyip Erdoğan’ın ihale ve komisyon pazarlığı * Cüneyd Zapsu ve Fatih Bey ile çevrilen iş… 9 Aralık 2010 günü 169. duruşmada, Mahkemeye Tayyip Erdoğan’ın komisyon pazarlığı talimatlarını kendi sesinden dinlettik. Üç yıl oldu. Atlantik basını sustu.Ama üstünün örtülemeyeceğini biliyorduk. O sesleri yeniden dinletiyoruz. Basın toplantılarıyla hakikatsever, yolsuzluk karşıtı basınımıza verilecektir. CHP ve MHP yönetimleri de bilgilendirilecektir.Mahkeme dosyasına giren konuşmamızı aynen bu köşeye alıyoruz.”
DOĞU PERİNÇEK – Çarşamba, 25 Aralık 2013 – AYDINLIK

VE DAHA NİCELERİ ………………..

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bölüm I devam edecek
Naci Kaptan
18.12.2014

 

 

This entry was posted in ARŞİV SANDIĞI, Ekonomi, FAŞİZM, Gundem, Haber, HUKUK-YARGI-ADALET, Politika ve Gundem, SİYASİ TARİH, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *