İktidardan gitmemek için her şeyi yapacak!

Uğur Dündar
24 Aralık 2014
Sözcü

Facebook: halkinsozcusu
Twitter: ugurdundarsozcu
E-mail: ugur.dundar@ugurdundar.com.tr

İktidardan gitmemek için her şeyi yapacak!

Sevgili okurlarım,
Bir haftadır sizlerden uzağım.Bu sürenin 5 gününü, Dr. Turhan Çömez’in çarpıcı açıklamalar yaptığı röportajın hazırlıkları için, İngiltere’nin başkenti Londra’da geçirdim.Boş zamanlarımda yıllardır bu ülkede yaşayan bazı başarılı Türk işadamları ve İngiliz meslektaşlarımla uzun sohbetler ettim.

Böylece Türkiye’deki despotik ve özellikle eğitimdeki antilaik uygulamalardan büyük kaçış olduğunu, son bir yılda İngiltere’de ev satın alan Türk sayısında patlama yaşandığını öğrendim.Bunlar arasında AKP zenginlerinin, hatta bu dönemin en ballı dev projelerini üstlenen yandaş müteahhitlerin bazılarının da bulunduklarını belirledim.

Coğrafyamızın en güçlü ülkesi koskoca Türkiye Cumhuriyeti’nin geldiği yere bakar mısınız?

İngiltere’de bindiğiniz takside, ABD’nin 4 bin nüfuslu küçücük bir kasabasındaki lokantada, yoksul Güney Amerika kentlerinde, Uzakdoğu’da, kısacası dünyanın dört bir yanında, ülkemizdeki kaçak saraylar, baskılar ve tarihte bir benzeri olmayan boyuttaki yolsuzluk ve hırsızlıklar konuşuluyor.

Dr. Turhan Çömez, yaklaşık bir ay kalıp ameliyatlar yaptığı Güney Afrika Anayasa Mahkemesi Başkanı’nın bile, tüm yolsuzluk tapelerinden haberdar olduğunu, bir Türk olarak buna tanıklık etmekten büyük üzüntü duyduğunu söylüyor.

AKP’nin milyarlar akıttığı, dev projelerini emanet ettiği müteahhit dahi, günün birinde hesap vermek zorunda kalacağını düşünerek, çareyi bir ayağını yurt dışına atmakta arıyorsa, varın gerisini siz düşünün.Demek ki paraya para demeyen dönem zenginleri bile, bu iktidarın gidişatından büyük kaygı duyuyor ve hep birlikte duvara toslamaktan korkuyor.

Zira AKP’nin Meclis’ten geçirdiği antidemokratik yasalar, tüm devlet kurumlarındaki yandaş yapılanmalar, laiklikten ve Cumhuriyet kazanımlarından ödün vermemekte kararlı olan toplum kesimini ve özgür basını hedef alan baskılar, Tayyip Erdoğan’ın her ne pahasına olursa olsun, iktidardan gitmemeye karar verdiğini gösteriyor.

Gittiği takdirde kendisiyle birlikte kurşun asker haline getirdiği bazı siyasetçi, işadamı ve bürokratların Anayasa’yı çiğneme suçu başta olmak üzere pek çok kanunsuzluktan yargılanacağını biliyor.Muktedir bu nedenle her adımını “yaşam boyu iktidar” için atıyor.Hatta babadan oğula geçecek bir saltanatın hesabını yaptığı bile iddia ediliyor!

Bu uğurda Türkiye’nin üniter yapısını ortadan kaldıracak, açıkçası ülkeyi bölecek girişimleri dahi göze aldığı öne sürülüyor. Ama elindeki silahla pazarlık masasına oturmasını kabul ettiği PKK’ya verdiği sözlerin toplum tarafından bilinmesini istemiyor. Fiilen mevcut olan özerk Kürdistan’ın resmen ilanıyla sonuçlanacak müzakerelerin içeriğini Meclis’ten, yani milletten gizliyor.

Yargıyı, kafa kaldıranlara hışımla vuracak bir iktidar sopası haline getirebilmek için ne gerekirse yapıyor!

Sevgili okurlarım,
Bunlar güzel günlerimiz.
Bekleyin, daha neler göreceğiz, neler!

This entry was posted in UĞUR DÜNDAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *