Not defterinden bi hatırlatim dedim *** KASETÇİ GELDİ HANIM : “hemen başlayın, hemen şeye yükleyin, videonun devamını da verelim” * Kılıçdaroğlu’ndan bomba açıklama: Erdoğan’ı o kaseti izlerken gördüm

Yılmaz Özdil
27 Mart 2014
Sözcü

Referandumun eli kulağındaydı, genel seçimin arifesiydi.
Habur rezaleti yüzünden AKP oyları hızla erimiş, yüzde 32’ye inmişti.

CHP 30’a, MHP 20’ye fırlamıştı, tırmanıyorlardı. CHP tek başına veya MHP koalisyonuyla iktidara yürüyordu. AKP’nin koltuğunu koruma ihtimali kalmamıştı, ki… Şırrak!

Kaset çıktı. İnternette yayınlanıyordu. Yatak odasıydı. Deniz Baykal’ı giyinirken gösteriyordu. Bir de giyinen kadın vardı. Deniz Baykal ve kadın, hiçbir karede yan yana değildi. Ayrı ayrı kaydedilip, yapıştırılmıştı. Sanki bu görüntülerin devamı varmış da, şimdilik bu kadarı gösterilmiş havası estiriliyordu.

Zamanlaması dört dörtlük “manevi suikast”tı. Yandaş medya tarafından İsviçre’de hesapları var diye yalan manşetlerle infaz edilmeye çalışılan Baykal’a, bitirici darbe vurulmuştu. Silivri’ye gönderilemediği için, evine gönderilmişti.

Kendini Atatürkçü zanneden tahta kafalı gaztecilerle, dinci-liboş köşe yazarları CHP’nin kurtulduğunu yazarken… Seri halde “benden söylemesi” başlıklı yazılar yazdım. Meselenin Baykal meselesi olmadığını, bu komplonun AKP’yi iktidarda tutmak için kurulduğunu, siyasetin dizayn edildiğini, ulusalcıların tasfiye edilmeye çalışıldığını, kral öldü yaşasın kral deyip, CHP’de koltuk kavgasına düşmek yerine, tezgâhı kuranın peşine düşmek gerektiğini, anlatmaya çalıştım.

Vay sen misin bunları diyen… Baykal’ın köpeği ilan edildim. Ki, Deniz Baykal’la oturup bir çay içmişliğim bile yoktur. AKP’den para aldığım, bu para karşılığında CHP’liymiş gibi davrandığım iddia edildi. Cemaatin örtülü ajanı olduğum yazıldı. Okurlardan aylarca hakaret yağdı. Muğla’dan e-mail gönderip, ben de seni Atatürkçü biliyordum, koynumuzda yılan beslemişiz, Truva atısın diyen emekli öğretmeni, hiç unutamam mesela… Çok değer verdiğim meslek büyüklerim, ağır şekilde eleştirmişti, rüzgâra karşı yorum yapmamamı tavsiye eden, meslek hayatımın bittiğini söyleyen, halktan özür dilememi isteyen bile vardı.

Netice?

E dün dinledik işte…

“Elimde yayınlanabilecek belge var, kayıt çok kötü ama, türlü türlü görüntü var, versem nasıl yaparsanız, internet sitelerine mi pas ediyorsunuz” diyor.

“Süratle bilinmesi lazım, hemen başlayın, hemen şeye yükleyin, videonun devamını da verelim” diyor.

“Web sitelerinden dünyaya verelim, gerekiyorsa televizyonlardan, belki onlar görüntüleri vermese de, konuşmaları filan verir” diyor.

“Kılıçdaroğlu için de çalışma yapılabilir” diyor.

Kılıçdaroğlu ve ekibini, kaset işiyle nasıl tufaya getirdiğini anlatıyor, “bu adamlar memuriyetten geldikleri için, komplike olayı çözmeleri çok zor, bunları yüzüne gözüne bulaştırıyorlar, kendi içlerinde çatışmaya başladılar, CHP bitti” diyor.

Belden aşağı görüntü olmadığını, yayınlanan kasedin montaj olduğunu itiraf ediyor, “bizim için ilişkinin şeyi önemli, görüntü varsa gereği yapılır ama, görüntü lazım, o tür şeylerde adım atmak lazım, bulursanız görüntüsünü konuştuğumuz gibi” diyor.

Sipariş veriyor, “ev içi çekim yapabiliyor musunuz?” diye soruyor.

Nokta.

haberfedai
28 Mart 2014,

Kılıçdaroğlu’ndan bomba açıklama: Erdoğan’ı o kaseti izlerken gördüm

Kılıçdaroğlu: Baykal Görüntülerini İzleyen Erdoğan’ı İzledim Kanaltürk canlı yayınında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu gündemi sarsacak sözler söyledi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, kendisinin Başbakan Erdoğan’ın, eski CHP lideri Deniz Baykal’ın kasedini izlerken çekilmiş görüntülerini izlediğini söyledi.İşte Kılıçdaroğlu’nun o açıklamaları:

“ERDOĞAN’I BAYKAL’IN GÖRÜNTÜLERİNİ İZLERKEN İZLEDİM”

Kanaltürk’te Farklı Bakış programında Tarık Toros’un sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu canlı yayında Baykal kasetiyle ilgili soruya “İnsanda biraz ahlak olur. Bütün inançların ortak temeli ahlaktır. Siyasetçinin halkına yalan söylememesi lazım. Ben gözlerimle gördüm Erdoğan’ın gözlüğünü takıp o kasetleri izlediğini. Gözlerimle gördüm. Bir değil, birden fazla kaseti izlediğini gördüm. Video kaydı. Dizüstü bilgisayarda o görüntüler Erdoğan’a izlettiriliyor, konuşuluyor. İzletenler aynı zamanda Erdoğan’ı da görüntüye alıyorlar. O konuşmalar internete düşen konuşmalardır. Erdoğan görüntüleniyor ama haberi olmadan.” dedi.

“BAYKAL DA BİLİYOR ERDOĞAN’I MAHKEMEYE VERİYOR”

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şimdi gelmiş, onları ben kaldırdım diye aşağılıkça yalan söylüyor, utanmadan. Erdoğan’ın o görüntüleri nasıl izlediğini gösteren videonun fotosu internete düştü. Benim izlediğim videonun başıydı o. Sayın Baykal da bu durumu biliyor ve bu nedenle Erdoğan’ı mahkemeye veriyor. Başka bir kasetle ‘Bir, iki gün daha beklersek daha iyi görüntü alabiliriz’ diye konuştuğunu duydum ben. Türk siyasi hareketinde böyle bir ahlaksızlık hiç olmamıştır. Sen değil miydin ‘bu özel değil, genel genel’ diyen. Bunu meydan meydan dolanıp diline dolamadın mı? Önümüzdeki süreçte göreceksiniz, daha ne pislikler ortaya çıkacak. Bunun hesabını verecek, Allah büyüktür.”

http://www.haberfedai.com/haber/14604/kilicdaroglundan-bomba-aciklama-erdogani-o-kaseti-izlerken-gordum

This entry was posted in SİYASİ TARİH, Yılmaz Özdil, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *